Skocz do zawartości

Zdjęcie

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410

179 odpowiedzi na ten temat

#81 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 18:42

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410 do transportu to dzięki Vario najlepszy będzie Fendt, ale czy warto płacić za niego aż taką cenę

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410 Dzisiaj, 20:03
  •  

#82 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 18:57

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410 raczej nie warto, ale to subiektywna ocena. A może macie jeszcze jakieś inne propozycje na 100 konny ciągnik z ładowaczem na użytki zielone?czekam na podpowiedzi :P

#83 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 19:09

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410 No dobra-pewnie będę stronniczy :P-z racji posiadania JD-ale do tych zastosowań które napisałeś to ten JD jest po prostu stworzony-szczerze mówiąc nie chce mi się argumentować dlaczego-wystarczy przeczytać jakieś 1000 postów na tym forum :P

#84 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 19:13

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410 a nie zastanawiałeś się nad case jxu 105, lub jego bliźniakiem NH T 5060?

#85 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 19:23

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410 właśnie chodzi o to, że się zastanawiałem i po prostu sam już nie wiem. Jeżeli chodzi o case to myślałem raczej nad Cs pro 105. Ale chyba co john deere to john deere. A zdań na temat, który ciągnik najlepszy będzie pewnie tyle ile jest użytkowników różnych marek :P

#86 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 19:25

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410 @jaro, a gdybys mogl wybrac miedzy jd serii 5000 (max. wyposazonym), a fendtem 300vario (tez max. wypas) to nie skusila by cie przekladnia vario?? o i tutaj bym poprosil o argument, bo tego nie ma duzo na forum :P
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#87 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 19:46

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410 Oczywiście że wziąłbym JD z przekładnią Vario :P-a tak poważnie to oczywiście w tym porównaniu lepiej wypada Vario (oczywiście oprócz ceny)-zresztą jest on o pół rozmiaru większy od JD,dysponuje większym udżwigiem,amortyzowaną osią itp.,itd.
Brzozak-jak już parokrotnie na forum wspomniałem jestem fanem przekładni bezstopniowych-zapewne jestem postrzegany jako zajadły :P zwolennik marki JD ale wzięło to się z pamiętnej (tyle że sprzed lat ) wojny systemowej o to co lepsze 309 Ci od Fendta czy 5020 od JD-chyba pamiętasz ?
Teraz zapewne podpadnę większości-otóż uważam że na świecie są dwie przodujące marki-JD i Fendt-z tym iż jakby nie liczyć JD jest sporo większą firmą.
Sydneyowi doradzałem JD z bardzo prostego powodu-z tych wymienionych ciągników JD z pewnością jest "najzwinniejszy",ma super ergonomię (tu i Fendt odpada) no i jak ktoś lubi to ma ramę do Tura :P.
No i po paru latach (kiedy to minęło) znów wybrałbym JD.

#88 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 21:21

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410 ergonomia jest w ocenie bardzo subiektywna - przyklad:
podlokietnik w claasie i mf:
dla mnie nr 1 w ogole ze wszystkich podlokietnikow ktorymi pracowalem jest ten zastosowany w claasie, dzieje sie tak poprzez dodatkowe uruchomienie kciuka, obsluga ehr i przekladni bez odrywania dloni z pozycji wyjsciowej - genialna sprawa.
ale ojciec np. woli podlokietnik ktory znajduje sie w MF, nie myla mu sie przyciski od ehr, ma wajche od biegow wywalona poza podlokietnik, wiec to go nie rozprasza, a polbiegi zmienia lewa reka przy przekladni nawrotnej i dla niego taki uklad jest korzystniejszy :P
pamietam tamten temat i mam te same odczucia :P
dla mnie w tych fendtach serii 300 vario, najwieksza pomylka jest mechaniczne sterowanie hydraulika zewnetrzna :P
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#89 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 21:43

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410 Z tą ergonomią może masz rację-ostatnio gdzieś tu pisałem o znajomym który kupił nowego Landini Vision-z mojego punktu widzenia w tym ciągniku nawet mowy nie ma o jakiejkolwiek ergonomii-wszystko jakieś takie kanciaste,niedorobione i po całej kabinie porozrzucane-a dla zanjomka jest cud,miód i orzeszki :P.
Co do podłokietnika to wiem-JD nie ma :P

#90 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 21:49

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410 no akurat ten nie ma, ale fendt serii 300/300vario tez nie ma, wiec wszystko sie zgadza. podlokietnik wciagnelem do rozmowy by podac przyklad z zycia wziety, akurat takim dysponuje, ktory mysle ze dobrze przedstawia zagadnienie :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share maciek7

maciek7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 23:40

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410 @brzozak2 ale ty nie lubisz tego mechanicznego sterownia hydrauliką :P heh :P (a żeby tylko każda mechaniczne sterowanie tą hydrauliką było jak w 300 Vario, dodam, żę troche pracowałem elektrohydrukicznym sterowniem w 714 Vario) no jest lepsze zdecydowanie, ale cóz niestety każda marka w mniejszych maszynach nie ma do zaoferowania elektrohydruliki i podłoketników (może "mniejszy" rolnik ich zdaniem tego nie potrzebuje). I jeszcze jedno, ja po całym dniu orki obracają X razy pług nie odczuwam tego mechanicznego sterowania. Tak samo nie odczuwam braku w podłoketniku Joya ( ale nie ukrywam, że gdybym miał więcej ha i $ to kupiłbym coś z seri 400 :P ) Ale był okres, że jeździłem 714 Vario z trzy tygodnie dzień w dzień i później wsiadłem na moją 312 żeby orac, zaorałem jakieś 20 ha i naprawde nie odczuwałem zmiany. A gdyby w 312 było dużo gorzej to powinienem odczuć tą zmiane.
my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

#92 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 16:46

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410 No panowie dalej czekam na opinię od was. I przypomnę valtra n92, john deere 5100r i DF k410/420. Dealerzy leca sobie w kulki, miałem dziś dostać ofertę na jelonka i DF a tu nic.

#93 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 18:18

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410 Biorąć wszystko pod uwage (cene, dane techniczne, opinie, itd) moim skromnym zdaniem uważam że:
Valtra n92 w wersji Hi-Tech byłaby najlepszym rozwiązaniem ponieważ:
-jest warta swojej ceny (tzn. cena jest niższa np. od fendta i dość zbliżona do JD, ale dokładnych ofert nie znam)
-ma dobry promiń skrętu, czyli jest zwrotna
-jest dość oszczędnym ciągnikiem (co w pracy z ładowaczem jest ważne)
-od konfortu w kabinie nie ma co więcej wymagać...
-no i o wyborze ciągnika może też zadecydować ogólny pogląd na firme lub wygląd maszyny :P (mi osobiście z tych wszystkich podoba sie Valtra :P )

Fendt dlatego nie, bo jest zbyt drogi i za tą cene nie jest jakiś nadzwyczajny i oferuje praktycznie to samo co konkurencja :P

JD mógłby być, ale nie wiem jak by wyglądało spalanie w takiej pracy z ładowaczem, myśle że niezbyt różowo :)

DF, jest tańszym ciągnikiem niż reszta, ale nad jego wykonaniem i jakością możnaby było "podebatować" :)

Nie wiem jakie jest zdanie sydney@, co sądzi o pszczególnych ciągnikach, jaki mu najbardziej przypadł do gustu :) i przede wszystkim ile ma do wydania $$$

#94 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 18:22

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410 napisales duzo, ale ani jednego konkretu, wszystkie plusy valtry pasuja praktycznie do wszytkich ciagnikow 4 cylindrowych.
fendt ma przekladnie bezstopniowa, wiec wyroznia sie i to bardzo mocno.
jd poprosze o wyniki spalania, wiem ze na forum bylo pisane o takich, wiec przytocz.
a DF i jego jakosc, to chcialbym sie dowiedziec na jakiej zasadzie to oceniasz

#95 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 18:33

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410 koledzy, bardzo proszę pomińmy fenda(jak pisaliście-cena). A jeśli chodzi o pozostałe trzy ciągniki to może jest tak, że każdy jest dobry a wybór zależy od indywidualnych upodobań kupującego. Tylko co zrobić jak Mi podobają się wszystkie trzy :P

#96 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 18:36

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410 http://www.agrofoto....ych-t14505.html prosze brzozak@ tu jest troche napisane o spalaniu :P

przeczytaj powyższy post i masz odpowiedź "czemu nie Fendt" (w moim poście napisałem że biore też pod uwage cene, fakt, skrzynia bezstoniowa to dobre rozwiązanie i jest lepsze od pozostałych)

może o DF źle sie troche wyraziłem z tą jakością :P no ale myśle że nie jest lepiej wykonany niż fendt czy valtra :P

pozdrawiam :)

#97 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 20:54

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410 heh no po fakcie to wiadoma sprawa :P
link do tematu tez ok :P
no a jakosc wykonania to bardzo drazliwy temat, bo albo trzeba by sie zaglebic w jakies tajne dane, ktorych naturalnie nie posiadamy, albo polegac na opinii rolnikow, ktora tez nie jest mocno miarodajna, no ale jest. sprawa subiektywna jest wykonanie srodka, ktore mnie w valtrze w ogole nie zachwycilo, na zdjeciu to wyglada niezle, ale w rzeczywistosci to (dla mnie) lipa :P

#98 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 21:18

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410 no właśnie, na temat wykonania nie można za bardzo jednoznacznie odpowiedzieć... a ja tu nie bede sie mądrzył...
co do valtry, siedziałem tylko w niej(na wystawie), szczerze mówiąc to nie robiłem w polu, ale z tego co siedziałem byłem nawet zadowolony :P

#99 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 01:05

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410 punkt patrzenia zalezy od punktu siedzenia, ale ja nie o tym chcialem :)
chodzi mi tylko o to, ze na mnie wieksze wrazenie zrobily zdjecia niz rzeczywistosc (w fendtcie podobnie), a np. w jd odwrotnie, na dodatek bylem zaskoczony poziomem halasu jaki panuje w ich kabinach, bardzo na plus, ale to tylko subiektywne odczucie, takze prosze nie brac pod uwage :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 21:08

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410 o kabinie JD słyszałem dużo dobrych opinii, znajomy też zachwalał, mówił że ze wszystkich ciągników co jeźdźił na targach w bednarach(AGROSHOW) to JD był najwygodniejszy (sam szczerze mówiąc za bardzo nie znam JD, i nie ściemniając to w wersji 6*30 lub R5 nawet nie siedziałem...) ogólnie rzecz biorąc, to rozmieszczenie wszystkiego np w R5 jest dość dobre, a najważniejsze ze wszystko jest pod ręką :)

pozdrawiam :)

Dodaj odpowiedź