Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lamborghini, Same,DF długość mth

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 20:25

Lamborghini, Same,DF długość mth @Ferdek07 mierze takim samym sposobem jak Ty. Taką ilość spaliłem przy robieniu kiszonki. Pracowałem nim przy pryzmie. Woże zebraną masę rozrzutnikami na pryzmę i po zwaleniu ok 5 - 7 minut zajmowało mi rozrzucenie widłami gromad, które pospadały z rozrzutnika. W tym czasie nie gasiłem traktora, więc na każdą mth pracy przymadało ok 15 minut na wolnych obrotach i tym sposobem spalił tak mało w przeliczeniu na mth. I z tąd wnioskuje, że mth się szybko nakręcają w tym ciągniku bo inaczej nie byłoby chyba możliwe tak niskie spalanie.
Sam bym nie wierzył gdyby mi ktoś powiedział, że ciągnik może spaliś niecałe 3 litry na mth.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lamborghini, Same,DF długość mth Dzisiaj, 13:37
  •  

#22 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 07:07

Lamborghini, Same,DF długość mth @Michu7
Z alternatora "napędzany" jest obrotomierz.

DF Agrotron K, tak samo jak Lampo 1 mtg =1 godz. zegarowa niezależnie od obrotów. Ciągniki te mierzą więc godziny pracy, a nie motogodziny, które wg producente chyba są nieistotne (lub taniej jest wykonać licznik godz. a nie mtg:))

#23 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 21:39

Lamborghini, Same,DF długość mth Albo zarabiać na częstszych przeglądach:)

#24 Share gorski

gorski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 17:14

Lamborghini, Same,DF długość mth koledzy kupiłem sobie takie cudenko dorado 76 ,74 km ile taki traktorek spali na godzine

#25 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 12 lipiec 2009 - 19:02

Lamborghini, Same,DF długość mth według moich obserwacji na Agrotranach K i mk3 1mtg=1godzinie zegarowej niezaleznie od obr silnika. taka sama reguła obowiązuje ciagniki Fendt zarówne starsze jak i nowe
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#26 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 00:00

Lamborghini, Same,DF długość mth Wczoraj przekręciłem kluczyk żeby włączyć światła z tyłu,świeciły sie ok 4 godz. i coś koło tego nabił licznik!Ręki nie dam sobie za to uciąć jakby chodziło o zakład,ale tak mi się wydaje.Więc nie chodzi w nich o stosunek obrotów do czasu tylko upływają normalne minuty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, fotografia.

Napisany 21 lipiec 2009 - 00:01

Lamborghini, Same,DF długość mth Spalanie Lamborghini R2.76 wacha sie od 2.02l do blisko 8l na mth
Spalanie 2,02 zwozka belot z pola 2 przyczepami zaladunek na owijarke, a potem ukladanie.
Spalanie okolo 7l do 8l w agregacie 3m mial dosc ciezko nie podaje dokladnie bo nie pamietam ile dokladnie spalil.

Przepraszam ze pisze bez polskich znakow ale nie moge ich wstawic.

#28 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 22:04

Lamborghini, Same,DF długość mth trochę śmiesznie, bo lepiej wiedzieć ile mtg przepracował silnik a nie godzin, bo moze być ciągnik który zapiepsza przy cieżkich pracach i ma mało godzin a my go później kupimy i sie pierdzieli wszystko ale może być taki co stał tylko na wolnych obrotach bo ktoś coś musiał poprawić itp, kijowo trochę... :/

DODANE:

po za tym, to jak to jest możliwe, tak sobie pomyślałem, jeśli koło, lub wał napędza nam sensor (induktosyn) bo jakoś musi być przekazywany sygnał obrotowy, to jesli mamy większe obroty to mtg naliczają sie szybciej, to nie może być ustawione według godzin zegarowych, bo jest to realnie niemożliwe, w JD 2040 też jest elektryczny pomiar i nie ma takiego śmiesznego liczenia, po prostu mtg to mtg a godzina tak samo, obie jednostki są od siebie niezależne i tyle

a że wam dokładnie przy 1500 obr/ min w godzinę wychodzi mtg, to znaczy się że wtedy pasuje jedna jednostka do drugiej, ale przy mniejszych obrotach jest to po prostu niemożliwe, mtg naliczać powinna się wolniej, czy w ciapku czy w JD czy nawet w DF - mtg to ta sama jednostka i przy tych samych obrotach w każdym ciagniku powinien jednakowo obracać sie licznik
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#29 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3537 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 23:01

Lamborghini, Same,DF długość mth Tyle, że w DF nigdzie nie masz napisane że licznik pokazuje mth jest tylko klepsydra czyli zwykłe godziny. W prasie jeżdżę na 1100rpm a w orce 1800rpm zarówno w jednym jak i w drugim godzina licznikowa jest równa godzinie zegarowej.

#30 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 10 wrzesień 2009 - 20:21

Lamborghini, Same,DF długość mth Arek uderzył w sedno te ciągniki nie liczą mth-motogodzin tylko h-godziny na obrotomierzu jest klepsydra i litera h nie mth. Mth jest zawsze uzalezniona od obrotów wału korbowego. Moim zdaniem jest to wada tych ciagnikow... powinny liczyc motogodziny .

#31 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 11 wrzesień 2009 - 07:17

Lamborghini, Same,DF długość mth Teraz coraz więcej ciągników liczy godziny, a nie mth, np. oprócz SDF też MF i Claas

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 07:53

Lamborghini, Same,DF długość mth czyli oszukują nas -> rolników

:/
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Dodaj odpowiedź