Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blokada w Zetorze 6340

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Fredri

Fredri

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 13 luty 2009 - 20:53

Blokada w Zetorze 6340 Witam.
Mam do Was pytanie, dużo roboty jest naprawić blokade w 6340 ( zepsułem ją w taki sposób: było dość ślisko i przód nie pomagał, więc wbiłem blokade na trójce, usłyszałem jakiś stukot i po blokadzie ;/), jaki to jest koszt, co mniej więcej trzeba będzie rozebrać. Pytam dlatego, że nie wiem czy mówić ojcu, że ktoś zepsuł blokade. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blokada w Zetorze 6340 Dzisiaj, 10:01
  •  

#2 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 13 luty 2009 - 21:03

Blokada w Zetorze 6340 Zeby zrobić blokade w tego typu zetorze trzeba zdjąć prawe koło, zwolnice i tą obudowę. Koszt nie powinien być wysoki ale roboty sporo. Nie robiłem blokady ponieważ u mnie nie jest "zerwana" ale ten cały mechanizm i cięgło jest całkowicie do kitu, zresztą cięglo się odkręciło i wyleciało. Ta blokada powinna byc inaczej rozwiązana w kwesti mechanizmu jej włączania ale niestety ;)

Na twoim miejscu powiedziałbym ojcu prawdę w koncu nie zrobiles tego specjalnie, chciales dobrze. Ale jaki to był stukot? Z tylnego mostu czy ze skrzyni? W najlepszym wypadku zerwałes blokade w najgorszym ukręciło półoskę ale wątpie w to drugie.
Oczywiscie blokada załączałeś jak kola się ślizgały? Na drugi raz jak włączasz blokade to koła niech stoją w miejscu, albo niech nie będzie ich poślizgu. Ta blokada jest delikatna nie to co w ciapku, jakbyś nie włączył to i tak wejdzie i się nie zepsuje.

Teraz moje pytanie-ile kosztuje cięgło i ten "mechanizm" załączający blokade? Ktos to robił? Bo u mnie jest ten problem ze cięzko go wyregulowac bo raz nie chodzi a raz się włączy i nie wyłączy, zauważyłem ze ta dzwignia wcale jej nie wyuwa B)

#3 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 16 luty 2009 - 21:18

Blokada w Zetorze 6340 mogły pójść zęby na sprzęgiełku przesuwnym albo na obudowie mechanizmu różnicowego , bo chyba tam się zazębia .Musisz rozebrać i będzie wiadomo , wyciągniesz zwolnicę (prawą) i będziesz widział co i jak . Staremu się nie przyznawaj tym bardziej ,że nie zrobiłeś tego celowo -masz w końcu czyste sumienie :)

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Fredri

Fredri

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 23 luty 2009 - 13:33

Blokada w Zetorze 6340 Dzięki panowie za pomoc, już coś wiem ;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share zetor45

zetor45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 20:53

Blokada w Zetorze 6340 Witam

Mam problem z blokadą prawej strony w zetorze 5320.
Jak sie załączy to coś w niej hałasuje.
Co może być przyczyną tego??????????