Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie macie kombajny ziemniaczane ????

314 odpowiedzi na ten temat

#61 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 28 sierpień 2009 - 09:01

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ja jestem na kupnie kombajnu do ziemniaka ma docelowo kopać ok 2ha potem ok 10. Co polecacie do ok 8tys zł bo tyle mam na początek?? mam ziemie gdzie są bryły więc chyba bolek odpada bo własnie bolka chciałem bo też chciałem marchew i cebule kopać...
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Dzisiaj, 20:54
  •  

#62 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 10:04

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Na bryły i tako powierzchnie anna była by lepsza ale jeśli jeszcze marchew i cebula to powinien być bolek. Ale za 8 tys to ja ci go nei sprzedam. Mój jest mało używany. w sumie wykopał ze 30 ha. Jak ktoś da mi 15 tys to może brać. Jak nie to niech dalej stoi w stodole. Jeść nie woła.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#63 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 28 sierpień 2009 - 10:35

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? A cebuli anną nie wykopie bo pisało pare osób na forum że kopali cebulę anna?? a też słyszałem że i marchew kopią tylko czasami się zapcha. Sam nie wiem wyczytałem całe forum i opinie osób co bolka mają i mówią że lecą bryły i nie chce ich wytrząsać na taśmach. Więc mam dalej dylemat. Kopał mi w tamtym roku kolega Hasią i fajnie szło w ziemniakach a musze go wziąść żeby spróbował mi przejechać marchew czy pójdzie bo jak by szło to bym wzioł Annę
-----

#64 Share u1212

u1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze; Technika uprawy

Napisany 28 sierpień 2009 - 11:31

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? To może anna dwurzędowa z cebulą nie powinno być problemów i myślę że marchewka też by szła, bo ma większe koło. Dodatkowo ma dużo lepszą wydajność.

#65 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 02 wrzesień 2009 - 19:44

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Wczoraj zakupiłem hagedorna. Nie młody ale za tanie pieniądze i dobrym stanie(mechanicznym). Dzisiaj wykopałem ze 30 arów na próbę.pyry sypią nawet. Tylko czasem się zapycha pomimo że wszystko skosiłem

#66 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 18:22

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Mam pytanie posiadam bolka już drugi rok i strasznie mnie to denerwuje ze strasznie duża ilość leci brył 3 osoby niemnogą sobie poradzić już prawie spaliłem sprzęgło w 330 miejscami jest dobrze ale to rzadkość i nie wiem co mam już robić a puszczacie jakieś ziemniaki na tą wąską taśmę co leci do zbiornika kamieni czy od razu wszystko na pierwszą taśmę i ta dopiero wybieracie

#67 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 15 listopad 2009 - 19:40

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ja na wąską w annie daje kamienie, żelastwo i zgniłki, bo i tak żadnego z nich pożytku a po co 2 razy w tym grzebać,
większość ziemniaków idzie do piwnicy, a tak ze 2 przyczepy idą do stodoły, i te są od razu sortowane i rozwożone, reszta dopiero w zimie, w piwnicy się przebiera i sprzedaje

#68 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 16 listopad 2009 - 22:44

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Miałem hassie, epple robotera, anne, wuhlmaus'a 1033 a teraz 1733 powiem wam ze niema porównania skrętna oś dyszel rozbudowana hydraulika boczny wykop.. w moich okolicach pomału wycofują się z anny mimo wszystko trochu rupieć... to koło.. itp.

#69 Share robson1028

robson1028

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 22:19

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? ja mam Annę i w tym roku kupiliśmy kombajn z Akpilu ("Kartofel") no i to już zupełnie inna bajka :D
Akpil
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#70 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 22:32

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? robson opowiedz cos o tym 'Kartoflu' :D

ja mam anne od kilkunastu lat. rocznie zbiera 10ha ziemniaków. 5ha wczesnych - czerwiec lipiec. i 5ha poznych
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 23:25

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Akpil widać wzoruje się na Grimme, ale to nie ta jakość. Grimme to mercedes wśród kombajnów i kopaczek. Każdy z większych plantatorów ziemniaka ma kopaczki lub kombajny Grimme , mniejsze większe ale Grimme. AVR dopiero wszedł na rynek w tamtym roku albo dwa lata temu i ich kombajny można policzyć na palcach. AVR to też podróba grimma. Willimaus ma też od niedawna swojego przedstawiciela ale nie mają zbytu zabardzo. Grimme ma bardzo silną pozycję na rynku i ciężko to będzie zmienić innym firmom. Mam na myśli głównie kombajny dwurzędowe ze zbiornikami 4-7 ton, przeznaczone dla ludzi co mają ponad 80 ha i więcej.
Originalne części nawet do starych grimmów są drogie, ale można podpasować trochę z anny, trochę można dorobić istnieją też zamienniki produkowane przez pewne firmy ( jedna z tych firm robi rolki i taśmy na pierwszy montaż do AVR).

#72 Share robson1028

robson1028

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 21 listopad 2009 - 22:26

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? yarecki12 ma rację - Akpil to nie Grimme (wystarczy spojrzeć na listę wyposażenia opcjonalnego do obu kombajnów) ale coś za coś... niestety, mieliśmy kupić używanego AVR-a Spirit 4100 ale zrezygnowaliśmy (niestety nie był w takim stanie o jakim mówił sprzedający; jeśli ktoś był w tym roku na AgroShow w Bednarach to może widział), a kombajn sprawuje się nieźle, co prawda wykopał w tym roku tylko ok 5 ha (przyszedł pod koniec października, docelowo ma kopać ok 35 ha), dla mnie osobiście, w porównaniu do Anny, najlepsza rzecz to boczny wykop (w naszym przypadku z automatycznym naprowadzaniem na redlinę), w tym roku kopaliśmy Valtrą, w przyszłym mamy zamiar kopać MTZ-em, mam nadzieję, że nie będzie za lekki, jak myślicie? :D
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#73 Share Adamo

Adamo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo<br /> :PROTECTOR:

Napisany 02 grudzień 2009 - 18:36

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Fakt że akpil jest słaby jakościowo dlatego dużo ich na pewno się nie sprzeda, jak dla mnie dobrą marką jest wuhlmaus, sam mam 1733 gvs i złego słowa o nim nie powiem, jest wydajny i do tego komfort obsługi a po za tym jest dużo tańszy od grimme i wszystkie łożyska i łańcuchy pasują od anny , nie wiem jak to jest u grimme bo oryginalne części na pewno są drogie. :blink:

#74 Share robertl

robertl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 luty 2010 - 16:51

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ma ktoś z was grimme europe?

#75 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 10 luty 2010 - 19:02

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? My posiadamy Bolko sprzęt nie do zajechania. Co roku kopiemy ok.4ha ziemniaków. Miał wymienianą główną taśmę i kilka łożysk. Nie jest wydajny tak jak Anna ale nam w zupełności wystarcza. Przez cały dzień można nakopać 3 przyczepy ok.16-17ton. ;[

#76 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 10 luty 2010 - 21:21

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? kiedys mialem anne a w zeszłym roku kupilismy grimme se70-20 i w porównaniu z anna to inna baja. fakt czesci bardzo drogie, wazne ale ze mozna wszystko dostac a dorobić tez mozna. najważniejszy jest boczny wykop szczególnie w mokrych warunkach, kolejnym plusem jest ze niema tego koła transportowego z koszyczkami co w annie zawsze sie zapychało.

#77 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 10 luty 2010 - 22:58

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ma ktoś grimme LK650??
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#78 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 11 luty 2010 - 17:53

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? A u nas wszyscy wyzbywają się kombajnów ziemniaczanych na wsi pozostało parę sztuk ludzie nie chcą sadzić ziemniaka bo się nie opłaci, cebula nie urośnie licha gleba ostatnio sąsiad opchnął annę mało używana stan bdb za 9 tys.
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#79 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 23 luty 2010 - 17:40

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ja mam popularny kombajn Anna.
Deutz is Power!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 25 luty 2010 - 19:23

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ja mam Anne, w 2009 kopała 6 ha a w tym roku będzie kopać powyżej 10 ha... :P
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...