Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie macie kombajny ziemniaczane ????

314 odpowiedzi na ten temat

#181 Share roter

roter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 23:49

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ma ktoś z was kombajn "Kartofel" Akpila? Jakieś opinie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Dzisiaj, 17:18
  •  

#182 Share piter25

piter25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:muzyka

Napisany 04 luty 2012 - 18:38

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? ma ktoś grimme hl750 interesuje mnie długość wałka wom może ktoś pomoże

Edytowany przez piter25, 04 luty 2012 - 19:02.

#183 Share mallyy

mallyy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 luty 2012 - 12:56

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ja mam bolka ale chętnie kupie w dobrym stanie grimma lk 650 jak ktoś ma na handel jestem zainteresowany

#184 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 26 luty 2012 - 17:51

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ja podobnie jak kolega wyżej - Bolko. Od nowości pracuje u nas :)

Edytowany przez romek6340, 26 luty 2012 - 17:52.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#185 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 26 luty 2012 - 18:19

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? kup lepiej SE 70-20 zamiast lk650...cena może wieksza ale zapewne bedziesz bardziej zadowolony

#186 Share RoLfAn12

RoLfAn12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:sport,motoryzacja i oczywiście rolnictwo

Napisany 04 marzec 2012 - 18:24

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ja posiadam anne oraz nowy grimme se 75-55.

#187 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I WSZYSTKO CO Z NIM ZWIĄZANE.
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 04 marzec 2012 - 19:01

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? RoLfAn12 i jak wrażenia po przesiądzeniu się z anny na grima?

#188 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 13:17

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? dominik, przesiondnij sie na fotel, weź słownik i poczytaj. może nie jest za późno i coś jeszcze wejdzie.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#189 Share RoLfAn12

RoLfAn12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:sport,motoryzacja i oczywiście rolnictwo

Napisany 05 marzec 2012 - 14:32

RoLfAn12 i jak wrażenia po przesiądzeniu się z anny na grima?

Anna była już tak zniszczona, że musieliśmy zmienić kombajn. Niema co dużo mówić grimme jest o wiele większy i wydajniejszy. Mam nadzieje że sie szybko nie rozwali :)

#190 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 05 marzec 2012 - 19:19

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? pawelec no masz rację, ale to tylko przez moje nie dopatrzenie a raczej zmęczenie po całym dniu wykładów :) a co do Grimma to jeśli będziesz się z nim rozsądnie obchodził to posłuży długimi latami. Pamiętaj tylko żeby nie myć go szczegółowo, jedynie po wierzchu osłony :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 05 marzec 2012 - 22:14

Czyli 16 min na zbiornik 4 tony załadunek i rozładunek przy plonie 60t /ha, to chyba sypiesz "w biegu" i pole masz w okręg a może to "magia grimme" ... heh dwurzędowym avr'em (samojezdnym) 26 t z rozładunkiem kopie sie ok 2-3 godz a tu magik ma 30 ton zetorkiem w 2 godz kurcze panowie to ze cena kijowa nie znaczy ze można poprawiać sobie humor kolorowaniem...
więcej obiektywizmu..

Oj kolego jak się źle posadziło - albo nie umie ustawić kombajnu to bardzo mi przykro - ale miałem na testach w tym roku AVR spirt6200 i powiem tak - na lekkich ziemiach - optymalna prędkość - przy ustawieniu głębokości - najpłycej jak się da ale nie tnąc ziemniaków to między 6,5 -a 7 km/h - tak aby ziemia była do 2/3 długości taśmy odsiewającej - podobna prędkość w jak w moim grimme se170-60 - fakt avr nie zapchał się aż do 9km/h oczywiśćie testowane przez chwile - ale przy tej prędkości ziemia już wylatuje jeżem na bok - oczywiście mówimy o 2 rzędowych kombajnach przy 75 cm rozstawie daje ci to 90 arów na godzinę -ale oczywiście trzeba kiedyś wysypywać więc przeciętnie napełniał półtorej przyczepy na godzinę czyli lekko ponad 4 zbiorniki - rekord dzienny avr 10h to 230 ton ( z przerwą na śniadanie) - grimmem podobnie - ale grimme ma już na karku ponad 1000 wykopanych ha - więc co sezon dalej mu od rekordu - co do jakości grimme - hm nie ma większych różnic miedzy avr a grimme - chociaż czasami mam wrażenie że wiele rozwiązań niepotrzebnie komplikują. Za to avr jest bardziej przejrzysty - ale wg mnie delikatniejszy. Stary sl800 kopał dziennie od1 do 1,5 ha czyli między 50 a 75 ton za 10 godzin. A jak miałbym kopać 3 ha dziennie samojezdnym to dałbym sobie chyba spokój, z ziemniakami - mając świadomość że maszyna za bańkę kopie tyle co 3 anny za 30 tys do kupy no chyba że masz pola kwadratowe po jednym ha każde, ale wtedy też wolałbym 3 anny ....

#192 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 10:57

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Ja mam Karlika stan idealny konczę z ziemniakami może ktoś zainteresowany z mniejszych plantatorów wybierałem nim pasternak marchew

#193 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 12:32

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Też mam Karlika 87r. od nowości poza ziemniakami idealnie się spisuje przy plewieniu truskawek.

#194 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 23:51

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Heh kolego "szarywilk"
ja jak juz pisałem posiadam starego wuhlmausa 1733 ziemie klasy 3a-5 od mad do piachów powierzchnie od 0,20 ha do 14ha, w wielu kawałkach, z wydajnością różnie bywa w dobrych warunkach wykopie 2ha na dzien i jestem zadowolony(niestety w naszych rejonach prace nocne na roli są raczej niespotykane, w nocy śpimy a w niedziele odpoczywamy;))
Dzierżawy mamy często "za podatek", ziemniaki sprzedajemy po 40- 60 gr za kg, dzieki Bogu ropa ma sporą cenę i transport waszych pyr jest od nich samych droższy co na szczęście nas chroni.... Nie dziwi mnie wasz pośpiech wszak ciągle macie wrażenie "że Niemiec wróci na swoje.." (opinia rolnika z okolic Wrocławia) , może przez to część gospodarstw na zachodzie to blacha na 2 metry jako ogrodzenie, dom poniemiecki prawie bez remontu, błoto błoto błoto a na podwórku merc nowe maszyny i błoto błoto... oczywiście to spore uogólnienie i nie chce nikogo urazić ale zapraszam na południowy wschód może i polska B ale jak się mieszka i żyje heh.. osobiście wole plon 40t niż 60t jesli z tego pierwszego wiecej mi w kieszeni zostanie,... mniej roboty mniej nawozu wiecej kasy.. a że sąsiad też sprzeda drożej i zarobi no trudno koszty muszą być;)

Edytowany przez Ukasz52, 07 marzec 2012 - 00:08.

#195 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 16:03

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? pytanie do posiadaczy kombajnów wuhlmaus 1733P 1633P jak wysoko podnosi się zbiornik i czy na tira da rade bezpośrednio ładować ?

#196 Share woyto

woyto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja,ślusarstwo,geografia

Napisany 16 październik 2012 - 07:06

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? panowie a jak traktujecie swoje anny po sezonie?myjecie je karcherem,czy psiukacie spreżarka?

#197 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 16 październik 2012 - 09:34

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? po co myć? łożyska zaraz siądą. wyczyść go z ziemi na tyle ile potrafisz ale bez myjki, zakonserwuj wyorywacz i heja.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#198 Share dominikziemniak

dominikziemniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
    I OCZYWIŚCIE MOTOCYKLE.

Napisany 16 październik 2012 - 18:35

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? pawelec dokładnie tak jak mówisz, moja GRIMMA nie widziała jeszcze wody dzięki czemu zapewnię łożyskom dłuższą żywotność. Wystarczy dobry kompresor, wszystko ładnie odmuchać i jest elegancko.

#199 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 28 październik 2012 - 10:56

Jakie macie kombajny ziemniaczane ???? Z ciekawości zobaczcie jak wyglądają wykopki za oceanem
Aż chciałoby się zacytować klasyka - 'mają rozmach skur*^*ny' :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 28 październik 2012 - 10:59

pawelec dokładnie tak jak mówisz, moja GRIMMA nie widziała jeszcze wody dzięki czemu zapewnię łożyskom dłuższą żywotność. Wystarczy dobry kompresor, wszystko ładnie odmuchać i jest elegancko.

Osobiście myję Grimma co sezon i nic złego się nie dzieje wszystko pracuje jak należy.