Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 29xp 31

160 odpowiedzi na ten temat

#121 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 12:07

MF 29xp 31

To że mu się motogodziny kasują to jest normalne, żeby się nie kasowały trzeba je ręcznie dodać wciskając odpowiednią kombinację  przycisków na unicontrolu, na zdjęciach wygląda nieźle do tego stół do rzepaku, moim zdaniem wart obejrzenia.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Kombajn zbożowy Massey Ferguson 38

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Massey Ferguson
  • 75000.00 PLN
  • 19 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 29xp 31 Dzisiaj, 10:14
  •  

#122 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 12:21

MF 29xp 31

Dzięki za odp.

A jaka to kombinacja przycisków?

Mam takie wrażenie, że ten Niemiec w ogóle nie ogarnia tego kombajnu, bo nawet oleje podobno mu serwis wymienia.

Który rolnik w Polsce wzywa serwis po gwarancji do wymiany oleju? Już by mi nic nie zostało jakbym zaczął wzywać do wszystkiego serwis.

Na zdjęciu widać, że nie ma śrubek w osłonie bocznej panelu sterowniczego, także ktoś tam grzebał:-)

Dzwoniłem dziś w sprawie transportu do firmy Danntrans która wozi kombajny New Holland z Płocka do Niemiec i powiedzieli ok 1500 Euro za przywiezienie. Ale muszą jeszcze z szefem porozmawiać po podobno nie wolno w Niemczech wozić na jednym transporcie hederu i kombajnu. Dziwne. Transport wychodzi ponad  6 tys zł. Może za 5 tys znalazłby jakoś inną firmę, ale pewnie taniej nie będzie. Jeszcze to Euro strasznie drogie ostatnio.

Edytowany przez tompil, 13 listopad 2014 - 12:41.

#123 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 17:04

MF 29xp 31

Aby dodać godziny pracy z danego dnia trzeba wcisnąć jednocześnie dwa przyciski z lewej strony klawiatury, pierwszy od góry i pierwszy od dołu. Jak tak mówisz to może nawet ten uncontrol działa tylko Niemiec nie umie go obsługiwać, a to że śrubek brakuje przy tej osłonie to nic nie znaczy to nie jest nowy kombajn, poza tym za tym panelem nie ma dostępu do unicontrola, u mnie w tym roku też ciągle musiałem otwierać tą osłonę panelu bo mi się rozgięło takie cięgiełko od podnoszenia hedera co leci do rozdzielacza i ciągle mi wyskakiwało z rozdzielacza.

Jedynie co mnie niepokoi to w rogu kabiny jest założona jakaś skrzynka z przełącznikiem i nawet jakiś kabel widać ciekawe do czego to służy, no chyba że załączanie kosy bocznej do rzepaku tak zrobił a dał taki duży przełącznik bo nie umiał zrobić na przekaźniku, to jedyne co mi przychodzi do głowy.

Edytowany przez bizar, 13 listopad 2014 - 17:13.

#124 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 18:16

MF 29xp 31

Czyli ten kombajn nie ma opcji która zlicza automatycznie motogodziny od wyjazdu z fabryki?

#125 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 19:04

MF 29xp 31

Nie ma

#126 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 22:16

MF 29xp 31

Panowie szykuje się na następny weekend pojechać zobaczyć ten kombajn, jeśli będzie jeszcze dostępny oczywiście.

Czy może ktoś powiedzmy w promieniu 100 km od Płocka ma podobny model, żebym mógł podjechać i zobaczyć co i jak? Bo na razie nie maiłem styczności w ogóle z tymi kombajnami. Z góry dzięki za pomoc.

#127 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 22:56

MF 29xp 31

No ciekawe czy ktoś będzie chętny? Moim zdaniem trudna sprawa, mam taki kombajn 2 lata i cały czas się uczę.

#128 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 11:20

MF 29xp 31

Jak pojadę to i tak go pewnie wezmę, no chyba że będzie coś konkretnie niesprawne. Ale będzie łatwiej targować cenę jak będę wiedział co jest do zrobienia. Z tego co rozmawiałem to Niemcy nie oszukują w ogłoszeniach, bo u nas to wszystko ma stan idealny albo bardzo dobry. Na żywo jeszcze nie widziałem żadnego Dronningborga i kieruje się tylko dobrymi opiniami jakie ma na tym forum marka no i ceną zakupu oczywiście. Pojechałbym do jakiegoś handlarza, ale wszyscy z OLX i Allegro są z Podlaskiego, albo Lubelskiego, to mam ponad 200 km, a oni i tak nie powiedzą na co zwrócić uwagę.

To chociaż napiszcie co dokładnie obejrzeć przy zakupie. To będzie mój pierwszy kombajn i średnio się znam. Wiem, żeby standardowo popatrzeć na podajniki, cepy, klepisko, sita, wytrząsacze czy nie mają luzów, silnik jak chodzi i co jeszcze w tym kombajnie należy przejrzeć?

#129 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 17:04

MF 29xp 31

Te kombajny lubią mieć popękane ramy, standardowo po obydwu stronach zaraz za podsiewaczem albo pod przenośnikiem pochyłym, często też jest skrzywiony drążek kierowniczy, ponoć też awaryjne są przeguby kardana na żmijce w zbiorniku ziarna ale ja osobiście nie miałem jak na razie z tym problemów. Zwróć uwagę czy ma pełne wyposażenie: sita o różnych wielkościach, dwa wkłady do tego młynka z boku jeden pełny do rzepaku a drugi z sita 2,5 mm do zboża. 

Edytowany przez bizar, 15 listopad 2014 - 17:11.

#130 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 22:54

MF 29xp 31

http://www.traktorpo...-29-XP/2318724/

A tego jak oceniasz bizar?

Miałem zamiar jechać w weekend do Niemiec oglądać tamtego, ale jakbym nadrobił 200 km to mógłbym i tego obejrzeć. Rocznik trochę starszy, widać, że jeden wytrząsacz wymieniony. Jutro zadzwonię to coś więcej będę wiedział.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 14:20

MF 29xp 31

Wygląda ładnie ale na zdjęciach to wszystkie wyglądają ładnie, ten wytrząsacz to dobrze by było jakby był wymieniony gorzej jak jest pospawany i pomalowany, ale na plus sprzedającego trzeba zaliczyć uczciwość, jakby to u nas handlarz sprzedawał to w życiu by nie zamieścił fotki z taką usterką.

#132 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 18:50

MF 29xp 31

Obejrzałem tego pierwszego, ale okazał się straszną lipą. Wizualnie dobrze, ale jak go odpalił i włączył młocarnie to zaczął się tak trząść, że myślałem że zaraz odleci. Straszne bicie miał na jakimś wale. Kupiłem za to Dominatora 88, zobaczymy w żniwa jak będzie chodził.

Dzięki bizar za pomoc.

#133 Share gryf0000

gryf0000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 10:46

MF 29xp 31

Witam. Jetem od niedawna nowym użytkownikiem Massey Fergusona 29 Xp i się uczę go obsługiwać. Własnie nie działa mi żmijka wysypu zboża. Czy aby załączyć zmijkę musi podpięty być heder i włączona młocarnia? Rozkładam rurę i włączam przycisk załączenia żmijki a ona nie działa. Co może być przyczyną?

Proszę o pomoc. 

Witam. Jetem od niedawna nowym użytkownikiem Massey Fergusona 29 Xp i się uczę go obsługiwać. Własnie nie działa mi żmijka wysypu zboża. Czy aby załączyć zmijkę musi podpięty być heder i włączona młocarnia? Rozkładam rurę i włączam przycisk załączenia żmijki a ona nie działa. Co może być przyczyną?

Proszę o pomoc. 

#134 Share waldi76

waldi76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 11:25

MF 29xp 31

Kolego tak na chłopski rozum przecież musi coś napędzać tą żmijkę, więc musi być włączona młocarnia i rozłożona rura, przycisk załącza tylko sprzęgło elektromagnetyczne, heder nie musi być włączony.

#135 Share gryf0000

gryf0000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 14:12

MF 29xp 31

Dzięki za informacje.

Mam jeszcze pytanie jak sprawdzić ile mth pracował silnik a ile młocarnia na unikontlorerze? 

#136 Share waldi76

waldi76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 17:20

MF 29xp 31

do silnika trzeba nacisnąć i przytrzymać przez 3 sek przycisk w pierwszym rzędzie od lewej pierwszy od góry a do młocarni w pierwszym rzędzie od lewej drugi od góry

#137 Share gryf0000

gryf0000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 20:46

MF 29xp 31

Dziękuje za odpowiedź.

Jak naciskam te przyciski powyżej 3 sekund to wskazuje 0. Czytałem tutaj w tym poście ze trzeba wciskać je razem na minimum 3 sekundy ale to tez nic nie daje nic nie wskazuje. Czy zatem możliwe ze nie ma ilości mth, zostały skasowane? Czy może też powinna być załączona młocarnia aby wynik był wskazywany?

Edytowany przez gryf0000, 19 styczeń 2015 - 21:57.

#138 Share waldi76

waldi76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 21:09

MF 29xp 31

myślę że specjalnie to raczej nikt by tego nie skasował, tylko albo od nowości nie były dodawane albo coś się zepsuło w unicontrolu

#139 Share gryf0000

gryf0000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 22:01

MF 29xp 31

Minimalne prędkości silnika  młocarni, podajników wskazuje więc co mogło by się zepsuć? Prędkość jazdy też wskazuje.

Minimalne prędkości silnika  młocarni, podajników wskazuje więc co mogło by się zepsuć? Prędkość jazdy też wskazuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share jurek1

jurek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 21:14

MF 29xp 31

Panowie, pierwszy przycisk rząd pionowy to hektary, drugi czas maszyny dzienny kasowany i całościowy, trzeci prędkość, czwarty do kasowania. Trzeci rząd pionowo pierwszy to obroty silnika a gdy przytrzymać dłużej to minimalne obroty podczas pracy to jest 2100, tak samo reszta przycisków w trzecim i czwartym pionowym  .Unicontrol nie pokazuje całościowego czasu pracy silnika tylko maszyny