Szejk

JD 5090R vs Fendt 307 vs Valtra N92 czy DF K410

Polecane posty

Szejk    0

John deere 5090R kosztuje 47000 euro w rol-bracie liczyli mi kurs euro po 4,08 zł . Ale jest to cena z przednimi obciążnikami, siedziskiem dla pasażera, uchylaną przednią szybą i szklanym szyberdachem. Posiadam ładowarkę więc ciągnik nie będzie pracował z turem, jego głównym zadaniem będzie praca z kosiarką dyskową 3 m, prasą belującą, bronami ciężkimi 5 polowymi, rozsiewaczem, opryskiwaczem, troszkę z sieczkarnią. Widzę że większość jest za johnem ;) Ale co możecie powiedzieć o spalaniu słyszałem że fendty palą dużo mniej niż johny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ale nowa seria JD może palić podbnie do CI Fendt osobiście na dziś też wybrałbym JD w tym zestawieniu na bank i jak bede podmieniał MTZ z ładowaczem to tylko JD lub DF K 410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie wiem jak to jest ze spalaniem w tych Ci-mój znajomy ma tego Ci tyle że 309 i żadnych rewelacji od niego na temat spalania nie usłyszałem-dokładniej rzecz biorąc to po ludzku narzekał ;)-owszem ponoć ta starsza wersja (z mniejszym silnikiem) była oszczędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Z tym tylko, że Ci troche inny kaliber ciągnika. Większy od 5R, a mniejszy od 6030. Taki między nimi.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Bierz Deere'a. Ja zaufałem tej marce i jestem bardzo zadowolony. ;) Za 2 tygodnie wybije u mnie 2 lata na liczniku prawie 500 godz. Polecam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Biorąc pod uwagę stylistykę to JD znacząco odbiega od fenda oczywiście pozytywnie ;) JD bardzo ładnie prezentuje się z zewnątrz jak i w środku Natomiast fendt jak dla mnie to lipnie ma w kabinie jak na tak wygórowaną cenę B) Moim zdaniem jeśli brać fenda to tylko vario :) Z tych dwóch to zdecydowałbym się na JD


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

309CI to jest rewelka pod względem paliwa i raczej nowy nawet mega najnowszy JD w tej klasie bedzie daleko z ON reszta na korzyść JD ale zużycie paliwa to faktycznie kto jeździł serią CI Fendt to dobrze wie ile pali ten ciągnik

 

 

Jarku masz rację bo ja widziałem co się robi tym Fendt 308CI i 309CI na mojej wiosce są dwa u dwóch właścicieli nie mają normy spalin EURO III bo takowe CI nie wyszły mają normę EURO II jeden jest z 2007r a drugi 2008r średno ten starszy 309CI robi 1400mth rocznie jest mega oszczędny jak nie ma ciężko np. wóz paszowy 8m3 agregat uprawowo siewny rozsiewacz nawozów, kosiarka to spalanie jest w okolicach 4 - 5litrów na h zegarwoą a trzeba też wiedzieć że ten ciągnik ma wg surowej normy 105KM a lżejszej 112KM ale jak pożyczyi jak jeden tak drugi mój pług 4x50 UG obrotek to palił 13litrów na h zegarową na dzieńdobry nawet 14litrów a teraz sobie kupili swoje pług GB 4x50 i chodzą z nimi fajnie do tego mają Joskina beczke 10000tys litrów i 12t Jantil rozrzutnik ciarają nimi jak się da ta seria ciągników ma mega różnice w spalaniu zależne od obciążenia.

 

Dla mie w tym starciu zdecydowanie lepiej wyposażony jest JD lepiej wygląda i wogóle lepszy. Ale biorąc pod uwagę bardziej trwałość ciągnika lub zużycie paliwa to FENDT jest górą i nie ma mocnych. To tylko moje zdanie sam Korbanka niecierpię i omijam tą fire zdaleka choćby miała lepsze ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Krzysiu jak dobrze pamiętam to gdzieś już pisałeś w postach o Fendcie sąsiadów i że nie był całkiem rewelacyjny pod względem zużycia paliwa-przypomnij sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Fendt 309 palił mało gdy spełniał normę spalin Euro I, teraz tyle co konkurencja...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

kolego bierz deera to na pewno będzie dobra decyzja jeszcze jak z AQ to super ale może przemyślisz jeszcze 6130 lepszy chyba by był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Popieram kolege też jestem za 6030


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szejk    0

owszem może by był lepszy ale jest niestety dużo droższy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja zdecydowanie bym wzioł JD, może nawet więcej bedzie palił od Fendta, ale co JD to JD-marka mówi sama za siebie ;) Ale popieram kolegów że lepszym wyborem byłby JD z serii 6X30 B) :)

Ja jakbym mógł teraz kupić ciągnik na zwrot i odliczyć Vat to napewno byłby to JD.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a myślisz ze fendt tak bardzo ustępuje jd ????????? no fakt CI nie jest wart tej ceny ale vario to co innego i napewno juz wtedy nie badzie dużej różnicy miedzy jd a fendtem ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ale jednak nigdy nie będzie lepszy od JD :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

rozwalasz mnie swoimi postami nie mozna dzielić ciągników na dobre i złe jednym pasuje co innego to co ma jd a drugim co innego to co ma fendt tak wiec nie mów mi ze jd zawsze bedzie lepszy od fendta :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

@bartus16 czy ty jesteś normalny? bo z tego co widze to chyba nie, naucz sie czytać ze zrozumieniem chłopczyku :) Pokaż mi w którym miejscu napisałem że Fendt jest lepszy od JD i że nigdy JD nie bedzie lepszy??? :angry: Napisałem że Fendt nigdy niebedzie lepszy od JD! :angry: Dla mnie wszystko w JD pasuje. Takie jest moje zdanie, JD to jest marka nad marki i nie tylko ja tak uważam!!!! U nas w ostatnim czasie na kupionych 5 JD jest tylko jeden Fendt. Poprostu Fendt jest przereklamowany i tyle!!!

ps. w sygnaturce masz napisane "...i idź spać" -dobrze by było, może jak sie wyśpisz to zaczniesz czaić co sie dzieje :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madmax    0

A ja na Twoim miejscu wybrałbym fendta :) może odbiega on od john deere ale jest to sprawdzona konstrukcja, a nie zastanawiałeś się nad df k410 ? Nie znam jego ceny ale myślę że nie odbiega ona znacząco, a miałbyś już ciągnik że tak powiem do wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

W obu przypadkach konstrukcja jest sprawdzona tylko , że w Fendzie Ci na dodatek jest przestarzała.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

O proszę - przed powstaniem AF Fendt był mega ciągnikiem i większość przekonywała resztę do wyższości ciągników JD. teraz gdy już wszyscy są za JD pasowałoby być za jakąś inną marką bo trcohę nudno się zrobi :) Zielony traktor na polu łatwo zgubić :) koniec OT

Skoro to ma być ciągnik wszechstronny to zdecydowanie 5090R. Seria 6030 jest sporo większa a przy wielu pracach będzie sie woziło jedynie zbędną masę. A spalanie będzie zależało od rodzaju przekładni i dostosowanych maszyn. Fendt w porównaniu z dobrze doposazonym johnem będzie się gorzej sprawował w cięzkich warunkach przez starszy typ skrzyni biegów. W wersji bez vario sytuacja wyglądałaby już pewnie inaczej. Może i w lekkich pracach fendt spali mniej ale jeśli będziesz chciał naprawdę użyć jego mocy to już spalaniem nie zachwyci. Dobierasz do jd przedni tuz?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Masz jakiegoś Fendta?


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

To czemu się wypowiadasz o spalaniu tych ciągników? Ja nie mam JD to nie mówie ile pali, bo i skąd mam wiedziec.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

To zależy. W orce na ha wyszło mi około 13 litrów. Tylko nie mierzyłem ile czasu orałem hektar. A w takich drobnych sprawach to 6 litrów ( mniej więcej ).


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj