DaMiAn914

Turbo w Ursusie C-330M

Polecane posty

patryk255    1

najpierw środek wymieniłem i zamontowałem i jakieś tam śladowe ilości oleju mi zostawiła na suficie a później to przekreciłem i było tak samo ale jak trochę pochodziła to przestała i doszedłem do wniosku że te smarowanie podczas pracy turbo nie ma żadnego znaczenia tylko gdy nie pracuje albo na bardzo wolnych obrotach to po to się spływ robi do dołu żeby olej spywał i przez odrzutniki się nie dostawał do muszli turbo tylko sobie spłyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955

no właśnie, a tak Ci będzie zostawał i z powietrzem do silnika szedł i przy okazji turbina będzie mokra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas1999    2

Po co ci turbo w c330?. Ten silnik jest za mały i nie będzie miał siły napedzić turbiny. Narobisz tylko sobie kosztu przed wiosną bo trzeba będzie robić kapitalkę silnika. I byś z resztą musiał założyć intercooler zeby miał silnik chłodzenie, bo jak wiadomo c330 potrafi się zagrzac np w orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk255    1

Adaś1999 ona jest po kapitalnym a interkuler się stosuje żeby schłodzić powietrze wtedy robi się gesciejsze i w tej samej jego objętości jest więcej tlenu dostarczane do cylindrów a przez to można zwiększyć dawkę paliwa bo więcej jego będzie spalanie i praca silnika będzie efektowniejsza. mi się jeszcze nie zdążyło jej zagrzac a mam ciężkie ziemie no raz ale to jak mi chłodnica pękła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955

Po co ci turbo w c330?. Ten silnik jest za mały i nie będzie miał siły napedzić turbiny. Narobisz tylko sobie kosztu przed wiosną bo trzeba będzie robić kapitalkę silnika. I byś z resztą musiał założyć intercooler zeby miał silnik chłodzenie, bo jak wiadomo c330 potrafi się zagrzac np w orce.

 

Interkulerem to faktycznie tak schłodzisz silnik, aż sople będą wisieć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk255    1

zrobiłem ten spływ oleju u dołu, ciągnikiem trochę pojeździłem i się ułożyło. oleju nawet grama na suficie nie widać zrobi mi jeszcze 30 mtg tak żeby było chociaż 100 od remontu i zwiększe dawkę paliwa i zobaczę jak to będzie pracować mam nadzieję że będzie lepiej jak przed rematem aby nie było gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955

no teraz już na pewno będzie sucho. Dawkę możesz nawet teraz zwiekszyć, na pewno będzie różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk255    1

zwiększę jak tylko 100mtg zrobi tak żeby się trochę dotarła po kapitalce bo jak na razie to do 1600 obr/min i bez obciążania żeby się tam wszystko dotarło jak trzeba  :) mam nadzieje że na czwórce mi dusić silnika nie będzie  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciness    15

I jak tam wasze turbiny w ciapku, silnik nie wyzionął ducha :) ? Odczuliście wzrost mocy? Mierzył ktoś jeszcze ciś doładowania bo w te ponad 1 bar to nie bardzo chce mi się wierzyć. Warto się w to bawić? Znalazłem nawet taki kompletny zestaw do przeróbki: http://olx.pl/oferta/turbosprezarka-do-ursus-c-330-gotowy-kompletny-zestaw-modernizacja-CID757-IDdgoxP.html#2e38a06c27 . Może nie za estetycznie wykonane, ale dość tanie. Pewnie mu się nie sprawdziło że wolał wrócić do oryginału i sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955

ciapek 2 garami nie nadmucha w zyciu jednego bara, a co do aukcji to gosc utopil kasy troche w to, efektu zadnego nie bylo, wiec stwierdzil ze sprzeda, jak by dzialalo i faktycznie moc podnosilo to by nie sprzedawal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi360    0

Witam wszystkich, pozwólcie że przyłącze się do dyskusji.

Co do turba w c330 czy innym ciągniku jestem jak najbardziej na tak i ma to sens jeśli zrobi się to z głową a pisanie przez niektórych że nie warto i się nie da bez prawie że zbudowania silnika od nowa jest słabe.

przebudowa 30 na prostego turbo diesla nie musi nieść za sobą skomplikowanych rozwiązań. co do wielkości turbo to od 1.9 jest na pewno za duże do prędkości obrotowej silnika i wydatku gazów spalinowych. jeśli mamy turbo od silnika z pojemnością 1.9 który kręci się powiedzmy do 4t obr to nie napędzimy go w silniku z połowę mniejszą prędkością obrotową, nie wspominając o mniejszej ilości suwów pracy na ilośc obrotów ( 2 cylindry a nie 4 jak w 1.9 tdi).

Kolejna rzecz to sterownie VNT, w tych silnikach zmienna geometria jest sterowana podciśnieniowo przez zaworek elektromagnetyczny.

lepsza była by turbosprężarka z mniejszej pojemności z zaworem wg. jeśli nawet miała by sterowanie podciśnieniowe można zmienić gruszkę na inną i ostawić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955

jak ktos ma to moze byc i VNT tyle ze trzeba sztange na sztywno zablokowac w pozycji otwartych lopatek i bedzie dzialac, tyle ze c 330 nie nadmucha z niej wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj