Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie macie kombajny ziemniaczane ????

314 odpowiedzi na ten temat

#161 Share bosss

bosss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 21:56

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? podaj mi proszę z jaka prędkością jeździsz , jakim traktorem to ciągniesz i jakie długie masz pole oraz jakie szerokie redliny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Dzisiaj, 21:34
  •  

#162 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I WSZYSTKO CO Z NIM ZWIĄZANE.
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 04 styczeń 2012 - 18:36

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Nie uwierzysz, ale Grimme ciągnę Zetorem 7245 :) Szef Grimme Polska jak przyjechał do mnie na pole zobaczyć jak idzie maszyna to też nie mógł uwierzyć że Zetor daje rade. Ale idzie bez problemów. Więc co do prędkości to Tobie dokładnie nie odp, sam wiesz dla czego.

#163 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 06 styczeń 2012 - 10:47

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ja mam Anne Z644 od nowości

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#164 Share macursus

macursus

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 304 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 styczeń 2012 - 09:56

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Anna Z-644 rok 97 stan idealny od 5 lat stoi nieurzywana w garazu ;)
Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

#165 Share bosss

bosss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 12:40

Nie uwierzysz, ale Grimme ciągnę Zetorem 7245 :) Szef Grimme Polska jak przyjechał do mnie na pole zobaczyć jak idzie maszyna to też nie mógł uwierzyć że Zetor daje rade. Ale idzie bez problemów. Więc co do prędkości to Tobie dokładnie nie odp, sam wiesz dla czego.

małe pytanko jesli pozwolisz. jak radę daje hydraulika, jakim cudem nie podnosi przodu, jak dlugo kopiesz 3 ha ziemniaków?

#166 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 07 styczeń 2012 - 20:43

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Hydraulika o dziwo daje rade bez większych problemów. Tylko jest potrzebne gniazdo do swobodnego spływu oleju, to trzeba niestety dorobić. A poza tym to idzie ok. No przodu Ci nie podniesie ale zaczep dolny wzmacnialiśmy dość mocno bo oryginalny nam się wyginał, ale po wzmocnieniu było ok. A co do czasu kopania to wiadomo, zależy od warunków ale około 11-12 godzin, czyli wychodzi Tobie 1 ha na 4 godziny.

A i co do hydrauliki to ja tego nie podłączyłem bo nie ma jak u Zetora ale jest dobrze jak ciągnik na system LS. Służy on do odciążenia pompy, żeby nie miała tak ciężko. No ale bez tego też idzie jechać. Ale jakbyś kupował ciągnik pod Grimke to dobrze radze, kup z systemem LS. No i zobaczymy jak w tym sezonie pójdzie z Deutz Fahrem M600, czy wydajnośc się jeszcze podniesie...???

#167 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 21:39

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Czyli 16 min na zbiornik 4 tony załadunek i rozładunek przy plonie 60t /ha, to chyba sypiesz "w biegu" i pole masz w okręg a może to "magia grimme" ... heh dwurzędowym avr'em (samojezdnym) 26 t z rozładunkiem kopie sie ok 2-3 godz a tu magik ma 30 ton zetorkiem w 2 godz kurcze panowie to ze cena kijowa nie znaczy ze można poprawiać sobie humor kolorowaniem...
więcej obiektywizmu..

#168 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 07 styczeń 2012 - 23:58

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? To zapraszam Ciebie na pole jak będę kopał ziemniaka. Mój są sąsiad ma dwu rzędową Grimme i kopie dziennie 5.5 do 6 ha w tym samym czasie. To, że nie którzy jeżdżą delikatnie to nie znaczy, że wszyscy mają czas się wlec po polu. A poza tym nie którzy wszystko odrzucają na polu przez co czas kopania się mega wydłuża, a u mnie ziemniaka się sortuje na hali. A poza tym odlicz czas na podjazd pod przyczepy tak jak większość to robi bo to jest strata czasu, u nas podjeżdżają przyczepami pod kombajn dzięki czemu zaoszczędza się dużo czasu.

A poza tym co to jest za kombajn o którym piszesz?

#169 Share piotreq8011

piotreq8011

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 23 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2012 - 12:18

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Grimme Europa Standard ;)

#170 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 13:41

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? "piotreq8011" Jak nabijasz posty to przynajmniej pisz z sensem...
Kombajn o którym mówiłem to coś podobnego:
wwydajność o której piszesz jest może i technicznie możliwa w warunkach polowych jednak uważam że przez cały dzień cieżko nawet Ci sie zbliżyć do niej ze względu na warunki: ludzie, sprzęt, warunki polowe, kamienie, grudy chyba że faktycznie połowa zbiornika to ziemia i kamienie, zgnite, łodygi itp. tylko wtedy może lepiej było zainwestować w dwurzędową kopaczkę... ja osobiście wole wykopać bezpośrednio na tira i do fabryki niż gonić po polu na szosowych na 5 ciągników i potem jeszcze raz przebierać cały syf na magazynie ... tylko ze w magazynie sąsiedzi już nie widzą co nie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 08 styczeń 2012 - 19:11

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Jak masz zaniedbane pola i pełno kamieni itd to może i faktycznie masz pół zbiornika kamieni i syfu. A grupa nawet jeśli jakiś jej procent przeleci do zbiornika to i tak się rozkruszy i nie ma po niej śladu. A poza tym żeby dobrze Tobie odebrali na kombajnie wszystko to byś musiał wlec się jak żółw co jest bez sensu. No cóż, każdy ma inne podejście i tak to już jest. Mój sąsiad jedzie dwu rzędową i on np w ogóle nic nie przebiera na hali tylko sypie prosto na pryzme. A tak w ogóle to ile (Ukasz52) sadzisz ha ziemniaków?

#172 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 23:32

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Odbierają wszystko bo leci na fabrykę płace za transport i potrącenia 10% mnie nie interesują zwykle mam 1-3%
ziemniaków średnio 20 ha ... polecam wuhlmausa prosty sprawny kombajn grimme jest dobry jak nowy jak zacznie sie sypać to kiepsko bo mocno skomplikowana konstrukcja...

#173 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 23:52

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? dominik, a ile Ty maasz rocznie do wykopania?
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#174 Share matisz

matisz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 00:14

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? witam:) i ja sie moze wypowiem, co roku sadze 3 ha ziemniakow i tez mam anne i nie narzekam, co prawda zawsze co roku podczas wykopkow trafi sie jakas usterka, przewaznie to jakies łozysko (od zakupu juz wiekszosc wymienilismy, takze znam ja jak wlasna kieszen) ale wiadomo to nie jest nowa maszyna i ma prawo sie cos popsuc:) Ja ja ciagam t-25 (przerobione mam wyjscia hydrauliczne) a ze pola mam w miare rowne to nawet idzie:) ogolnie jako kombajn nie jest zły, ja jak najbardziej polecam:)

#175 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 09 styczeń 2012 - 13:45

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Rocznie kopie w granicach 35-40 ha ziemniaka. I nikt nie zaprzeczy, że maszyny Grimme są najlepsze w swoich kategoriach. Nie ma lepszych maszyn. Pozdr

#176 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2012 - 14:39

witam:) i ja sie moze wypowiem, co roku sadze 3 ha ziemniakow i tez mam anne i nie narzekam, co prawda zawsze co roku podczas wykopkow trafi sie jakas usterka, przewaznie to jakies łozysko (od zakupu juz wiekszosc wymienilismy, takze znam ja jak wlasna kieszen) ale wiadomo to nie jest nowa maszyna i ma prawo sie cos popsuc:) Ja ja ciagam t-25 (przerobione mam wyjscia hydrauliczne) a ze pola mam w miare rowne to nawet idzie:) ogolnie jako kombajn nie jest zły, ja jak najbardziej polecam:)

t25 anne ciągniesz??? nie ma zbyt cięzko nie kopie sie?? a szczególnie z pełnym koszem?

#177 Share matisz

matisz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 15:02

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? nie kopie sie:) zreszta tak jak mowiłem, pola mam w miare rowne:)

#178 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:40

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? w moich okolicach to anny nawet z 330 chodzą, a tereny pagórkowate, swoją ciągne 360, lepsze hamulce, większy ciągnik, łatwiejsze nawroty

#179 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:49

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Pewnie, że C-330 uciągnie anne i to ze spokojem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share lechu1602

lechu1602

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Technika Rolnicza

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:57

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Witam, może i ja się dołączę.Popieram Dominika, Grimme to świetna maszyna i to nie tylko gdy jest nowa. pracuję w gospodarstwie 600-hektarowym, w ubiegłym roku mieliśmy zasadzone 140 ha ziemniaków.część ziemniaków była zasadzona na bardzo zwięzłej ziemi. średnio wychodziło nam dziennie 5- 5.5 ha wykopanych tym Grimmem ziemniaków. Mamy kombajn dwurzędowy Grimme SE 170-60, który współpracuje z ciągnikiem Fendt 818 Vario TMS. kombajn ma już 6 lat i oprócz takich standardowych napraw typu wymiana łożyska, to nic poważniejszego się ie popsuło. Konstrukcja może i jest skomplikowana ale tylko na pierwszy rzut oka, a po kilku latach eksploatacji nie jest wcale ciężko.Dodam że na kombajnie przebywają przeważnie dwie osoby .Mamy również kombajn Grimme GT-170 + Fendt 716 Vario, który po zakończeniu zbioru cebuli ma przekładany "przód" i kopiemy nim też ziemniaki, tyle że wtedy prędkość robocza jest dużo niższa ponieważ wszystkie zanieczyszczenia "lecą" prosto na przyczepę razem z ziemniakami dlatego kopiemy nim ziemniaki tylko na lżejszych ziemiach, ponieważ na zwięzłych jest problem z "grupami" ziemi.