Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc przy zakupie Kombajnu!!

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share duska

duska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 14 luty 2009 - 10:19

Pomoc przy zakupie Kombajnu!! Witam
Mam zamia złotych i do swojego gospodarstwa kupić używany kombajn za około 100 tys. i chciałem uzyskać wasza pomoc.
Jestem rolnikiem "bez kasy" ;) i jedyną kasę jaką będę miał to będzie kasa za sprzedaż starego kombajnu i proszę was o pomoc.
Poradźcie mi jak mam sie zabrać za kupno kredyt, PROW itp. I ile będę musiał mieć wkładu własnego.
Jeśli już są takie tematy to bardzo proszę o podanie linka. Szukałem tematów podobnych ale nie za bardzo mi to wyszło.
Pozdrawiam i prośże wszystkich o wyrozumiałość.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomoc przy zakupie Kombajnu!! Dzisiaj, 07:23
  •  

#2 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 14 luty 2009 - 16:40

Pomoc przy zakupie Kombajnu!! Na uzywaną maszynę to chyba dofinansowania nie dostaniesz. W Prowie jest taka możliwość, ale maszyna nie może być starsza niż 5 lat, a wiadomo, za 100 tys 5 letniego kombajnu nie kupisz. Kredyt preferencyjny Młody rolnik też chyba nie może być przeznaczony na używaną maszynę. Zostaje Ci raczej tylko komercyjny kredyt. Jeśli miałeś stwierdzone szkody suszowe, to możesz wziąć niskooprocentowany kredyt suszowy.

#3 Share Waltra

Waltra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Ekologia,nowe technologie przyjazne środowisku,bioenergia,mechanizacja ,kulinaria.

Napisany 14 luty 2009 - 18:21

Pomoc przy zakupie Kombajnu!! Napisz przede wszystkim ile masz hektarów ,może mały nowy byłby uzasadniony na PROW.A jak masz malutko to może ten stary"obleci" po remoncie.Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 14 luty 2009 - 19:04

Pomoc przy zakupie Kombajnu!! PROW na kombajn nowy dostaniesz jak masz minimum 100ha własne albo udokumentowaną dzierżawy,przynajmniej tak było w moim przypadku...

#5 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 14 luty 2009 - 19:22

Pomoc przy zakupie Kombajnu!! A czasem nie wystarczy 70ha? ;)
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#6 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 14 luty 2009 - 19:30

Pomoc przy zakupie Kombajnu!! No nie wiem mię od razu doradca powiedział że nie mam szans więc wo gule nie składałem ale dwoiłem do agencji i tęż mi mówili że minimum 100ha
Chyba że pracownik który mi udzielał informacji był nie kompetentny!!! A nawet 70ha to i tak mam za mało!?

#7 Share duska

duska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 14 luty 2009 - 21:35

Pomoc przy zakupie Kombajnu!! więc tak swojego pola mam około 35 ha ale kombajn używam w dużej mierze na usługi. trochę żeście mnie załamali tym że niemożna używanej maszyny kupić za dofinansowania ale trudno takie życie :)

#8 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 15 luty 2009 - 09:56

Pomoc przy zakupie Kombajnu!! Ja byłem ostatnio na szkoleniu to pytałem się jak to jest z kombajnami. No i potrzebne jest 50 ha swojego pola no i kombajn nie starszy niż 5 lat.
@duska Kup sobie jakiegoś Claasa Dominatora 88 albo 98, sam chce taki kupić a nie wiem czy mi środków starczy, chyba pozostanie mi kupno poczciwego Bizonka...
Chłop ze wsi

#9 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 15 luty 2009 - 10:33

Pomoc przy zakupie Kombajnu!! 86 ha własnej lub dzierżawionej ziemi z umowa przynajmniej na 5 lat trzeba miec zeby startowac na kombajn to tak w teorii. W praktyce majac nawet 70 ha mozna zlozyc wniosek tylko nie wiadomo jak do niego podejda w agencji, czy odrzuca od razu czy zarzadaja wyjasnienia co jak i dlaczego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Waltra

Waltra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Ekologia,nowe technologie przyjazne środowisku,bioenergia,mechanizacja ,kulinaria.

Napisany 15 luty 2009 - 14:37

Pomoc przy zakupie Kombajnu!! Ja wiem z autopsji,mam niecałe 84 ha pod kosę (bo to jest istotne żeby brać pod uwagę uprawy do zbioru tą maszyną a niechcieć komb zbozowy jak ma się 100 ha kartofli) podpisałam umowę na kombajn o parametrach do 150 KM i heder do 4,2 m.Napisałam konkretne uzasadnienie i przeszło.Fakt ,ze stresu było niemało bo go kupiłam na własne ryzyko a "zyczliwi" gadali,że na pewno nie przejdzie.Usług nie biorą pod uwagę ponoć naSPO przechodziło takie pisemne oświadczenie czy tez umowa na świadczenie usług u konkretnego rolnika.A co ze zespołowym użytkowaniem byłoby to dobre wyjście jakby ludzie się dogadali.

#11 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 15 luty 2009 - 14:43

Pomoc przy zakupie Kombajnu!! Napisałes na Classa 150?? Nie stwarzali problemow z podpisaniem umowy??

#12 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 15 luty 2009 - 15:21

Pomoc przy zakupie Kombajnu!! jesli się ma mniej ha niż jest wymagane, można podpisać umowy na świadczenie usług z innymi rolnikami, wtedy mogą przyznać wiekszy kombajn :) ... może ktoś wie coś wiecej na ten temat???

#13 Share duska

duska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 luty 2009 - 18:04

Pomoc przy zakupie Kombajnu!! Czy wie ktos może coś więcej na temat tego wniosku SPO żeby kupić kombajn na usługi??

#14 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 15 luty 2009 - 18:14

Pomoc przy zakupie Kombajnu!! Wydaje mi się że sprzętem zakupionym na SPO nie można świadczyć usług.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#15 Share Jędruś23

Jędruś23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 luty 2009 - 19:19

Pomoc przy zakupie Kombajnu!! Na SPO można było składać na usługi ale czy na PROW można to dokładnie nie wiem.
Co do areału to u mnie przeszło 45 ha udokumentowanych na kombajn DF 185 km heder 4,2 ale musiałem mocno uzasadnić, myślę Duska że twoje 35ha wcale nie przekreślają szans na dofinansowanie z PROW kombajnu małego np. Hemas albo DF ze 130km silnikiem. Większą przeszkodą może być brak gotówki aby przystąpić do programu. Chociaż jak dobrze zrozumiałem pewien wkład masz albo będziesz miał, a to już może zmniejszyć koszty kredytowe. Trzymaj się:)

#16 Share duska

duska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 luty 2009 - 19:49

Pomoc przy zakupie Kombajnu!! troszke nie w temat ale czy można jeszcze składać wnioski na SPO??

#17 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 15 luty 2009 - 20:31

Pomoc przy zakupie Kombajnu!! Kombajn na PROW można brać bez żadnych problemów i to nowy, mając 50ha pod kose. Wiem jak było w naszym przypadku mamy pod kose prawie 60ha i wystarczyło zrobić taki myk ze wzieliśmy nowy kombajn (TC56) od dilera w leasing i po pierwszym miesiącu (czyli pierwszej racie leasingu) kombajn figurował juz jako uzywany. Wtedy na taki areał można dostac kombajn nowy ale tak jakby używany ;P nawet problemow żadnych nie robili, a umowa juz podpisana :) Wiec wrto probowac, a jezeli macie bystrego dilera to pewnie sam takie coś doradzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share Waltra

Waltra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 luty 2009 - 15:22

Pomoc przy zakupie Kombajnu!! Do szczewka. Nie na clasa choć pierwszy telefon był do Korbanków ale jakoś nie ułożyła się współpraca .DF a wzięłam .