Skocz do zawartości

Zdjęcie

Turbo w Ursusie C-330M

161 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 29 grudzień 2013 - 16:36

Turbo w Ursusie C-330M ale to juz koszta sie zaczynaja robic. turbina z geometria kosztuje tyle co caly silnik :D

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Turbo w Ursusie C-330M Dzisiaj, 00:16
  •  

#122 Share kamyk82

kamyk82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 19:39

Turbo w Ursusie C-330M A gdzie podział się bitbit miał pokazać dokładne zdjęcia swojego turbo ciapka i zmierzyć ciśnienie doladowania .
Ja chciałbym zobaczyć jeszcze dowód rejestracyjny tego ciagnika i tabliczkę znamionową .

#123 Share bitbit

bitbit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 23:42

Turbo w Ursusie C-330M He he a po co ci dowód albo tabliczka ? A ciśnienie przy około 2000 obrotów to 1,02 przy 1500 0.8

#124 Share kamyk82

kamyk82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 16:55

Turbo w Ursusie C-330M Pokaż , pokaż . Chce coś sprawdzić , nie martw się nie użyje tego do niecnych celów .

Daj dokładniejsze fotki całego turba . Od filtra do turbiny z turbiny do kolektora , cały kompletny układ .

#125 Share bitbit

bitbit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 19:24

Turbo w Ursusie C-330M filtr mam bezpośrednio dokręcony do turba a od turba prosto do kolektora ssącego

#126 Share kamyk82

kamyk82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 19:19

Turbo w Ursusie C-330M Foty , foty i jeszcze raz foty. 30 i ferdka .

#127 Share Przemo1110pl

Przemo1110pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 00:01

Turbo w Ursusie C-330M Interesuję się tematem turbo, chętnie obejrzał bym jakiś filmik z pracy z turbo, zapytam jeszcze orientacyjnie ile kosztuje zakucie przewodów olejowych ? Są może jakieś końcówki które można samemu zarobić ? Wg. mnie turbo w c330 sprawdzi się głownie przy koszeniu rotacyjną czy orce, nie chce odpowiedzi ze to bezsens ze lepiej ciągnik zmienić itp. bo to nic nie wniesie do tematu, pozdrawiam.

#128 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 30 styczeń 2014 - 16:28

Turbo w Ursusie C-330M lepiej isc i niech zakuja pozadnie na maszynie, koszt niewielki. Zapewnie chodzi Ci o przewod smarowania turba. Najpierw musissz miec turbine , potem dopiero patrzec i kombinowac z zasilaniem. Przewod zawsze jest metalowy.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#129 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 16:40

Turbo w Ursusie C-330M

może to zobacz

#130 Share kamyk82

kamyk82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:25

Turbo w Ursusie C-330M Wszystko ładnie wygląda tylko że do turba układ dolotowy i wydechowy powinien być całkiem inny niż orgynał .
Jeżeli chodzi o wydech pusta rura 1,5 cala załatwi sprawę . Gorzej z dolotem .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Przemo1110pl

Przemo1110pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 luty 2014 - 14:40

Turbo w Ursusie C-330M A co z wydechem ? Dać kwasówkę czy oryginał ?

#132 Share kamyk82

kamyk82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 01 luty 2014 - 15:19

Turbo w Ursusie C-330M Patrz post wyżej :)

#133 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 01 luty 2014 - 15:59

Turbo w Ursusie C-330M jak dasz kwasa lub cos w tym stylu na przelocie to napewno bedziesz mial dzwiek ciekawszy a i spaliny nie beda sie zamulac w wydechu

#134 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 01 luty 2014 - 16:01

Turbo w Ursusie C-330M Co z tego jak Ci wszyscy zakładają turbo do ciapków jak ciapkowi i tak mocy nie przybedzie.
Ludzie którzy się nudzą i nie maja co roboty to właśnie wymyslają takie pierdoły niestety na nic zdatne!!!
Bo ciapkowi niestety mocy nie przybedzie po takim experymencie , ale bardziej straci moc bo bedzie go dławić.
Montowanie turbin do diesli wiążę się nie tylko za założeniem turbiny do zwykłego diesla , ale także przeróbką wtrysków, pompy, głowicy itd.
A to ze ktoś założy turbinę i myśli ze traktor wzmocnieje to jest w błędzie.
Tu filmik jak ma chodzić traktor z turbiną.

#135 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 01 luty 2014 - 17:44

Turbo w Ursusie C-330M im wiecej cylindrow tym wiecej spalin , im wiecej spalin tym bardziej efektywne wykorzystanie turbinyna skutek dzialania energi kinetycznej gazow spalinowych. Niestety ciapek ze swoim charakterystycznym "pach pach pach " zbyt efektywnie turbiny nie wykorzysta.

#136 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:K/M hektary

Napisany 20 styczeń 2015 - 02:55

Turbo w Ursusie C-330M

kamyk82 skończ pierd.... głupoty i nie czepiaj się bibita bo on dobrze gada a ty piepr.... i na chu.. ci fotki jak już wstawiał? A jak się nie masz już czego przyczepić to wypier..... z tego tematu bo nic modrego nie wnosisz tylko zamęt siejesz. 

a teraz do wszystkich oprócz kamyka82 sam jestem w trakcie zakładania turbo do swojej Mki i jest ona od vw pasat b4 1.9 td albo tdi juz nie pamiętam wiem że 110 KM miał i jest ze zmienna geometrią tylko koleś zrobił mnie w konia bo powiedział przez telefon że nie konsumuje oleju tylko kierownice/łopatki od zmiennej geometrii się przycinają,a gdy ją kupowałem śpieszyło mi sie i nie sprawdziłem przez to czy luzu nie ma wyczuwalnego na osi wirnika a tu jest na odwrót po ok 3 min pracy wyciągnęła ok 1l oleju i tu pytanie czy kupic zestaw naprawczy które kosztują w granicach 85-150 zł tam jest łożysko,odrzutnik uszczelniacze i takie tam czy może cały środek nowy za ok 570 zł to jest oś z wirnikami wyważona łożyskami, odrzutnikami, uszczelniaczami wszystko tylko kierownice stare i obudowa czy może oddać do warsztatu który to regeneruje ? a i zasilanie smarowania mam od dołu turbiny a powrót z góry ale wątpię żeby to miało aż taki wpływ na pobieranie tak dużych ilości oleju przez nią. :-)

#137 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 10:18

Turbo w Ursusie C-330M

i to jest wlasnie powód, powrót zawsze musi być na dole, bo on jest swobodny, zasilanie powinno być natomiast z góry. Jak Ty to wymodziłeś ? Popraw.

#138 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 02:46

Turbo w Ursusie C-330M zdecydowałem się kupić nowy środek do tego turbo, tylko go wymienić muszę na drugi bo jest źle zgrzana dzwigienka z osią do ustalania położenia kierownic/łopatek ale jak zamontuje i nadal będzie brała olej to to przerobie tak żeby na dole był powrót a tym czasem zostawię jak jest bo sporo z tym roboty jest a po za tym tak mi się dobrze wkaponowała

#139 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 13:58

Turbo w Ursusie C-330M

zrozum że musi być na dole powrót oleju bo spływa on grawitacyjnie, i nawet jak wsadzisz najnowszą turbinę za grube tyś to będzie wywalała olej. Widziałeś kiedyś turbinę ze spływem oleju u góry i smarowaniem u dołu ?? Zje.... Kamyka82 a sam nie masz pojęcia o tym co robisz, jak już musisz mieć tą suszare w tym ciapaju to zleć robotę mechanikowi albo komuś kto się zna na tym , i jeżeli myślisz że C 330 będzie gwizdała jak zachody albo od razu będzie jak rakieta to się przeliczysz, było sobie śrubę na pompie z obrót wykręcić i byś miał inny ciągnik za friko, a tak zapakujesz  z tysiaka i się rozczarujesz. Za to byś kapkkę dołożył i nowe opony jej dał, to by poprawiło uciąg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 18:54

Turbo w Ursusie C-330M

spokojnie jak na nowym zestawie będzie brać olej to to przerobie a tymczasem zostawię jak jest bo dużo przy tym roboty i mi się po prostu nie chce robić następnego kolektora wydechowego i na nowo prowadzić przewodów ciśnienia i podciśnienia a mechanikowi nic zlecał nie będę bo jestem w stanie sam to zrobić i mam do tego jako takie warunki,poza tym jak sam zrobiłem kapitalny silnika to i temu podołam a opon ma jakieś 80-90% wiec na razie się pokręcą. a wymiana zestawu na nowy nie zaszkodzi bo ta turbina była padnięta za głośno gwizdała i miała wyczuwalny luz na osi wirników czego nie powinno być bynajmniej nie w takim stopniu. Uziu92 Ty jesteś mechanikiem czy coś?  :)

a tu link jak to na razie chodzi i wygląda  :)