pitermtk

Jakie macie kombajny ziemniaczane ????

Polecane posty

Rafal180    4

My kopiemy Anną na usługach ok 2ha rocznie :) W mojej okolice jest sporo ziemniaków


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Jak masz maszynę awaryjną to lepiej się na usługę nie pchać bo więcej nerwów niż roboty. Pamiętam przedtem jak robił u nas prasą International to ciągle mu bezpiecznik zrywało. A teraz jak mamy Sipme to nikomu nie odmawiam usługi chyba że u siebie mam. A Anną nawet jakbym bardzo chciał to i tak nie ma u kogo kopać.


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Ja mam Anne i ostatnie ziemniaki kopała 3 lata temu <_<


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Ja dziś przytargałem anne za 4500zł z górką palcową w zapasie i paroma drobiazgami i to na chodzie

Na odsiewaczu macie otuliny czy gołe druty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

4,5 tys?? :D to ja bolka bym, więcej wziął.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
Ja dziś przytargałem anne za 4500zł z górką palcową w zapasie i paroma drobiazgami i to na chodzie

Na odsiewaczu macie otuliny czy gołe druty

Który rok tej Anny?? Chodzi ci o ta dolną taśmę???


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja jestem na kupnie kombajnu do ziemniaka ma docelowo kopać ok 2ha potem ok 10. Co polecacie do ok 8tys zł bo tyle mam na początek?? mam ziemie gdzie są bryły więc chyba bolek odpada bo własnie bolka chciałem bo też chciałem marchew i cebule kopać...


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Na bryły i tako powierzchnie anna była by lepsza ale jeśli jeszcze marchew i cebula to powinien być bolek. Ale za 8 tys to ja ci go nei sprzedam. Mój jest mało używany. w sumie wykopał ze 30 ha. Jak ktoś da mi 15 tys to może brać. Jak nie to niech dalej stoi w stodole. Jeść nie woła.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

A cebuli anną nie wykopie bo pisało pare osób na forum że kopali cebulę anna?? a też słyszałem że i marchew kopią tylko czasami się zapcha. Sam nie wiem wyczytałem całe forum i opinie osób co bolka mają i mówią że lecą bryły i nie chce ich wytrząsać na taśmach. Więc mam dalej dylemat. Kopał mi w tamtym roku kolega Hasią i fajnie szło w ziemniakach a musze go wziąść żeby spróbował mi przejechać marchew czy pójdzie bo jak by szło to bym wzioł Annę


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

To może anna dwurzędowa z cebulą nie powinno być problemów i myślę że marchewka też by szła, bo ma większe koło. Dodatkowo ma dużo lepszą wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Wczoraj zakupiłem hagedorna. Nie młody ale za tanie pieniądze i dobrym stanie(mechanicznym). Dzisiaj wykopałem ze 30 arów na próbę.pyry sypią nawet. Tylko czasem się zapycha pomimo że wszystko skosiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

Mam pytanie posiadam bolka już drugi rok i strasznie mnie to denerwuje ze strasznie duża ilość leci brył 3 osoby niemnogą sobie poradzić już prawie spaliłem sprzęgło w 330 miejscami jest dobrze ale to rzadkość i nie wiem co mam już robić a puszczacie jakieś ziemniaki na tą wąską taśmę co leci do zbiornika kamieni czy od razu wszystko na pierwszą taśmę i ta dopiero wybieracie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Ja na wąską w annie daje kamienie, żelastwo i zgniłki, bo i tak żadnego z nich pożytku a po co 2 razy w tym grzebać,

większość ziemniaków idzie do piwnicy, a tak ze 2 przyczepy idą do stodoły, i te są od razu sortowane i rozwożone, reszta dopiero w zimie, w piwnicy się przebiera i sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Miałem hassie, epple robotera, anne, wuhlmaus'a 1033 a teraz 1733 powiem wam ze niema porównania skrętna oś dyszel rozbudowana hydraulika boczny wykop.. w moich okolicach pomału wycofują się z anny mimo wszystko trochu rupieć... to koło.. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

ja mam Annę i w tym roku kupiliśmy kombajn z Akpilu ("Kartofel") no i to już zupełnie inna bajka :D

Akpil


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

robson opowiedz cos o tym 'Kartoflu' :D

 

ja mam anne od kilkunastu lat. rocznie zbiera 10ha ziemniaków. 5ha wczesnych - czerwiec lipiec. i 5ha poznych


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Akpil widać wzoruje się na Grimme, ale to nie ta jakość. Grimme to mercedes wśród kombajnów i kopaczek. Każdy z większych plantatorów ziemniaka ma kopaczki lub kombajny Grimme , mniejsze większe ale Grimme. AVR dopiero wszedł na rynek w tamtym roku albo dwa lata temu i ich kombajny można policzyć na palcach. AVR to też podróba grimma. Willimaus ma też od niedawna swojego przedstawiciela ale nie mają zbytu zabardzo. Grimme ma bardzo silną pozycję na rynku i ciężko to będzie zmienić innym firmom. Mam na myśli głównie kombajny dwurzędowe ze zbiornikami 4-7 ton, przeznaczone dla ludzi co mają ponad 80 ha i więcej.

Originalne części nawet do starych grimmów są drogie, ale można podpasować trochę z anny, trochę można dorobić istnieją też zamienniki produkowane przez pewne firmy ( jedna z tych firm robi rolki i taśmy na pierwszy montaż do AVR).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

yarecki12 ma rację - Akpil to nie Grimme (wystarczy spojrzeć na listę wyposażenia opcjonalnego do obu kombajnów) ale coś za coś... niestety, mieliśmy kupić używanego AVR-a Spirit 4100 ale zrezygnowaliśmy (niestety nie był w takim stanie o jakim mówił sprzedający; jeśli ktoś był w tym roku na AgroShow w Bednarach to może widział), a kombajn sprawuje się nieźle, co prawda wykopał w tym roku tylko ok 5 ha (przyszedł pod koniec października, docelowo ma kopać ok 35 ha), dla mnie osobiście, w porównaniu do Anny, najlepsza rzecz to boczny wykop (w naszym przypadku z automatycznym naprowadzaniem na redlinę), w tym roku kopaliśmy Valtrą, w przyszłym mamy zamiar kopać MTZ-em, mam nadzieję, że nie będzie za lekki, jak myślicie? :D


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamo    0

Fakt że akpil jest słaby jakościowo dlatego dużo ich na pewno się nie sprzeda, jak dla mnie dobrą marką jest wuhlmaus, sam mam 1733 gvs i złego słowa o nim nie powiem, jest wydajny i do tego komfort obsługi a po za tym jest dużo tańszy od grimme i wszystkie łożyska i łańcuchy pasują od anny , nie wiem jak to jest u grimme bo oryginalne części na pewno są drogie. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

My posiadamy Bolko sprzęt nie do zajechania. Co roku kopiemy ok.4ha ziemniaków. Miał wymienianą główną taśmę i kilka łożysk. Nie jest wydajny tak jak Anna ale nam w zupełności wystarcza. Przez cały dzień można nakopać 3 przyczepy ok.16-17ton. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj