Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie macie kombajny ziemniaczane ????

314 odpowiedzi na ten temat

#81 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 09:35

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Posiadam kombaj Anna 644, uważam że na moje 3-4ha ziemniaków jest wystarczający, prosty jak budowa cepa, jak się dba to nie ma problemu z kopaniem, max dziennie wykopaliśmy 10 przyczep około 40t. Mały patent żeby się nie zapychało koło to założenie większego koła napędowego, koło wtedy szybciej się kręci mniejsza ilość trafia do jednego kosza naprawdę to pomaga.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Dzisiaj, 21:50
  •  

#82 Share pablo2286

pablo2286

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 11:13

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Potrzebuje danych technicznych Anny dwurzędowej, bo przymierzam się do kopania buraczka czerwonego trochę przerobie oś i powinno być dobrze. Jak wysoko sypie, szerokość zespołu kopiącego, szerokość koszyczków na kole transportowym i wogóle wszelkie wymiary. Mam nadzieje ze ktoś mi pomoże z góry dzięki. Pozdrawiam

#83 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 16 marzec 2010 - 14:58

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? A nie lepsza jednorzędowa? Mniej osób potrzeba do obsłużenia bo nie trzeba z boku jechać

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#84 Share pablo2286

pablo2286

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 17:21

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ale i tak ktoś musi być do transportu, bo nie zamierzam co chwile schodzić i dreptać po drugi ciągnik, a dwurzędowy szybciej by szło, tak mi się wydaje.

#85 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 01 sierpień 2010 - 17:51

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Zapadła decyzja że na dniach kupuję Annę. Już mam upatrzoną. Na co zwrócić uwagę żeby można było cenę zbić w razie czego? Stan jest ponoć idealny ale zawsze w praktyce lepiej wiadomo co w annie nie jest dopracowane. I czy poradzi sobie z chwastem bo chwastnica miejscami się rzuciła i rdest kolankowy. Pomimo że pryskałem.i ziemniak jeszcze zielony. Czy lepiej zdesykować lub rozdrobnić? Bo w zeszłym roku hadegornem to zrobiłem błąd że skosiłem bo lepiej by w całości przerzucał

#86 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 01 sierpień 2010 - 19:21

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? No to w annie zkoszenie to też czasem błąd, bo duże zielsko nie idzie na koło podnoszące,

Ogólnie patrz czy łożyska nie "kwiczą", ogumienie, ew. czy nie jest pospawana na osi, stan górki palcowej (czy te palce są, na nich właśnie drobne zanieczyszczenia się oddziela), stan przenośników przede wszystkim, czy wysyp działa, stan linki koła podnoszącego itd itp...

#87 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 11 sierpień 2010 - 11:28

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ja mam Hassię SBG i zaczynam nią pierwszy sezon choć już parę poprawek w niej zrobiłem bo parę rolek trzeba było wymienić ale myślę że będzie oki. A ma ktoś może katalog do Hassi?? bo gościu od którego kupowałem miał mi załatfić a od kilku miesięcy nie da się z nim skontaktować :)
-----

#88 Share janusz74

janusz74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 21:29

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ja mam GRIMME europe standard prawie to samo co ANNA

#89 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 16 sierpień 2010 - 05:00

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ja posiadam Bolko i co roku kopie ok 4ha ;[

#90 Share Matias89

Matias89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 14:38

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? My posiadamy Grimme Europa Standart
Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Masseyek6290

Masseyek6290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    rolnictwo

Napisany 29 sierpień 2010 - 14:46

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ja też posiadam BOLKO 5 rok i kopie rocznie ok 3 ha ziemniaków, i po 1,5 ha cebuli B)
Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

#92 Share macursus

macursus

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 304 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 sierpień 2010 - 19:34

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Anna z 1997 roku przez 8 lat wykopała ok 12 ha a od 5 lat ziemniaka na oczy  nie widziała B)    
Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

#93 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 14 wrzesień 2010 - 17:37

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Zapewne niektórzy z was smarują swoje kombajny.jak annę przesmarować? Bo jest na zbiorniku tabela gdzie i co ile smarować ale ja znalazłem tylko jedną kalamitkę i to na korbie od podnoszenia tyłu czyli mało istotna. A reszta to strzykawką? Bo nawet nie ma miejsca na kalamitkę

#94 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 19:22

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Witam ludzie a gwałt potrzebne mi zdjęcie bądź projekt na komputerze mianowicie jak założyć kosz do anny dwurzędowej?! Proszę o zdjęcia jak już wspomniałem bo bardzo mi potrzebne, wiem ze takie coś robią ludzie bo natknąć się już kilka rzy na allegro na takie przeróbki ale nie pomyślałbym ze kiedyś może mi się to przydać.pomóżcie !! Dodam ze to ma być taki kosz większy nie ten co jest coś takiego jak w anie jednorzędowej bądź pochodne ;d

#95 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 19:44

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Do spółki mamy Anne jednorzędową rocznie 3 h kopiemy :)

#96 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 20:33

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? To da się do dwurzędowej kosz założyć??? :)

#97 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 18:49

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Da się bo już widziałem takie cuda tylko się nie przyglądałem jak to było wykonane bo nie miałem wtedy dwurzędowej ;/ a teraz nie wiem jak przerobić czy ramę jakoś czy taśmę górna czy jak. Może ktoś ma wykonane i sprawdzone to bym tak samo zrobił??

#98 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 19:09

Jakie macie kombajny ziemniaczane ????

Zapewne niektórzy z was smarują swoje kombajny.jak annę przesmarować? Bo jest na zbiorniku tabela gdzie i co ile smarować ale ja znalazłem tylko jedną kalamitkę i to na korbie od podnoszenia tyłu czyli mało istotna. A reszta to strzykawką? Bo nawet nie ma miejsca na kalamitkę

Tez kiedyś chciałem to zrobić ale to graniczy z cudem! Tam gdzie widzę ze się da to smaruje przed sezonem i przed jesiennym większym kopaniem. Nic poważniejszego się nie dzieje. Bardziej martwi mnie to ze w Annie jest masę nieosłoniętych łożysk które szybko padają kiedy dostanie sie ziemia, czy inne zanieczyszczenie. Przynajmniej raz w sezonie parę łożysk muszę zmieniać, no i notoryczne łamią się druty ze stołu przebierczego, lub łącznik dolnej taśmy. Najczęściej łożyska u mnie, wyrabiają się na górce palcowej oraz stole przebieraczka. W tamtym roku zmienialiśmy cala tylną taśmę wyrzucając odpad wraz ze wszystkimi łożyskami i elementami roboczymi - trochę roboty było. Górka palcowa wymieniana 4 lata temu, za rok będzie już do wymiany. Lemiesze zmieniane rok temu - narazie jest ok. Anna jest prosta, dlatego młotek, wkrętak, parę kluczy płaskich i ściągacz do łożysk i można ją rozebrać do imentu :P
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#99 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 19:49

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? U mnie od kiedy się nie myje kombajnu tylko omiecie z ziemi to żadne łożysko jeszcze nie siadło. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 20:23

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Daniel, a ile rocznie godzin kopiesz? Nie pytam o areał bo można mieć 5ha i wykopać to w tydzień, a można mieć 0,5ha tez męczyć się tydzień :P
U mnie kombajn chodzi od połowy czerwca do teraz, dzień w dzień oprócz niedziel i świąt, minimum 3-4 godz dziennie. W większe wykopki anna chodzi 12 godz bez przerwy.
Taka subtelna różnica.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.