pitermtk

Jakie macie kombajny ziemniaczane ????

Polecane posty

kombinator18    18

I dziś nastała decyzja będzie kupiony bolek w przeciągu miesiąca jak pieniążki dojdą niema ktoś do sprzedania???


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Czyli tego bergmana sprzedajesz???

Na allegro sobie zobacz tam najwięcej tego jest...


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Wiem ze na allegro wszędzie patrze i sa ciekawe oferty narazie się rozglądam bo dopiero w marcu kasa chyba będzie <_<

 

Bergman albo na części bo duzo jest ciekawych np przyczepę by z ramy zrobił, siłowniki, pompa itd.

Albo odpicuje się i handel :lol:


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Podobne tylko z zbiornikiem wysypowym jak u bolka <_<

 

Albo zostanie i sie bedzie go po ptrochu remontowalo jak bedzie czas i zostanie na czarna godzine jakby ziemniakow przybylo :lol:


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

To nie lepiej kupić Annę???

Dużo wygodniej się nią kopie, więcej mieści w zbiorniku i dokładniej czyści...


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Pola mam czyste ziemia zawsze jak piasek a bolko jest wręcz idealny na usługi u mnie <_<

Ale jak trafie na anne w idealnym stanie to pewnie i ja kupie :lol:


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Anna Z 644-1988r.

EDIT

Kopaczkę też posiadam z 1976r, powoli łańcuch główny siada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MURZYN    0

Ja nie mam kombajnu tylko kopaczkę


Czy mi smutno czy mi źle -U-R-S-U-S- zawsze przy mnie jest!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Do bolka trzeba mieć naprawdę wręcz idealne warunki. Ja kopie Anną i jakoś nie chciałbym się przesiąść na bolka.


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jakie idealne?? Ja kiedyś musiałem założyć 3512 bo ciapek nie dawał rady w bocie. Na poprzeczniakach całe opony były w ziemi. Takie błoto było. Kawałek pola wykopane było drapaczem bo kombajn dosłownie tonął. Taki był rok. Sąsiad wszytko kopał kopaczko ciągnikową, Anny nawet nie pożyczał bo by nie wyjechał z pola


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Teraz wyciągnąłeś przypadek trochę z innej beczki, mówimy o normalnych warunkach w których Anna radzi sobie dużo lepiej a nie o takich ekstremalnych przypadkach.


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Tylko ze w bolku sa mniejsze koszty eksploatacyjne niz w annie i bolka do t25 podopnie a z anna sie wykonczy :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

W bolku koszty mniejsze i t25 też się zapnie, ale robota całkiem inna, w zbiorniku tyle się nie zmieści. Ale coś za coś.


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Raz więcej na przyczepę wysypiesz i wszytko.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Tylko chodzi jeszcze o to czyszczenie, Anna ma więcej taśm i dokładniej wyczyści.


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18
W bolku koszty mniejsze i t25 też się zapnie, ale robota całkiem inna, w zbiorniku tyle się nie zmieści. Ale coś za coś.

 

 

Zawsze można bergmana poskładać jakby bolek nie wypalił ale w to wątpię :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

A co by cię taniej wyszło???

Ile kosztowałby taki remont??


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Jakby chciał cale taśmy kupić to same taśmy około 4 tysięcy bo jedna jest dobra

A gdzie wszystkie łożyska wymienić wszystkie kola zębate, łańcuchy, przewody hydrauliczne, totolotek druty pospawać a nie jakieś linki, się spokojnie uzbiera z 7 tysięcy :) Bergman i tak był po cenie złomowej kupiony to nie żałuje i przyznaje ze na pewno szybciej by się kopało od bolka wiec jak będzie czas to go będę naprawiał dla siebie czyli wszystko wymieniał lub na handel czyli poskładać podszykować i papa :)

I tak kupie bolka bo po 2 latach jak nie po roku się zwróci na zarobku :)

 

A bergman jest za duży jak u mnie na zarobek bo ludzie małe pola maja a tu trzeba mieć trochu miejsca do nawrócenia

A po drugie części są o wiele tańsze do bolka :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Masz z tym dobrze, że do ludzi jeździsz. U mnie nikt nie chce kopać kombajnem (mam Anne), jak już jadę na usługi to tylko kopaczką.


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

u mnie to nawet nie ma gdzie jechać bo mało kto ma ziemniaki :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Ja też miałbym monopol na kopanie kombajnem, tylko ludzie wolą kopaczką bo to ich taniej wyjdzie a rodzinka się zjedzie to pozbierają. W tamtym roku byłem tylko raz kombajnem na usłudze i 0.5 ha wykopałem a kopaczką dużo więcej. Dlatego jej nie sprzedajemy :) :) :)


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Tylko ja jeszcze u ludzi kombajnem nie kopalem ale się pytali jak bergmanem u siebie kopalem ale nie chciałem jechać bo awaryjny był

U mnie prawie miasto ludzie leniwi wola dać parę groszy więcej a się nie narobić :) :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj