Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie macie kombajny ziemniaczane ????

314 odpowiedzi na ten temat

#141 Share kamil9607

kamil9607

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 18:58

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? anna, chociaż przydałoby się już coś nowszego

Edytowany przez kamil9607, 26 czerwiec 2014 - 18:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Dzisiaj, 15:09
  •  

#142 Share rek

rek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 21:28

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Czy ma ktoś kombajn Samro

#143 Share dmax

dmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 14:02

Siemka. Ja myślę o zakupie Wuhlmaus 1733P to ten bez podajnika kubełkowego. Co o tym kombajnie sądzicie co roku miałby kopać jakieś 10h okopowych i zbierać 4h cebulki. Mam dość długie pola i przy dobrym plonie marchewki to ok 3 zbiorników od Anny. Te wuhlmausy mają bodaj że 4 tonowe. Zastanawiam się jakie jest zapotrzebowanie mocy do tej maszyny widziałem jak kopali u912 nie za mały traktorek? Po zakupie maszyny chętnie odsprzedam Anne w stanie dobrym. ok 5 tyś wymaga małego wkładu

Kolego kupiłeś ten kombajn? Sam zastanawiam się nad takim i jestem ciekaw jak one się sprawują. Druga sprawa dotyczy dostępu i cen części. Jeśli wiesz coś na ten temat to daj znać.

#144 Share pr0nar1025

pr0nar1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 10:41

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Anna Z644 1994r. i nie zamieniłbym jej na nic innego.Pracuje u mnie z 3P oraz C330M.

#145 Share D0m3l

D0m3l

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 22:29

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ja mam taki sprzęt:

Kombajn

Stary, ale po remoncie prawie jak nowy :P Pracuje z C-330 około hektara rocznie, z przebieraniem na kombajnie.
Producent Wühlmaus, ale nie wiem co to za model:/ Gdyby ktoś wiedział to proszę o podpowiedź. Kombajn posiada własną hydraulikę o raz dwubiegową skrzynię przekładniową. Dobrze uszczelnione i z nową pompą pracuje elegancko. Zostały mi tylko do wymiany pasy w dwóch taśmach, bo już sparciały i są ponadrywane.

Załączone miniaturki

• Zdjęcie126.jpg

#146 Share kemper

kemper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 22:56

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ja mam hassię

#147 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 09 sierpień 2011 - 15:56

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? A jaki model masz tej Hassi?? gdzie części kupujesz do niej albo masz jakiś katalog lub instrukcję??
-----

#148 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 25 sierpień 2011 - 20:01

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? jaka jest wydajność anny z 644??
ile bierzecie na godzinę??

#149 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 14 wrzesień 2011 - 19:15

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ja mam grimme lk 650 zbiornik 2t pierwszy sezon i po prostu super kombajn, anną to dużo brył i w ogóle a najważniejsze szybciej się kopie, w tym roku dwie przyczepy d-47 jedna z nadstawkami 5,5 t i druga bez 4,5t w 2 godziny pełne jeżdżę 1 szosową c-360-3p. sadzeniaka kopie wolniej 4 polowa żeby więcej odleciało. dodam że te 10koników w ciągniku by się przydało zwłaszcza jak jest pełny kosz i się dojeżdża do końca.

Edytowany przez pmichal56, 14 wrzesień 2011 - 19:18.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#150 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 15 wrzesień 2011 - 22:01

najważniejsze szybciej się kopie, w tym roku dwie przyczepy d-47 jedna z nadstawkami 5,5 t i druga bez 4,5t w 2 godziny pełne

ja anną w tym roku 1,5h - 2 przyczepy = 10t ziemniaka. rekord wydajnosci. Mysle za dałoby sie jeszcze szybciej, gdyby przyczepa podjezdzala pod kombajn, a nie odwrotnie.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 20:28

ja anną w tym roku 1,5h - 2 przyczepy = 10t ziemniaka. rekord wydajnosci. Mysle za dałoby sie jeszcze szybciej, gdyby przyczepa podjezdzala pod kombajn, a nie odwrotnie.

chyba kolego masz sam piach na polu bo u mnie nie dało nigdy tak kopać Anną, po prostu inne ziemie mamy Anna na dołku to tak jak teraz sucho to 1 polowa i w czterech nie odbierzesz, a tym jadę w dwóch na taśmie i 2 polowa najwolniej trafiały się rajeczki co 3 się jechało(posiada regulowaną szczelinę na kolczatce) . takie moje porównanie bo miałem Annę a teraz grimme lk650- hydauliczna oś,dyszel,wysyp,kosz podnoszenie i kosz rozkładanie. 2t w zbiorniku ale wejdzie tak około 2100 bo workowałem 2 zbiorniki z przyczepy i tak wyszło. może to nie 7530 czy inny wyższy model ale dla mnie wystarczy w zupełności.te lk 650 czy sl 750 są dużo tańsze od tych 7520-7530-7540

#152 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 21:02

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? mieszkam 10km od lublina. zero piachów, gleby bielicowe, czasem glina, 2-3 klasa. generalnie urodzajne.
to ze kopię szybko anną, tzn ze potrafie tak przygotowac pole(przed sadzeniem, formowanie, itd) ze nie mam brył w ogole.
jadę 4 polową zetorem 7211. 90minut - 10ton vinety. na kombajnie jest jedna osoba ktora nie ma co robic. sąsiad obok, jedzie tez anną i w 3 osoby nie nadążają. dziś wykopałem 12 przyczep x 5ton = 60t.

można?
zapraszam niedowiarku :)

#153 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 17 wrzesień 2011 - 13:06

mieszkam 10km od lublina. zero piachów, gleby bielicowe, czasem glina, 2-3 klasa. generalnie urodzajne.
to ze kopię szybko anną, tzn ze potrafie tak przygotowac pole(przed sadzeniem, formowanie, itd) ze nie mam brył w ogole.
jadę 4 polową zetorem 7211. 90minut - 10ton vinety. na kombajnie jest jedna osoba ktora nie ma co robic. sąsiad obok, jedzie tez anną i w 3 osoby nie nadążają. dziś wykopałem 12 przyczep x 5ton = 60t.

można?
zapraszam niedowiarku :)

no dobra ale na glebie gliniastej(http://pl.wikipedia....Gleba_gliniasta) to sobie można nawet 10razy uprawiać a robie uprawę 914 plus agregat Grudziądz 2,8 na wąskiej stopce ile wejdzie i nie mów mi o uprawię że nie wiem jak bo 100 metrów od niej tak samo robione i nie ma brył, a było wszędzie formowane, jadę 1 szosową bo szybciej to po 1 za mało mocy w 3p a po 2 szkoda ciągnika żeby udowadniać komuś że ja to najszybszy , będzie większy traktorek to się szybciej pojedzie, gleba gliniasta jak się wysuszy to tak jak dziś bryła na bryle dobrze że nie mam anny bo bym jeszcze był w polu i kopie tylko we 2 na kombajnie, a tak obiad zjedzony i chwilka przerwy a potem się biorę za rozładunek, ostanie 2 przyczepy, dzisiaj fajrant kopania na zimę.

#154 Share Grzegorz6180

Grzegorz6180

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 wrzesień 2011 - 20:55

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Myśmy w tym roku I sezon uzytkujemy kombajn GRIMME SE 7540. I przesiadając sie z Anny na taki kombajn to jest wielki szok technologiczny. Narazie nie mogę złego słowa powiedzieć. Wydajnośc jaką ostatnio osiągnełem to w 45 minut to czubata przyczepa Autosan D 55 6 tonowa z podwójnymi burtami to jest ok 7 ton. czyli myślę ze to jest dobry wynik. w trudniejszych warunkach (mokry teren i wieksze zabrylenia) uzyskuje wydajnośc 2 takich przyczep w 2 godziny.

#155 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 13:36

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? anną w 45 minut 5ton. narazie rekord, który trudno będzie przeskoczyć.

#156 Share Bykbolszewik1

Bykbolszewik1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja (szczególnie wsk), sport, gastronomia etc.

Napisany 20 wrzesień 2011 - 18:39

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? ja mam 2-rzędowy polskiej produkcji

#157 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 25 wrzesień 2011 - 08:39

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ja mam Bolko i jak na razie sprawuję się super, tylko ciężko się kopie jak ziemniaki są zachwaszczone

#158 Share marcin.bogacz

marcin.bogacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 październik 2011 - 11:26

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Witam forumowiczów, fajny temat założyliście:)

Pochodzę z Łódzkiego z okolic Radomska.
Osobiście pracuję jeszcze ANNĄ Z 614 z 80r. na 18 ha ziemniaka i Z 644 ale ta to kopie tylko wczesne ok.2 ha. Właśnie wczoraj skończyliśmy wykopki i Z 614 ani razu się nie zepsuła w tym sezonie. Ogólnie złego słowa nie mogę powiedzieć o niej. Wydajność zbliżona do Grimme SL750, SL800 tylko że trzeba przy niej cały czas jeździć z przyczepą i jeszcze to niski podajnik na przyczepę:/ co najwyżej autosanke D47 z zastawkami się nasypie do oporu z D55 juz jest problem.
Planowaliśmy z tatą kupić coś nowszego z uwagi na to że wszyscy w regionie kopią już SE 75-30,SE 75-40,SE 170-60, Wulhmausami Bergmanami ale chyba narazie bez zmian bo cena w tym roku kiepska :// Na całe szczęście blisko mam zaprzyjaźnioną firmę Bugaj która odbiera ziemniaki od okolicznych gospodarzy( nie ma większych problemów ze zbytem) tylko że ta cena://

#159 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 25 październik 2011 - 16:32

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ja mam Karlika ok 90 roku z początku miałem 3 ha potem stopniowo coraz mnie ostatnimi laty pół ha i mniej i myślę że już nie będę sadzić ,teraz schowane zastawione w garażu wiosną wystawię na allegro jestem dawne Pilskie woj

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I WSZYSTKO CO Z NIM ZWIĄZANE.
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 25 listopad 2011 - 22:40

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ja w tym roku przesiadłem się z ciągle psującej się anny na grimme se-140. Po prostu nie ma co porównywać. Co do grimme to nie powiem żadnego złego słowa, super kombajn. Wydajność około 2,5 do 3 ha dziennie przy wydajności ponad 60 ton/ha, problem jedynie jest z odwożeniem ziemniaków:)bo nie nadążają podstawiać mi pustych przyczep na pole. Jakby ktoś potrzebował bliższych info to chętnie ich udzielę.

Pozdr