Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie macie kombajny ziemniaczane ????

314 odpowiedzi na ten temat

#301 Share Byk1995

Byk1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 03 maj 2014 - 19:58

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? A jak wygląda wybieranie kombajnem bo dotąd stosowałem wybieranie kopaczką ? Ile jest potrzebnych do tego ludzi ?

Edytowany przez Byk1995, 03 maj 2014 - 20:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Dzisiaj, 14:46
  •  

#302 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 04 maj 2014 - 08:17

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Może być jedna osoba, a mogą być i 4 osoby. Wszystko zależy od kombajnu i tego w jakim stanie jest pole.

#303 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 09:09

co proponujecie na miejsce anny ?

areał 8-10ha, ziemie średnie, z tendencją do zbrylania, działki długie i wąskie

budżet max 40tys

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#304 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 21:16

SE 75-20 z separatorem palcowym.

#305 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 12:20

jakie zapotrzebowanie mocy ma sr 80-40?

warto?http://olx.pl/oferta...html#9d4b36a9e7

Edytowany przez przemol87, 14 wrzesień 2014 - 12:34.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#306 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 13:09

Kiedyś miałem sl 800 i ciągał go c 385, nawet zetor 7211 dawał radę tylko że ma delikatne zwolnice i strach było jechać przy pełnym zbiorniku a sr jest mniej więcej taki sam. Te kombajny nie mają dużego zapotrzebowania na moc ważna jest masywna budowa ciągnika bo do zbiornika sr 80-40 wejdzie pewnie ze 2,5 tony. Nie wiem jak jest w sr ale sl były w wersjach z własną hydrauliką lub z ciągnika, te drugie wymagały dość wydajnej pompy.

#307 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 14:46

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? A jak twoje doświadczenia odnośnie sl800? Nie są to drogie maszyny ale pewnie swoje juz wykopały...

A jeśli chodzi o sr to czy nie ma on czasem zbiornika 4t?
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#308 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 15:52

Seria sl nie była zbyt udana, masa napędów a tym samym łożysk których lokalizacja nie do końca została przemyślana, do tego taśma która podaje ziemniaki na górę też nieszczęśliwie zaprojektowana. Wiadomo że w porównaniu z anną to komfort kopania, szybkość czy też uszkodzenia (a raczej ich brak) są na przeciwległym biegunie, jednak między konstrukcjami sl a se jest przepaść. Kupując kombajn należy zwócić uwagę na stan taśm bo to jest najdroższe przy ewentualnej wymianie. Ja kupując mój egzemplarz sl widziałem że taśmy pociągną może z rok może dwa więc zaproponowałem niemcowi śmieszną cenę i się zgodził ale po zakupie wymieniłem wszystkie przenośniki. Z kolei jak brałem se to niemiec nie chciał praktyczie nic opuścić bo rok wcześniej wymienił wszystkie rolki i taśmy oprócz stołowej, w efekcie wyszedł mnie drożej jakieś 15 kzł niż takie same w kraju. Ale za to przez dwa sezony poza smarowaniem nie ruszałem nic a w następnym dwa łożyska i dalej nic.

Szczerze mówiąc to nie wiem jaki zbiornik ma sr wiem że sl 800 miał niby 3,5 t ale to czysto teoretycznie bo na max i tak wchodziło jakieś 2,5.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#309 Share tropt

tropt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 21:08

panowie, niedawno wróciłem do domu po rozładunku ziemniaków kopie je i kopie starą anną, a powiem wam że było  tego 15 ha, za rok ma być około 25 i nie widzę już tej pracy, kombajn nie da rady i ja chyba również, stara c 360 też już ma dość. Doradźcie mi koledzy co moge kupić na ten areał ? mowa o 25 ha bo taki się będzie utrzymywał, kawałki po ok 1-2 ha czyli nie za wielkie mam do dyspozycji 2 x c 360 albo pod wiekszą zabawkę John Deera 6130 M kupionego rok temu. ziemię lekkie i średnie na których lubi być masa brył. dodam że nie chcę nic nowego za mały fundusz, 50 tyś to absolutne maximum, najlepiej żeby było to coś tanszego :) myslałem raczej o czymś dwu rzędowym, pola nie za wielkie to i nawracania było by sporo mniej. co proponujecie ?

#310 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 18:18

dzięki mikad. A jaka jest różnica między se 70 20, a 75 20 ?   mniejszy czy starsza generacja ?

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#311 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 20 wrzesień 2014 - 18:33

@tropt Dwurzędowy na takie małe kawałki to nieporozumienie, pomimo skrętnej osi i tak potrzebuje więcej miejsca na uwrociach. Ceny części do dwurzędowych też większe np podrabiana (dobra) taśma odsiewacza do DR 1500 kosztuje 12kzł. Jednorzędowy kombajn wystarcza do 50 ha, można nim spokojnie wykopać 2 ha dziennie jeżeli oczywiście masz szybki odwóz i rozładunek bo to najczęściej jest wąskim gardłem w całych wykopkach. Ja kopię SE 75-40 i wykopki trwają u mnie przeważnie ok 10 dni (20 ha). W roku 2011 był duży plon i sprzyjająca pogoda więc rekordowo kopałem po 120 ton dziennie. Za kwotę którą podałeś jak dobrze się postarasz to wytargasz 75-30, jeżeli masz bryły to musisz szukać z separatorem palcowym UB.

@pawelec Szczerze mówiąc to nie widziałem w realu 70-20 ale konstrukcja ta sama co seria 75.

#312 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 28 wrzesień 2014 - 10:37

Forumowicze a jakie macie opinie na temat anny produkowanej w Brzegu.Wiecie jak one materiałowo są wytrzymałe. Mocne czy raczej tandeta i tanie podzespoły

#313 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I WSZYSTKO CO Z NIM ZWIĄZANE.
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 30 wrzesień 2014 - 21:03

kafar piszesz anna ale myślisz o "pyrze" czy jakoś tak to się teraz nazywa. Mam znajomego który to kupił.... I te kropki chyba wystarczą. Jesli myślisz o nowym kombajnie to ostatnio na Agro Show Grimme wystawiło maluszka se 75-20. Wydaje mi się, że kombajn dość sensowny (choć wiadomo trochę droższy od polskich wynalazków) ale jest zaczepiany na górny zaczep także bez obaw, że coś urwiesz. Osobiście mam SE 140 i ciągne nią Zetorem 7245 i daje rade.

#314 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 07 październik 2014 - 04:33

kafar piszesz anna ale myślisz o "pyrze" czy jakoś tak to się teraz nazywa. Mam znajomego który to kupił.... I te kropki chyba wystarczą. Jesli myślisz o nowym kombajnie to ostatnio na Agro Show Grimme wystawiło maluszka se 75-20. Wydaje mi się, że kombajn dość sensowny (choć wiadomo trochę droższy od polskich wynalazków) ale jest zaczepiany na górny zaczep także bez obaw, że coś urwiesz. Osobiście mam SE 140 i ciągne nią Zetorem 7245 i daje rade.

no właśnie nie. chodzi mi o kombajn anna nie pyra nic z tych rzeczy. Na nowy mnie nie stać i nie mam ciągnika do grimme. Brzeg produkował anny swego czasu (kolor zielony z wysypem hydraulicznym). Nigdy nie widziałem tego kombajnu na żywe oczy tylko na zdjęciach. I właśnie nie wiem czy on jest warty uwagi bo jeśli materiał fabryczny jest tak badziewiowaty jak teraz te nowe części zamienne to dziękuję. A idzie wyhaczyć 2003-2005 rocznik za ok 20 tys zł stąd moje pytanie. No i czy ma szersze koło kopiujące i szerszy rozstaw talerzy od zwykłej "anki"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#315 Share fend930

fend930

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 15:47

A można założyć coś przy annie z644 żeby małe ziemniaki niewypadywały ??