Skocz do zawartości

Zdjęcie

Turbo w Ursusie C-330M

161 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 25 styczeń 2015 - 16:50

Turbo w Ursusie C-330M

Z wykształcenia jestem mechanikiem, ale pracuje w innym zawodzie aktualnie.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Turbo w Ursusie C-330M Dzisiaj, 09:39
  •  

#142 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:K/M hektary

Napisany 25 styczeń 2015 - 18:12

Turbo w Ursusie C-330M A nie orientujesz się może czy by grało jak bym dał smarowanie na miejsce powrotu a powrut tam gdzie wejście zasilania smarowania ?

#143 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 18:26

Turbo w Ursusie C-330M

spokojnie jak na nowym zestawie będzie brać olej to to przerobie a tymczasem zostawię jak jest bo dużo przy tym roboty i mi się po prostu nie chce robić następnego kolektora wydechowego i na nowo prowadzić przewodów ciśnienia i podciśnienia   :)

Z tego co widać na filmiku to masz tradycyjną turbinę gdzie kolektory ssący i wydechowy są obrotowo przykręcane do rdzenia, wystarczy poluzowac śrubki po bokach "6" i przekręcić rdzeń o 180*.

#144 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 18:34

Turbo w Ursusie C-330M No nie do końca bo po ciepłej stronie turbo są trzy kołki ustalającej niby równo od siebie oddalone ale jest też taki czwarty ustalajacy i ograniczający odchylenie kąta położenia łopatek

#145 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 25 styczeń 2015 - 18:42

Turbo w Ursusie C-330M

nie da rady. do samrowania jest mały otworek , zalezy jaka turbina , ale przewaznie kilka mm średnicy , do powrotu już jest dość duży.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#146 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 19:11

Turbo w Ursusie C-330M

z tym to ja sobie poradzę bez problemu tylko chodzi mi o to czy łożysko będzie dobrze smarowane i czy odrzutniki nie będą oleju przepuszczać albo uszczelniacze ?

Edytowany przez patryk255, 25 styczeń 2015 - 22:09.

#147 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 20:27

Turbo w Ursusie C-330M

zrób tak jak trzeba i nie kombinuj, bo to że Ci się nie chce zrobić , to będziesz to 20 razy poprawiał/

#148 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 25 styczeń 2015 - 22:12

Turbo w Ursusie C-330M

jutro będę wszystko wiedział jak drugi środek mi dadzą może będzie dobrze i nie będę musiał nic przerabiać 

#149 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 22:26

Turbo w Ursusie C-330M I zamontowana jak trzeba tylko mi ta gruszka podcisnieniowa nie chce pracować i nie zmienia położenia łopatek a poza tym wszystko jest ok szału nie ma d*py nie urywa w pewnym momencie na obroty się trochę szybciej wkreca i nie kopci na czarno. Poczekam do lata to zobaczę jak w polu będzie się sprawować i będzie wiadomo czy warto było czy nie

#150 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 23:56

Turbo w Ursusie C-330M

zrobiłeś tak jak mówiłem , czyli smarowanie z góry a powrót z dołu czy tylko środek w turbinie zrobiłeś ? WG nie bedzie w ciapku chodzić :D jak to turbina z 1,9 tdi to musiałby ciapek z ponad 1 bar nadmuchać a przy 2 garowcu i takich obrotach to niemożliwe. Szału nie ma i nie będzie, możesz jeszcze śrube wykręcić w pompie od dawki, poczujesz róznice ale to bardziej przez większą dawkę niż dzięki turbinie. Po prostu w 2 garowcu wolnoobrotowym to się nie sprawdzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 12:03

Turbo w Ursusie C-330M najpierw środek wymieniłem i zamontowałem i jakieś tam śladowe ilości oleju mi zostawiła na suficie a później to przekreciłem i było tak samo ale jak trochę pochodziła to przestała i doszedłem do wniosku że te smarowanie podczas pracy turbo nie ma żadnego znaczenia tylko gdy nie pracuje albo na bardzo wolnych obrotach to po to się spływ robi do dołu żeby olej spywał i przez odrzutniki się nie dostawał do muszli turbo tylko sobie spłyną

#152 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 15:26

Turbo w Ursusie C-330M

no właśnie, a tak Ci będzie zostawał i z powietrzem do silnika szedł i przy okazji turbina będzie mokra.

#153 Share adas1999

adas1999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 17:03

Turbo w Ursusie C-330M

Po co ci turbo w c330?. Ten silnik jest za mały i nie będzie miał siły napedzić turbiny. Narobisz tylko sobie kosztu przed wiosną bo trzeba będzie robić kapitalkę silnika. I byś z resztą musiał założyć intercooler zeby miał silnik chłodzenie, bo jak wiadomo c330 potrafi się zagrzac np w orce.

#154 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 18:23

Turbo w Ursusie C-330M Adaś1999 ona jest po kapitalnym a interkuler się stosuje żeby schłodzić powietrze wtedy robi się gesciejsze i w tej samej jego objętości jest więcej tlenu dostarczane do cylindrów a przez to można zwiększyć dawkę paliwa bo więcej jego będzie spalanie i praca silnika będzie efektowniejsza. mi się jeszcze nie zdążyło jej zagrzac a mam ciężkie ziemie no raz ale to jak mi chłodnica pękła.

#155 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 19:59

Turbo w Ursusie C-330M

Po co ci turbo w c330?. Ten silnik jest za mały i nie będzie miał siły napedzić turbiny. Narobisz tylko sobie kosztu przed wiosną bo trzeba będzie robić kapitalkę silnika. I byś z resztą musiał założyć intercooler zeby miał silnik chłodzenie, bo jak wiadomo c330 potrafi się zagrzac np w orce.

Interkulerem to faktycznie tak schłodzisz silnik, aż sople będą wisieć....

#156 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 16:08

Turbo w Ursusie C-330M zrobiłem ten spływ oleju u dołu, ciągnikiem trochę pojeździłem i się ułożyło. oleju nawet grama na suficie nie widać zrobi mi jeszcze 30 mtg tak żeby było chociaż 100 od remontu i zwiększe dawkę paliwa i zobaczę jak to będzie pracować mam nadzieję że będzie lepiej jak przed rematem aby nie było gorzej

#157 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 18:11

Turbo w Ursusie C-330M

no teraz już na pewno będzie sucho. Dawkę możesz nawet teraz zwiekszyć, na pewno będzie różnica.

#158 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 22:08

Turbo w Ursusie C-330M

zwiększę jak tylko 100mtg zrobi tak żeby się trochę dotarła po kapitalce bo jak na razie to do 1600 obr/min i bez obciążania żeby się tam wszystko dotarło jak trzeba  :) mam nadzieje że na czwórce mi dusić silnika nie będzie  :D

#159 Share Marciness

Marciness

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 21:00

Turbo w Ursusie C-330M

I jak tam wasze turbiny w ciapku, silnik nie wyzionął ducha :) ? Odczuliście wzrost mocy? Mierzył ktoś jeszcze ciś doładowania bo w te ponad 1 bar to nie bardzo chce mi się wierzyć. Warto się w to bawić? Znalazłem nawet taki kompletny zestaw do przeróbki: http://olx.pl/oferta...html#2e38a06c27 . Może nie za estetycznie wykonane, ale dość tanie. Pewnie mu się nie sprawdziło że wolał wrócić do oryginału i sprzedaje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 12:53

Turbo w Ursusie C-330M

ciapek 2 garami nie nadmucha w zyciu jednego bara, a co do aukcji to gosc utopil kasy troche w to, efektu zadnego nie bylo, wiec stwierdzil ze sprzeda, jak by dzialalo i faktycznie moc podnosilo to by nie sprzedawal.