Polecane posty

Pietras892    945

nie ma tam wielkiej filozofii... patrz czy wsystko się załącza dobrze z przycisków ... ten komputer Ci wyświetla różne duperele... jak nie działa to kombajn tak naprawde też Ci będzie chodził i bez tego B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszyskich. poniewaz jestem tu "nowy", pozwolcie ze sie przedstawie. jestem krzysztof ze swietokkrzyskiego. niedawno kupilem mf31. zaczalem wiec szukac jakis praktycznych wskazowek na temat eksploatacji i trafilem na to forum. widze ze poszukujecie schematu el. posadam instrukcjee po angielsku do mf31, 31xp, 29, 29xp. po prostu uczciwy sprzedawca dorzucił jako "gratis". w najbliższym czasie postaram sie wrzucic skany schematu el. w chwili obecnej frapuje mnie jedno pytanie, mianowicie nie mam elektrosprzegla do odlaczania sieczkarni i czy konieczne jest zdejmowanie paska czy duze obroty kola pasowego go nie uszkodza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

masz z boku tego koła takie dwa zagięte pręty tam zaczepiasz pasek jak sieczkarnia jest odłaczona to nie ma wtedy styczności z kołem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Pietras nadszedl czas spowiedzi jak przeleciales te zniwa bo dylemat wielki mf lub rekord ;[


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

o żnoiwach to ja już zapomniałem do tej pory:rolleyes:;[;[;[.

 

u mnie były w tym roku wyjątkowo cięzkie... nie obyło się bez postoju

najpierw urwałem koło z tyłu :rolleyes:na przejezdie z pola na pole(ogromna bruzda) a potem pękła mi guma od chłodnicy i uciekł płyn naszczęscie czujnik zadziałał prawidłowo i zgasił silnik...i takie to przygody były

 

przed żniwami miałem trochę czasu to sobie dobrze przygotowałem... woziłem wtryski do czyszczenia i ustawienia... wyciągnełem chłodnice i dobrze ją wyczysciłem itp. dlatego nie miałem większych postojów a skosiłem dosyć sporo

 

a co chcesz kupić masz linki jeśli tak to zapodaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Kupno zaplanowane na przelom marca kwietna pieniadz bedzie ;[

 

No ale to w sumie 1 awaria z tym wezem bo kolo to z twojej winy ;[

Mysle czy czegos niesciagnac z niemiec :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

jeżeli masz taką możliwość to ja bym się nie zastanawiał... zawsze można coś tam ciekawego znaleźć tylko hansy też sporo cenią jak mają coś dobrego:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Ale bardziej jestem przekonany w tzw. szkopa ktory dba o sprzet i serwisuje itd niz w Polaka ktory wleje olej do hydrostatu od skrzyni do c 360 ;[


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

to prawda ,ale są jeszcze handlarze którzy mają sprzęt który nie pracował w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Tylko wiesz jak to z handlarzami jak wygrac w lotka handlarz patrzy na dobra okazje i zeby wypchac tylko ale sa wyjatki :D


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Twoj to w ogole wyjatek :D

 

 

Co Ty na to byc moze na sprzedaz bedzie cena wstepna nie wiecej jak 50 k

 


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

dość ładny ale marne to zboże które kosi ^^ ciekawe czy w dobrym pszenżycie na sieczkarni by chmury nie puszczał, zauważyłem że strasznie wolno nim koszą.

to jeszcze ten model ze 118konnym silnikiem i mniejszym zbiornikiem... ale jeśli Ci to wystarczy to jak najbardziej godny uwagi ten kombajnik... wygląda ładnie ciekawe jak środek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmat4    0

Witam

Panowie możecie mi pomóc, nie załącza mi się heder MF 27, jak może być przyczyna?.

A pro po posiadam schemat instalacji elektrycznej do tegoż MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel1986    0

Witam

Panowie możecie mi pomóc, nie załącza mi się heder MF 27, jak może być przyczyna?.

A pro po posiadam schemat instalacji elektrycznej do tegoż MF

 

Kolego przyczyn może być wiele poczynając od bezpieczników, przeciętych kabli, po przekaźnik lub krańcówkę. Jak na początek sprawdź bezpieczniki a jak będą dobre to rozbierz włącznik i wyczyść bo pewnie styki się zabrudziły. Oczywiście zakładam że to wcześniej normalnie działało bo jeżeli nie to troszkę poszukasz zanim dojdziesz dlaczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Kolego była już o tym mowa x razy poszukaj dobrze na 99% padł Ci przekaźnik i dlatego kosa nie chodzi to standard w tym modelu. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel1986    0

unicontrol- co to jest , za co to odpowiada??

 

Unicontrol jest to komputer który posiada analizę wydajności poszcególnych elementów obrotowych przez czujniki zamontowane w różnych miejscach np. obroty wytrząsaczy, silnika, podajników, sieczkarni itp. jest on zaprogramowany tak że jeżeli zatrzyma sie jedena z tych elementów pokazuje który i urochamia sie sygnał w tym komputerze, kolejną jego funkcją jest kontrola pracy silnika: czyli jak temp za wysoka czyli pow 100*C to sam zgasi kombajn, ten sam skutek będzie przy zaniku ciśnienia w silniku, małego poziomu w hydraulice, układzie chłodzenia. następną funkcją jest zliczanie hektarów skoszonych, czasu pracy ,prędkości koszenia oraz całkowity czas pracy kombajnu od wyjścia z fabrykirolleyes.gif

Te wszystke funkcje jakie wymieniłem maja zaprogramowane konkretne wartości i wrazie zmiany poniżej wartości zadanej komputer infrmuje operatora że dany element nie jest wydajny i należy zatrzymać się i naprawić przyczynę

w celu uniknięcia kosztownych napraw. Otyle dobry jest to komputer gdyż w razie jego uszkodzenia można kosić dalejrolleyes.gif i wtedy bedzie tak jak nasz Bizon czyli jak nie poczujesz lub nie usłyszysz to niedowiesz sie że coś jest nie takwink.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel1986    0

Witam, mam pytanie: jaki macie olej w hydraulice przy Mf 29 xp?

 

 

olej to ATF IID (czerwony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxximus027    0

Witam. Mam wielką prośbę. Czy ma ktoś z was dokładne wymiary przedniej szyby? Bo moja niestety nie wytrzymała transportu. Jeśli nie to wielka prośba!!! czy mógłby ktoś dokładnie zmierzyć!?Poza tym problem z silnikiem - dymi na niebiesko na biegu jałowym (czy ktoś wie jaki powód???wtryski pompa?)podejrzewam że był przegrzany silnik(chłodnica wymieniona) bo bierze olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koncak    0

a ja mam też jedno pytanko. Dziś zostałem (szczęśliwym?) posiadaczem MF 29XP. Sprzęt naprawdę zadbany więc może pochodzi:) ale nie wiem jak sprawdzić ilość motogodzin na tym unicontrol`u. Ktoś wie jak to zrobić? z góry. dziękuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel1986    0

a ja mam też jedno pytanko. Dziś zostałem (szczęśliwym?) posiadaczem MF 29XP. Sprzęt naprawdę zadbany więc może pochodzi:) ale nie wiem jak sprawdzić ilość motogodzin na tym unicontrol`u. Ktoś wie jak to zrobić? z góry. dziękuje za odp

Wystarczy nacisnąć( jednocześnie) i przytrzymać ok 3 s. te dwa przyciski dotykowe(w lewym górnym rogu) na tym panelu od powierzchni skoszonej i czasu pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak się ustawia tą wajchę od wialni przy tylnym lewym kole(W którą stronę się zwiększa a którą zmniejsza obroty) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Sianokos12
      Kupował ktoś z was kombajn z bartołd? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj