LukaszZduny

Owijarka na folie 500 czy 750mm?

Polecane posty

LukaszZduny    1

Witam!

Zamierzamy nabyć w najbliższym czasie owijarke do bel i tu pojawia sie pytanie czy wybrać z możliwościa owijania folia 750mm. Owijarka ta jest droższa ok 1000zł ale z używania jej płyna korzyści szybszego owijania bel o 33% z racji ilości obrotow 16 a nie 24 oraz oszczędność folii ponieważ na bokach bel bedzie mniej nałożonych na siebie warstw folii. Ponadto mniejsze zużycie paliwa dwóch ciagników dzięki szybszemu owijaniu i upłynnieniu procesu załadunku. To założenia teoretyczne ale w praktyce w wiekszości sklepów maja folie 500 wiec szersza jest trudniej dostepna (przynajmniej u mnie). Czy przy małej ilości owijanych bel warto dopłacać? Jak w praktyce wyglada wydajność tych dwóch rodzajów owijarek? I wydajność bel z jednej rolki?

Zachecam do dyskusji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

U mnie też było jakieś 2 lata temu trudno dostać folie 750 i owijalem 500 a mam owijarke 500/750. Teraz w sklepie trudno dostać 500 bo dużo owijarek jest na 750 i sklepy nie zamawiają towaru który nie schodzi. Bierz na folie 750mm jest 100% lepiej i szybciej (ja owijam niewiele jakieś 290-320 bel rocznie i nie chciał bym owijać 500mm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Zdecydowanie warto wziasc 750 zobaczysz potem sam ze za kazdym razem minuta to duzo.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Nie no 3 minuty to nie owijam ok 2 min jak owijałem tekla 500 pożyczona czyli byłoby 40 sekund szyciej. Ile kosztuje rolka 750? Bo nawet nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A nie jest przypadkiem tak że najważniejsze jest zsynchronizowanie cykli roboczych owijarki i ciągnika z ładowaczem-bo co z tego że owijarka owinie jak ładowacz nie zdąży ?-bo np.ma kawałeczek do przejechania i ustawienia beli (u mnie tak nie ma co prawda) ale czasami u ludzi jest mało miejsca i muszą z przyczepami kombinować i dalej stawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Ale u mnie to własnie ciagnik który ładuje czeka i w wiekszości przypadków tak jest jeżeli blisko stoja przyczepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja mam u siebie tak ze kladne na owijarke i potem sie zrzuca z niej tak w rzadku a potem turem z bela stawiam caly rzadek i tak dalej wiec za kazdy razem musze stac pyakotac drugim ciagnikiem na darmo. A cena rolki 750 foli to cos okolo 380 zl.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No z 500 to tak 23-26 sztuk a z 750 wychodzi 32-35 jakos tak.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Sory kurde wyskoczylem z cena za folie ;) pomylilem z siatka folia 750 kosztuje 260-280 zl.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

ja też stawałem przed takim wyborem jak Ty i powiem Ci otwarcie ... 1tyś to nie mało ale jak w tym wypadku warto dołożyć, bo to jest jak adapter siatki w prasie zwijającej, co Ci usprawni prace , nawet zobacz sobie teraz po składnicach, wszyscy sprowadzają na szeroką folie ...


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michas1934    10

My tez stanelismy przed takim wborem ale wzielismy na 500\750mm

Jesli chodzi o przełozenie łancuchów 500 na 750 to idzie bardzo sprawnie u mojej Sipmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Co do metal-facha mam zastrzeżenia bo ja wziełem pierwszy wypust tych owijarek i jest z nimi problem mianowicie błąd konstrukcyjny (źle przeliczona liczba obrotów stołu do obrotów beli). Nie wiem jak jest z nowszym serią ale po roku weszła ta nowa seria. Byłem u dilera i powiedziałem że na beli są pasy (gwarancja skończyła się jakieś 3 lata temu) a on powiedzial że przyjedzie sprawdzi to (super diler ;) ). My też mieliśmy dylemat czy kupić metalfach czy sipma (droższa o 1500zł). Teraz bym sie nie zastanowił bym wziął sipme. I jak byłem u dilera to tych owijarek metalfach już nie przyprowadza bo ledwo się wyzbył ostatniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

tak ... macie racje pierwsze modele były zupełnie nie udane , ale tak jest ze wszystkim nowym co wejdzie na rynek , a te modele co ja już mam są prawie identyczne jak sipma niczym sie nie różnią ... więc ja polecam Berte z Metal-Fachu


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Z tymi zakładkami i ja mam problem.Próbowałem regulować góra-dół podajnik ,ale to były mizerne skutki,do tego nie bardzo daje się wyregulować napięcie folii.Czy ktoś ma sposób inny niż fabryczny i ręczny na napinanie folii?Oczywiście mam METAL-FACH i napewno polecam 750mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal121    0

ja też polecił bym 750mm zawsze to szybciej owinie ja mam 500mm i ta owijarka owija za wolno zawsze muszę czekać aż owinie. Baloty po owinięciu ustawiam chwytakiem Metal-Fachu i żeby załadować następnego na owijarke to zawsze muszę czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Z tymi zakładkami i ja mam problem.Próbowałem regulować góra-dół podajnik ,ale to były mizerne skutki,do tego nie bardzo daje się wyregulować napięcie folii.Czy ktoś ma sposób inny niż fabryczny i ręczny na napinanie folii?Oczywiście mam METAL-FACH i napewno polecam 750mm.

Jeśli chodzi o napięcie foli w metal fach (tych pierszej serii) to zmień sprężyne na mocniejszą bo to co tam orginalnie założykli to nie można nazwać spężyną, a co do nakładania się foli to tylko pomoże zmiana zębatki.

Może ktos policzy jaka powinna być przełożenie od stołu na walce jest takie (ilość zębów): 17, 25, 20 (zębatka zmienna na folie 750mm, na folie 500mm 12 zębów. I tu ta zmienna jaka powinna być mi wychodzi że 16), 40, średnica bębna 320mm.

Dobrych matematyków prosze o przeliczenie, bo mnie szlak trafi z tą owijarką!!!!! :angry:

 

P.S. Tak reklama mnie rozpier..ala http://www.allegro.pl/item554734391_owijar..._gwarancja.html (Na zielono napisane nad zdjęciem :):):):) ). Złom jeb.. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Czyli nie polecasz owijarek meta-fachu? Ale ponoć już jest z nimi wszystko ok. W agromie Kutno sipma 500 jest za 9150zł a 750 10tys. Metal-fach tanszy o 1tys ale czy juz dopracowany? A co sądzicie o tym?http://www.allegro.pl/item554058228_owijarka_z_certyfikatem_ce_nowa_promocja_zimowa.html

Owijarka jak każda ale czy nie bedzie z tym problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Powiem tak: nie kupuj żadnych nieznanych maszyn, bo najprędzej jakaś firma wprowadziła się na rynek i robi takie g... (dużo młodych, niedoświadczonych firm jest w polsce co maszyna wygląda jak by ją ktoś w stodole robił). Co do metal-fach to ja już napewno nie kupie (nawet prasy- to ich pierwszy wypust) u nich żadnej maszyny przez to że nie podjeli kroków w poprawienu błędu jaki jest w pierwszej serii owijarek (jakiś rok później wyszła nowa seria- prawdopodobnie już ok. ale nie chce widzieć tej firmy w swoim garażu). Żałuje że nie dałem 1500zł więcej i miał bym sipme (sprawdzona i z sporym doświadczeniem POLSKA firma)

Ja na twoim miejscu jak byś kupił metal-fach to zaraz bym ją sprawdził ( w mojej folia nachodzi 60%-i tak powstają pasy na beli a na tym pasie jest jedna warstwa foli a nie 4 szerokość tego pasa to ok. 3-5cm- na drugą a nie jak powinno być 50%). Jak coś jest nie tak to odrazu do dealera i niech on się tym martwi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Już ten problem mam z głowy :P Jednak kupiłem owijarke na 500mm sipme tekle 274. Trafiła sie używana w idealnym stanie z likwidacji hodowli. Nawet farba na trybach i obrotnicy dobrze nie wytarta... Mysle ze co sipma to sipma i to dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886

mam pytanie? czy model sipma tekla 274/1 (na folie 750) różni się czymś więcej niż możliwoścą stosowania szerszej foli???

chodzi mi o to że koleś który mi sprzedał taką(jeszcze nie dotarła) twierdzi że jest "trochę" szersza i dłuższa"?

 

czy to prawda???

 

ja robie bele 150, prasą stałokomorową i w tamtym roku były słabo zwinięte i był problem bo zanim dotarły do domu to się spłaszczyły i później nie mieściły się na owijarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez THE-kiler
      Witam kupiłem zdekompletowaną owijarkę samozaładowczą Ariadna poszukuję do niej  sterownika . Widziałem na Olx iż ktoś miał na sprzedaż z okolic Podlaskiego, Kobylin-Borzymy (przepraszam jeśli źle napisałem miejscowość lecz wieczorem natrafiłem na ogłoszenie a rano już go nie było) Byłbym bardzo wdzięczny 
    • Przez Jamalek
      Panowie, 
      Proszę o podpowiedź kupiłem owijarka sipme, ma urwany wtyk do licznika owinieć, ktoś pociągnął i urwał. Podpowie ktoś jaki idzie wtyk do tego komputerka ? Mam model jak zdjęciu magnes, przewód z czujnikiem jest brakuje tylko wtyk. 


    • Przez 6441Marcin6441
      Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?
      Urządzenie sterowane pilotem:
       
      -automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:
      -ustawianie w pozycji do rozładunku
      -ustawianie w pozycji do załadunku
      -rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego
    • Przez przemekk800i
      witam
      stoję przed zakupem owijaki. nie wiem która bedzie lepsza do owinięcia w jednym roku jest około 600 bel unia ma owijanie na dwie folie i 3 wałki do obracania bel za to maja ma pasy. nie wiem która będzie lepsza i trwalsza .  dodam ze w tym roku miałem do czynienia z owijarka na linki i z bocznym załadunkiem wszystko ok ale to nie jest to
      proszę o poradę.
      pozdrawiam 
    • Przez piootr
      Mam zamiar kupić owijarke z sipmy na folie 50 i 75 cm , urzytkuje ktoś taką maszyne albo jakąś inną owijającą folią 75 cm jak się coś takiego sprawuje , powinno się szybciej owijać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj