Polecane posty

Pietras892    945

rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Mogłbyś napisać wiecej na temat tego kombajnu- wydajnosc, awaryjność, dostęp i cena części, jeśli mialeś wcześniej kombajn to porównaj go do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

silnik v6 turbo ok 150km, heder 4,30, hydromat, unicontrol, klima, sieczkarnia, zbiornik około 4 tony. wydajność tej maszyny jest bardzo dobra dla porównania np. bizon rekord o podobnych parametrach nie ma szans dominator 76też. co do części miałem jedną awarie (z mojej winy) nie sprawdziłem oleju w zwolnicy i poszło łożysko (calowe) koszt 150zł więcej jeszcze co do eksploatacji to mogę powiedzieć że oprócz zwolnic i silnika (perkins) wszystkie gwinty łożyska itp. są metryczne (dostęp do częsci jest)

 

miałem wcześniej fahra m 1200 ciężko go porównać do mf , potem dominatora który był dobrym kombajnem ale zdecydowanie gorszym od tego (mniej wydajny bardziej skomplikowany i troszkę awaryjny) jednak dostępność cześci do clasa jest na pewno lepsza

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

w końcu jakiś użytkownik tego kombajnu ;) a czym sie różni od 31xp???

masz jakieś zdjęcia lub filmik z jego pracy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Jakiego miałeś Dominatora? Wydajność porównywalna z Do 88- czyli ok. 9 t/h? W porównaniu do Dominatorów widzę, że są one dużo tańsze, zastanawiam się czy nie zaryzykować 31XP, zamiast ok. 40 tys. droższego Do 88s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945
w końcu jakiś użytkownik tego kombajnu ;) a czym sie różni od 31xp???

masz jakieś zdjęcia lub filmik z jego pracy???

 

z od 31 różni sie silnikiem w 29 jest perkins(150)koni a w 31 (valmet) 200koni mogę się mylić ale oglądajac te kombajny nie widziałem innych róznic

 

 

miałem dominatora 85 ale to był już leciwy dziadek...88s to bardzo dobry sprzęt widziałem to w pracy. nie to żebym był zwolennikiem masseya ale za ładnego dominatora 88 trzeba wyłożyć dużo więcej a wydajnosci nie bedzie lepszej. powiem Ci szczerze że nie kupiłbym już clasa. Za te pieniądze. Można wyszukać deutz fahra w dobrym stanie który podobnie jak ferguson jest sporo prostszy w budowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

nie widziałem 4.8 ale pewnie są. naprawde z tego co ogladałem nie widziałem różnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

komfort pracy jest dosyć dobry kabina bez słupków dobra widiczność wszystko pod ręką masz.

Cięzko jest sieczkarnie samemu rozłożyć (trzeba diżego chłopa bo jest co dźwigać)

co do spalania to zależy od obciążenia(nie jest żle)nie sprwdzałem dokładnie tak około ~17l na sieczkarni w pszężycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Porobil bys wiecej zdjec sit itd ???

 

Jaki on ma system omlotowy ile tych bebnow pewnie 1???


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

jeden i ma takie ustrojstwo z boku nie używam tego ale to jest podobno dobre lekkich nasion typu trawy słonecznik gorczyca. co do zdjęć to porobie jak wyciagne z garażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Jest tam hydrostat czy wiekszosc na zwykle paski???

Orientowales sie jak z czescimi do niego i jakie ceny???

 

Sorki nie zauwazylem ze napisales ze jest na hydrostacie ;)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Nie ja poplatalem niezauwazylem ze napisales ze na hydrostacie mi chodzilo o paski jezdne czy jak na nie mowia ale mniejsza z tym ;)

 

 

Z kad zamawiasz moglbys podac stronke ale cos mi sie wydaje ze czesci sa tansze niz JD i Claas B)

 

aa jeszcze jedno a naped kosy jaki jest ??

 

Ale Cie wymecze :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Spoko piwo postawisz i wyrównasz ;) od Jd napewno tańsze a co do claasa to trudno mi powiedzieć bo wiesz sam ile jest do tego podróbek. ogólnie te kombajny wg mnie są mało awaryjne napęd kosy mój ma na targańci ale (słyszałem nie widziałem ze są też na shumaherze)

 

a co do częsci to mirtrans siedlce bo jestem z tamtych okolic

Chcesz kupić taką maszynę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

W niedalekiej przyszlosci byc moze tak wink.gif
Cos do 50 k bede szukal i biore ten kombajn pod uwage cool.gif


Dosc ciekawa propozycja ^_^


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Kumam Jest godny uwagi ;) powiem Ci że nie myslałem że kupie Mf chciałem deutz fahra bo do claasa sie zraziłem za dużo widziałem. Jeszcze johna1075oglądałem ale częsci drogie i te cale B) i zaryzykowałem MF i nie mogę narzekać

 

no na zdjęcich ładny ciekawe co w środku --- i czy sprzedają z tym kombajnistą widze że pokaźny chłop to i drogi w utzymaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Pozyjemy zobaczymy bo to dopiero pierwszy sezon jak cos to dawaj znac co sie w tym roku bedzie dzialo ,ale jak sie kilku osob pytalem to mowili ze sa bardzo zadowoleni ;)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

no to normalna cena tak chodzą te maszyny przynajmniej u mnie, napewno da sie cos urwać z tego.... ostatnio w mojej okolicy była 31 -ka w zaj..stym stanie podzespołów za 42tyś ale miała wade(silnik chyba chodził na oranżadzie bo był strasznie zjechany w stosunku do reszty kombajnu) wiec 42+remont silnika i pompy +robota =około 50kafli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frix    0

Aa wieec panowie jestem posiadaczem takiego 31xp i chciałbym się dowiedzieć ile litrów oleju lejecie do swojego kombajnu. Bo w moim przypadku jest tak że mam za krótką miarke i musze wiedzieć ile wlać oleju zeby było dobrze.. A wtedy miarke już sobie dorobie :mellow: Tylko chciałbym wiedzieć ile Wam się mieści oleju :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Sianokos12
      Kupował ktoś z was kombajn z bartołd? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj