pitermtk

Jakie macie kombajny ziemniaczane ????

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Na 20 ha ziemniaków, zwłaszcza jeśli ktoś je kopie we wrześniu, październiku i sypie na chłodnie to już musi być Grimme, żeby nie było nerwówki, że Annie się znowu "odechciało" :P

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Wie ktoś kiedy zaczęto produkować Anny i kiedy zakończyła się produkcja? Bo nie mogę takich informacji znaleźć w sieci a jestem tego ciekaw. Gdyby nie to że areał ziemniaka z roku na rok się nieco zmniejsza to ludzie inwestowaliby w lepsze maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Ja w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku kopałem Anną do 30 ha i zawsze na jesieni. Da się wykopać tylko trzeba jechać na taśmach z Wolbromia i dobrych łożyskach. Obecnie najbardziej popularne bo najtańsze są taśmy z Koronowa albo z Wrześni ale to taka tandeta że praktycznie wypadałoby reklamować je w dniu zakupu. To samo z łożyskami zakłada się chińskie bo kosztuje 10 zł a to samo marki INA 50 zł. Nawet Grimme padnie jak mu wsadzisz byle co. Kiedyś wałki do Anny jak były oryginalne to robili je z dobrego materiału, teraz wałek napunktujesz gwoździem.

  • Like 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johny66    2

A ja wiem swoje :) Anna to maks 15ha :) więcej only zachód a z własnego doświadzczenia polecam grimme.Użytkowalismy Grimme SE 75-30 pracował 5 lat bez dużych usterek. Jedna przerwałą kopanie na 5h a tak reszta była OK .TO był kombajn z roku 97 a od 3 lat mamy se 140(pierwszy egzemplarz w Polsce) i po 70ha zmieniłem dopiero lemiesze. po 3 sezonach i 100ha nie było innych awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Kolego nie porównuj Anny do 75-30 bo po drodze Grimme miał jeszcze ze 20 modeli bardziej podobnych do Anny. U Ciebie to max 15ha a u innego 30 jak pisałem wcześniej zależy od użytkownika w jakim stanie utrzymuje maszynę. Jak zużyje Ci się taśma odsiewacza w se 140 to spróbuj założyć taśme np od KIJ-a. Tańsza o połowę na pierwszy rzut oka wygląda nawet fajnie ale zapewniam cię że po 5 ha ją zdejmiesz i wrzucisz w ognisko żeby chociaż trochę stali na złom sprzedać. Inny prosty przykład, masz boczny wykop z naprowadzaniem wiesz jak łożyska w krojach dostają po doopie. Wymień je na CX to po 2 ha będzie luz wiekszy niż na starych oryginalnych.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą Johny66 Grimme = Bezawaryjność :)

Mikad, co jak co ale żeby zużyły się Tobie łożyska od kroi przez to, że masz automatyczne naprowadzanie to byś musiał kopać nieźle natrzepany (%%%% :) ) żeby kombajn musiał się przestawiać podczas jazdy o duże wartości w prawo bądź lewo. W praktyce to wygląda tak, że tylko troszeczkę się naprowadza bo jedzie się prosto a nie sinusoidą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

dominik z tym naprowadzaniem różnie bywa. sam czasami jestem w szoku jak to sie stało ze ten ciagnik mi tak uciekł:D

Grimme to faktycznie super sprzet i ja wymieniłem anne majac 7ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar001    0

Ja w 2008 kupiłem Pyrę 2000. A wcześniej kopałem Bolkiem. Pyra to taki ulepszony Bolek tylko że większa, wszystko napędzane hydraulicznie, skrętna oś, inny system wysypywania ze zbiornika, jestem z niej bardzo zadowolony. Kopię MTZ- -em80KM bez przedniego napędu i śmiga aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Mam Grimme SL750 z 1993roku współpracuje z nim JD 5720 sterowanie hydr z ciągnika całkiem fajny kombajn prosty w budowie a i ewentualne naprawy nie są skomplikowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46
Napisano (edytowany)

a się podniecacie ja 1 anną powtarzam nie jedną przez 10 lat kopałem 50 ha , tzn 50 ha rocznie co daje 10 lat 500 ha !, moje spostrzeżenia są takie jak juz dojdziesz do wprawy takim kombajnem to wiecie co eksplotacja na naprawy rocznie wynosi koło 5 tysięcy brutto razem z kims kto ci złozy ten kombajn , wiec jakbyscie mieli grimera i wykopali taki areał licze że naprawa z tymi drogimi częsciami to koszt około 15 tys zł na rok więc za te 10 tys co mi zostaje zatrudniam dodatkowo 2 osoby do przebierania i wiecie co robie ? nic !, tzn nie robiłem nic kiedys bo teraz kupiłem grimerra i tam jak cos n***bie to wiecie co to nie jest anna !, i np po**bany pasek kosztuje 2 tys więc pobiegłem za mysla żeby sie rozwijac i teraz dostaje po d*pie i wcale nie jest prawda że nowa maszyna poprawi jakosc zbioru i szybkosc , błędna opinia a anna też można za***rdalac na polu ile wlezie , nowe maszyny są drogie i zanim cos kupimy zastanówmy się

 

a jescze tasmy z kija w grimerze wytrzymuja na razie bez żdnej naprawy zrobione 100 ha na niej więc nie wrzucałbym w ognisko no tylko jak się zamawia to trzeba dobrze to spasowac bo wiecie co wszystko na początku jak się zabierasz wygląda na łatwe a pózniej tasma sie drze bo cos tam sp***doliłem , generalnie uwazam tak wszyscy naprawiamy albo próbujemy ale tylko 1 osoba na 10 wie jak to zrobic , ale to nie nasza wina bo na zachodzie moga sobie pozwoliv na wykfalifikowany serwis a my wręcz przeciwnie metoda prób i błedów , zaleta jest taka że jednak jestesmy madrzejsi w naprawianiu niż rolnik zachodni

Edytowano przez razor275
Wulgaryzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Chciałbym się zapytać czy ktoś na forum posiada kombajn Bergmann, jak się on sprawuje, i jak z częściami do niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

U nas znajomy posiada Bergmann'a. Sprowadził go z Holandi, jak narazie sobie bardzo go chwali, ponieważ można szybciej kopać niż anna, większy zbiornik, wysyp hydrauliczny i jest mniej uszkodzeń mechanicznych bulw. Z jego opini można wywnioskować, że kobajny marki Bergmann są godne polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

tak przeglądam sobie na yt filmiki z Zetorkami aż natrafiłem na coś takiego i nie mogłem tego tu nie wrzucić ;)

zdolności majsterkowicza to mało powiedziane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

już to kiedyś widziałem. Nie głupie ale wystarczyło wsadzić byle jaki silnik ze skrzynią. Taniej by wyszło jak ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre!!! Ale ogólnie technologia zbioru ziemniaka w ten sposób mi się nie podoba. Zdecydowanie za mała wydajność i zbyt wiele zachodu przy tym wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Ja mam pytanie czy dostępne są łańcuchy do kosza wysypowego do Anki ale na śrubę 6? Wszędzie gdzie widzę jest na M8 a dziury w prętach na 6 i albo muszę wiercić pręty albo dawać większą podkładkę na łańcuch :/ Dziwne że oryginalnie jest na 6 a do dostania tylko na 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Pierwsze kombajny miały łańcuch taki jak właśnie posiadasz. Te stare łańcuchy jednak nie wytrzymywały pełnego obciążenia i wymieniono je na grubsze w których mocowanie rurki jest właśnie na śrubę M8. To jest o wiele wytrzymalszy łańcuch niż poprzedni, zwróć uwagę że płytki oraz sworznie są nieco większe.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Więc lepiej kupić na M8 solidniejszy i dać podkładkę. Lepiej chyba z podkładką niż rozwiercać pręty bo osłabi się tylko mocowanie takim rozwierceniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Z tego co tu przedstawiasz to wybrałbym annę, będzie tańsza w eksploatacji od tych wynalazków.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a ja hasię. Najlżejsza, swoja hydraulika i skrętna oś. Zakładam że rolki sortujące ma i jest w podobnym stanie technicznym co anna. Chociaż zbiornik na pewno mniejszy. Zależy jaki areał ma kopać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj