Skocz do zawartości

Zdjęcie

Usprawnienie C-330

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PacyficVista

PacyficVista

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 13 luty 2009 - 23:08

Usprawnienie C-330 Często jest poruszany temat wspomagania, przedniego napędu nie wspominając o turbie ;) A ja mam pytanie czy myślał ktoś nad usprawnieniem hamulców w C-330. Tzn w mojej okolicy przeważnie każdy wymienia okładziny raz czasami nawet dwa razy do roku ze względem na bardzo dużo górek Nie dziwie się ponieważ jest masa podróbek których nie idzie odróżnić od oryginału który już tez nie jest najlepszej jakości ( nie było jak stare porządne azbestowe okładziny). W dodatku w okolicy w sklepie sprzedają nie nitowane okładziny do szczeki tylko klejone które się często zrywają. Jak Wy rozwiązujecie ten problem oraz jak dorobić pewniejszy hamulec ręczny tzn na dźwignie ponieważ przez ten płaskownik blokujący pedał z ząbkami nie jednemu narobił kosztów jak ciągnik uciekł z górki. Oraz mam pytanie czy to prawda ze w C-330M jest dłuższy was od walka który rozpiera szczeki a do którego wąsa jest zamontowane cięgno ze sprężyną i pedał hamulca (ale zagmatwałem )

Może posiada ktoś dokładniejsze zdjęcia C-330 z takim hamulcem ręcznym ciekawi mnie jak jest to rozwiązane oraz czy jest to fabryczne czy wynalazek

http://img24.imagesh...54142014wf7.jpg

Edytowany przez andrzej2110, 05 marzec 2009 - 19:25.
post pod postem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Usprawnienie C-330 Dzisiaj, 09:27
  •  

#2 Share lukaszewiczm

lukaszewiczm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 15 luty 2009 - 20:55

Usprawnienie C-330 To mi wygląda na oryginał poniewż to jest chyba C-335 (przekładnia kierownicza z jednym drążkiem i pewnie podnośnik z regulacją siłowo-pozycyjną)
PS nie pisz posta pod postem bo zarobisz %

#3 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 15 luty 2009 - 22:01

Usprawnienie C-330 to nie jest oryginał,niedaleko mnie gość zamontował taką przekładnię, dużo lżej się kreci niż w oryginale

#4 Share kml22

kml22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 luty 2009 - 22:56

Usprawnienie C-330 Hamulec a'la reczny jest fabryczny w nowszych M'kach ....

http://allegro.pl/it...m_1990_rok.html

Na foto nr.3 lepiej widac jego budowe

Swoja droge to gosc cena nieziemska wystawil za ta 30

#5 Share PacyficVista

PacyficVista

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 15 luty 2009 - 23:48

Usprawnienie C-330 Dzięki kml22
Tak się zastanawiam nad tym gdzie te linki wędrują. Moze zaczepiane są o te wąsy do których jest podpięte cięgno ze sprężyną do regulacji hamulca???

A cena mnie powaliła :)

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2009 - 16:08

Usprawnienie C-330 chciałbym odświeżyć temat i jeszcze raz zapytać się jak zrobić taki hamulec w normalnej c330. Wiem ze M-ka ma chyba oddzielny hamulec ręczny, i osobny nożny, ma ktoś jakiś patent na taki hamulec??

#7 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 21:15

Usprawnienie C-330 niestety M ma normalnie hamulec (moja np 1990 r ) ale jeszcze młodsze ma taką Piotruś 89
ja w swojej wymieniłem szczęki to teraz ręczny ta listwa blokująca lepiej trzyma ale jeszcze nie to tylko że nie podciągam dobrze bo nie dotarły się jeszcze dobrze :lol:

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2009 - 16:07

Usprawnienie C-330 no chyba pod koniec 90r zaczeli robic takie hamulce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 17:15

Usprawnienie C-330 ja zacząłem kombinować z podpięciem do hamulców nożnych źwigni od ręcznego z Fiata CC;] zostało mi już tylko pokombinować by podczas hamowania recznym brało jedno koło, bo na dwa jest zbyt ciężko zaciągnąć, jak skoncze to wzuce foty. a dźwignie umieściłem pod siedzeniem, linke puszcze prowadnicą do wąsa rozpieraka i zobacze co z tego wyjdzie. ale szczerze mówiąc to chyba sie nie uda bo dźwignia z cieniasa jest za delikatna i może sie gąć;/
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2009 - 17:38

Usprawnienie C-330 dźwignie można umocnić np. jakimś płaskownikiem, chętnie obejże foty, muszę to jakoś przerobić, bo z tym badziewnym hamulcem rozwaliłem już bramę, i kilka płotów :lol: na szczęście drewnianych to prawie nic się nie stało

#11 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 29 grudzień 2009 - 19:17

Usprawnienie C-330 A ja WAam powiem szczerze ,że w mojej 330 z 80roku chamulce są bardzo dobre ;[ aż ojciec mnie nie raz opieprzy że trawę zryyje ;[ a co do ręcznego (zapadki) to poprostu trzeba duzo siły uzyc zeby zaskoczyło na ospowiedni ząbek :lol: a przy podczepianiu przydaje sie jesli sie mocno nie zaciągnie bo mozna ciągnik pchnąc do tyły/przodu .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#12 Share kowjan

kowjan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 18:04

Usprawnienie C-330 Ja w swojej 30 z roku1976 usprawniłem hamulce w ten sposób że kupiłem na szrocie dźwignię hamulca ręcznego obojetnie z jakiego auta byle była dosć solidna i dość krótka żeby mieściła się w kabinie przed pedałami hamulca (kabinę mam dużą więc jest miejsce)
Od niej poprowadziłem dwie krótkie linki do obu pedałów tak żeby mozna było korzystać z rozpiętych hamulców przy wciskaniu ich nogą a przy zaciągnięciu dźwigni blokują się oba pedały i nie miałem jeszcze przypadku żeby mnie to zawiodło (a górki mam dość konkretne)
Zdięcie tego urządzenia dodałem do postu mam nadzieję że to jest czytelne bo jestem ze "starej generacji"

Załączone miniaturki

• HPIM0338.JPG

#13 Share Hiddenly

Hiddenly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 19:07

Usprawnienie C-330 Ja tam mam M-ke z 1991 i hamulce takie ze koło staje w miejscu a na górce mozna sobie chamowac biegiem ...

#14 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 19:24

Usprawnienie C-330 Ciekawe jak go zaciągniesz jak ci brzuszek urośnie? :)

A czemu zrezygnowałeś z oryginalnego? Był bardziej pod ręką.
KPK Kumurun Team

#15 Share kowjan

kowjan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 21:08

Usprawnienie C-330 Do seweryna20 -brzuszek mi raczej nie urośnie bo jestem ze szczupłego pokolenia ale brzuszek na plecach (czytaj:garb) od schylania się może się poiawić
Myślałem o innym rozwiązaniu takim żeby taka sama dźwignia blokowała pedały hamulca poprzez ośkę z zamocowanym na niej mimośrodem lub czymś w rodzaju rozpieraka jaki jest w bębnach hamulcowych ale zostało na tym
Ktoś inny może sobie zrobić własnie tak w zależności jakie ma miejsce możliwości i pomysły
Ta oryginalna dźwigienka która w starych 30 miała blokować hamulec jest bardzo niepewna

Edytowany przez kowjan, 10 wrzesień 2012 - 21:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share monkej

monkej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 maj 2014 - 18:11

Usprawnienie C-330 ja mam u siebie ręczny zrobiony z dźwignią od poloneza i działa pięknie :) do tego przy hamulcach podłożyłek kilka podkładek pod sprężyny na cięgnach żeby był krótszy skok pedału i jeszcze wydłużyłem dźwigienki te na wałku rozpieraka szczęk o ok 1 cm i hamulec działa pięknie i jeden i drugi :) Na zdjęciach widok ręcznego przy dźwigni oraz przy pedale

Załączone miniaturki

• Zdjęcie0207.jpg
  • Zdjęcie0208.jpg