Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lamborghini, Same,DF długość mth

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, fotografia.

Napisany 13 luty 2009 - 21:44

Lamborghini, Same,DF długość mth Zwracam się z pytaniem do posiadaczy Lamborghini R2, Same Dorado Clasic, Deutz-Fahr Agroplus. Jaką długość mają mth. W mojm R2.76 jest licznik elektroniczny wychodzi ze wstępnych obserwacji że 1mth=1godz zegarowa niezalerznie od obrotów silnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lamborghini, Same,DF długość mth Dzisiaj, 11:38
  •  

#2 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 13 luty 2009 - 21:45

Lamborghini, Same,DF długość mth W dF JEST TO SAMO

#3 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 13 luty 2009 - 22:04

Lamborghini, Same,DF długość mth Dzięki za odpowiedz. A może, któryś z urzytkowników AF napisze jak to wyglądało we wcześniejszych wersjach np. Lampo, albo w same Roler

#4 Share LamboR3

LamboR3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 14:28

Lamborghini, Same,DF długość mth

Zwracam się z pytaniem do posiadaczy Lamborghini R2, Same Dorado Clasic, Deutz-Fahr Agroplus. Jaką długość mają mth. W mojm R2.76 jest licznik elektroniczny wychodzi ze wstępnych obserwacji że 1mth=1godz zegarowa niezalerznie od obrotów silnika.

U mnie w Lamborghini R3 100 jest tak samo.

#5 Share artek33

artek33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 19:21

Lamborghini, Same,DF długość mth U mnie w rollerze 1 mtg to godzina zegarowa przy 1500 obrotach

#6 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 18 marzec 2009 - 19:42

Lamborghini, Same,DF długość mth Proszę sobie poczytać o motogodzinach w maszynach o zmiennych obrotach czyli w ciągnikach rolniczych <_<

http://pl.wikipedia....iki/Motogodzina
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#7 Share maciek1987

maciek1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 20:18

Lamborghini, Same,DF długość mth ja mam w same laser z 1989roku 1mtg=1godzina pracy przy obrotach silnika 1950-2000 na minutę, nie wiem czy to ma coś wspólnego ale mój silnik ma maksymalny moment obrotowy przy 1950obr/min więc może dlatego przy takich obrotach jest liczona mtg

#8 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 10 maj 2009 - 18:34

Lamborghini, Same,DF długość mth Ja posiadam Lamborghini Lampo 70 z 2004 roku 1mtg=1godzina zegarowa.
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#9 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 12 maj 2009 - 17:08

Lamborghini, Same,DF długość mth u nas w df agroplus z 2001r. to zalezy od obrotów silnika a moim zdaniem takze od predkosci z jaka sie jedzie

#10 Share lampo97

lampo97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 maj 2009 - 17:51

Lamborghini, Same,DF długość mth ja mam Lamborghini lampo 70 z 2008r i 1mtg=1godz. pracy niezależnie od obrotów silnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 maj 2009 - 18:01

Lamborghini, Same,DF długość mth lambo r 3 target i zegary mam bez elektroniki takie 3 okrągłe jak w lambo r1 i też przy nieważne jakich obrotach wybija 1mtg co 1 godz a jak na wolnych obr to max 1 godz i 2-3min ale krucej jak 1godz nigdy nie wybije

#12 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 12 maj 2009 - 18:32

Lamborghini, Same,DF długość mth Lampo 60 z 2000 roku 1 Mtg = 1 godz niezależnie od obrotów silnika.

#13 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 12 maj 2009 - 20:01

Lamborghini, Same,DF długość mth A jak jest z tym w agrotronie serii K?(Za mało mam mtg i nie bardzo zwracałem uwagę,a pasowałoby obliczyć mniej-więcej spalanie)

#14 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 12 maj 2009 - 20:52

Lamborghini, Same,DF długość mth Czy ktoś czytał to co podałem w linku ? Chyba nie bo gdybyście przeczytali to byście wiedzieli jak to jest z tymi motogodzinami...

Podaję jeszcze raz... http://pl.wikipedia....iki/Motogodzina
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#15 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 27 maj 2009 - 23:04

Lamborghini, Same,DF długość mth @Olik patrzyłem na tej stronie co jest napisane i właśnie nie mogę z tym się zgodzić bo u mnie w R2.76 1mth=1godz zegarowa niezależnie od obrotów. Np. w C360-3P 1mth=1godz pracy ciągnia przy 1500obr/min.
Założyłem ten temat gdyż byłem ciekawy jak wygląda to w innych modelach koncerny SDF

#16 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 27 maj 2009 - 23:26

Lamborghini, Same,DF długość mth Mth nie moze być "nabijana" bez względu na wysokość obrotów bo od nich jest, jeśli się nie mylę, uzależniona.

mth to: (obroty maszyny w jednostce czasu "obr/min" * czas "h") : obroty znamionowe "obr/min"

Czyli, jeżeli utrzymujesz maszynę na obrotach znamionowych to 1mth= 1h, a jeżeli silnik pracuje na wolniejszych obrotach niż znamionowe to zegar "nabija" je wolniej niż 1mth w 1h.

Więc jakim cudem może ciągnik liczyć 1mth=1h bez względu na obroty?

#17 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 28 maj 2009 - 13:27

Lamborghini, Same,DF długość mth A takim cudem że jednostka czasu pracy silnika sa godziny pracy silnika a nie motogodziny. Ja mam tak np w Belarusie ze niezaleznie od obr silnika licznik nabija jednakowo co godzine. Zreszta jest napisane h a nie mth. Obecnie w wielu ciagnikach tak jest ze licza w godzinach

#18 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 28 maj 2009 - 22:01

Lamborghini, Same,DF długość mth Ja też nie mogę wyjść z podziwu jak to możliwe, ale chyba rzeczywiście mój Agrofarm nabija 1 mth co godzinę zegarową niezależnie od obrotów (nie sprawdziłem jeszcze dokładnie). Serwisant w to nie wierzył, bo mówił, że gdzieś tam z alternatora liczone są mth, więc zależnie od jego obrotów powinny być liczone mth. Sam jeszcze się nie przyjrzałem jak to tam wygląda, ale w C 360 to jest linka obrotomierza i ona podłączona jest do takiego ślimaka przy rozrządzie, więc liczy naprawdę obroty silnika i licznik nabija 1 mth ww godzinę przy ok 1800 obr/min. W U 3512 1 mth = 1 godz. przy 1500 obr/min (tak jest w instrukcji obsługi).
Już od innych słyszałem, że teraz nowe ciągniki liczą mth co godzinę zegarową i wydaje mi się, że to nie dobrze bo wtedy częściej trzeba robić przeglądy nawet jak traktor tylko lekko pracował. Ale za to mogę się pochwalić, że Agrofarm przy robieniu kiszonki na pryzmę spalił ok 2,60 l/mth!!!:P Sam w to nie wierzyłem, ale jak rozrzucałem trawę widłami to go nie gasiłem a on nabijał pewnie motogodziny na wolnych obrotach paląc mało paliwa.

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 maj 2009 - 07:08

Lamborghini, Same,DF długość mth @Michu7 100ka spaliła tyle? jakim sposobem mierzyłeś? ja zawsze mam pełno i przed nową robotą dolewam pod korek, ale mi najmniej wychodzi 3,2l/mtg z tym że ciągnik jeździ ze zgrabiarką rozrzutnikiem, chwile postoi na wolnych obr jak się przeczepiam i wogóle w takich pracach to 20 l spokojnie wystarcza na 6-7 mtg oczywiście jeśli nie przesadza się z obrotami he he
ps. @Michu7 dostałeś pw?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 29 maj 2009 - 08:21

Lamborghini, Same,DF długość mth @ŁukaszZduny nie unoś się tak :P koledzy powyżej pisali, że chodzi im o mth nabijane co godzinę a nie godziny, więc się zdziwiłem
PS. sam mam Belarusa, nabija w "h", ale ilość mth też mozna policzyć tylko trzeba zwracać uwagę ile mniej-więcej czasu ciągnik chodzi na jakich obrotach

Dodaj odpowiedź