Skocz do zawartości

Zdjęcie

Turbo w Ursusie C-330M

161 odpowiedzi na ten temat

#41 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 13 luty 2009 - 00:51

Turbo w Ursusie C-330M Kolego @Davidastra, masz racje, bo inni już piszą posty bez sensu o jakimś "pullonezie" , ale dodam , że jeżeli autor chce mieć więcej mocy w swoim ciągniku, to niech sprzeda 30stke i kupi 60tke, c330 jest droższe od c360 , więc po tranzakcjach powinno mu zostać troche kasy na drobne naprawy, chyba ,że chce przyszpanowac przed innymi posiadaczami 30stki, że jego ma turbo.
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Turbo w Ursusie C-330M Dzisiaj, 21:54
  •  

#42 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 13 luty 2009 - 06:49

Turbo w Ursusie C-330M Może chce żeby inni zobaczyli jego korbowody
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#43 Share lkmc

lkmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 maj 2009 - 12:34

Turbo w Ursusie C-330M Witam,
widze ze c330 turbo jest tutaj tematem drwin ale jednak sie zdecyduje wkleic link do galerii:
http://yfrog.com/12dscf3516hjx

wspomaganie + turbo

#44 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 28 maj 2009 - 12:38

Turbo w Ursusie C-330M Jak mozna do c330 wstawic turbo od golfa 1,9tdi ja c 330 ma 2 cylindry a golf 4 ??

#45 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 maj 2009 - 13:11

Turbo w Ursusie C-330M A co niby mają cylindry do turbiny? tutaj raczej ważna jest pojemność silnika, zrobić można wszsytko, ale pomysł raczej nie ma przyszłości bo ciągnik zaraz zacznie się sypac, słyszałem o c 330 z silnikiem perkinsa i to tym mniejszym 38km i szybko poleciała skrzynia zwolnice itd. oraz słyszałem o przekładce silnika 4p do mf 255 i ciągnik chodzi jak strzała, także c 330 to konstrukcja wykonana na 30km i nie ma technicznej możliwości na zwiększanie mocy tego ciągnika, ale do mf 255 to ja bym był chętny na taką przeróbkę jak najbardziej :P

#46 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 28 maj 2009 - 17:45

Turbo w Ursusie C-330M

Jak mozna do c330 wstawic turbo od golfa 1,9tdi ja c 330 ma 2 cylindry a golf 4 ??

opłaci ci sie dawać turbo od G IV które kosztuje prawie 1000zł? taniej jest dać od G II

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#47 Share Piorun12

Piorun12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 luty 2010 - 23:28

Turbo w Ursusie C-330M Koledzy od ponad dwóch lat mam zamontowaną turbinę w c 330 pochodzi z forda sierry 1.8 turbo ciśnienie które wytwarza to 1.5 atmosfery.nie wymieniałem ani korbowodów ani tłoków tylko wylot z komory spalania w tłoku został roztoczony o 2 mm,ciśnienie wtrysku 165 oraz zwiększona dawka paliwa
układ chłodzenia dostał nową chłodnice, na starej się grzał co jest normalne przy takiej przeróbce, wentylator ma 4 łopatki i o 30% mniejsze kółko pasowe.Jest wyraźny wzrost mocy, silnik jest żywszy .Jedyna zaleta starych konstrukcji silników to duży naddatek wytrzymałościowy układu tłokowo korbowego i wału .miałem dostęp do tanich gratów całkowity koszt przeróbki to 300 zł nie liczę chłodnicy i tak miała być wymieniana przeróbka ją przyspieszyła.Pozdrawiam wszystkich [pesymistów]przeróbek ,niestety ursus nie wszystko zdążył zrobić,jak tłoki wylecą na asfalt dam znać.

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2010 - 10:51

Turbo w Ursusie C-330M kolego @Piorun12 mógłbyś dać fotki tego turba, i gdzie dałeś przewody ze smarowaniem?

#49 Share Piorun12

Piorun12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 luty 2010 - 15:24

Turbo w Ursusie C-330M Witam,smarowanie doprowadzasz w miejscu czujnika oleju,robisz tam trójnik powrót żeby nie dziurawić miski olejowej w miejsce korka spustowego oleju.kolektor wydechowy robiłem ze stalowych kształtek hydraulicznych ,a podstawy flansze z grubego płaskownika +trochę roboty.dolot do cylindrów też z rur i kolanek ,filtr powietrza z lewej strony przy kabinie, na doloty z filtra do turbo gumowe przewody ze sierry.w tej chwili montuje inne turbo firmy k.k niestety nie wiem z jakiego samochodu postaram się przesłać foty,będą już tej drugiej turbiny, jednak zasada montażu jest ta sama.Miłej zabawy. jak chcesz te zdjęcia przyślij swój e-mile.

#50 Share Marcinx

Marcinx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 21 luty 2010 - 15:54

Turbo w Ursusie C-330M Dla mnie bez sensu jaet zakładanie TURBINY lub 4x4 w ciapku bo turbina może dodać mu trochę mocy, ale nic mu to nie da bo jak silnik wytrzymie większe obciążenie to skrzynia się rozleci, pozatym ciapor ma za małą mase i chociaż byście założyli mu silnik 60km to i tak bez odpowiedniej masy i szerszuch kół nie uciągnie większych maszyn bo się zakopie i zamiast kombinować taniej wyjdzie kupić większy ciągnik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Piorun12

Piorun12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 luty 2010 - 21:42

Turbo w Ursusie C-330M Kolego "MARCINX " nie chodzi o zrobienie z ciapola FENDA czy RAKIETY a tylko o wymianę spostrzeżeń między posiadaczami tych małych "złomów"kto co i jak wykombinował i co komu nawala.dobrze że są słowa krytyki inaczej na każdym podwórku było by to samo.A bez sensu jest tylko nic nie robienie ,mój ciapol tylko pryska i siano przewraca ,ale fajnie kiedy ma zdrowy wydech. Niestety nasz ursus prawdopodobnie i tak nie zbuduje tak twardej maszyny.Mamy dobrych konstruktorów tylko
Polska nie potrafi ich wykorzystać.Wpisz sobie w internet "munch mammut 2000 "jednym z głównych konstruktorów tego cuda był konstruktor wueski . Do dziś japońce nie majom trzech patentów które ma ten motor,przyjemnej lektury .

#52 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektryka

Napisany 03 sierpień 2010 - 10:51

Turbo w Ursusie C-330M Ja uważam, że montaż turbodoładowania np. do C-330 to wcale nie jest taki bezsensowny i głupi pomysł. Skrzynia w C-330 raczej jest trwała, myślę, że dodatkowe 10km(wydaje mi się że turbina gdzieś tyle może dać)nie powinno zaszkodzić skrzyni. Trochę być może skróci się żywotność silnika, ale myślę, że też niewiele. A przeróbka która kosztuje ja pisał @Piorun12 3000zł, no może trochę więcej, jest według mnie jak najbardziej opłacalna. A już nie mówię o zadowoleniu i radości tego który to własnoręcznie zamontował ;) A zmiana na większy ciągnik wiadomo zawsze kosztuje, a jeśli wiemy że mamy na pewno dobry ciągnik, to po co go wymieniać.
UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

#53 Share Billie

Billie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 08:24

Turbo w Ursusie C-330M co do tych linkow na poczatku. czy to jest wogule orginalna trzydziestka? maska wygląda jak od c-360, tak samo obudowa pod kierownica, przód pod maską tez jakos dziwnie wygląda

#54 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 08:57

Turbo w Ursusie C-330M Mogą sobie i 5 turbin założyć i nic z tego nie będzie, w silniku 2 cylindrowym i jeszcze czterosuwie nie ma ciągłej strugi powietrza tzn powietrze jest zasysane przez 1cylinder krótka przerwa 2 cylinder co da się słyszeć w c330 jako (po chłopsku) paff paff paff paff i tak w kółko, co daje że turbina nie jest w ciągły sposób napędzana przez spaliny, tylko poprostu rozpędza się i zwalnia i tak w kółko razem z cyklem wydechów.Powodzenia więc życzę w bezsensownych pracach jeszcze tam napisali pod tym linkiem że 50%mocy więcej-byłem u spowiedzi i nie skomentuje.Da się zamontować turbosprężarki ale do 3cyl(o wykorbieniu120stopni) 4,5 cylindrowych a dopiero w 6 cylindrowych silnikach turbo rozwija skrzydła.Koledzy tam wyżej pisali że nie wprowadzili żadnych zmiam konstrukcyjnych tzn wzmocniena tego silnika, chciąłbym zobaczyć zdjęcia i dane z pomiarów rozebranego silnika c330 turbo po 2 tys mth o ile wcześniej nie zbierzecie połowy silnika z asfaltu. A i jeżeli już chcecie montować tego typu wynalazki do 2 cyl silnika to radził bym sprężarke typu ROOTs dużo mniej roboty,mniej awaryjne,a dostęp- byle jaki benzyniak typu compresor niektóre gt i inne wynalazki. powodzenia :rolleyes:
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#55 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 kwiecień 2011 - 09:14

Turbo w Ursusie C-330M Jak to dobrze że do ciągników nie można pod pasować silników odrzutowych od samolotów bo aż strach by było wyjsć na podwórko z obawy że komus w powietrzu się pług wyczepi :D tak by smigali :rolleyes:

#56 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 24 kwiecień 2011 - 10:47

Turbo w Ursusie C-330M Brak słów :blink: turbo do ciapka podpinać :lol: :D widocznie ludzie nie maja co do roboty i wymyślają głupoty typu turbo do ciapka , no jedynie siąść i zapłakać nad ich l;osem :(

#57 Share Billie

Billie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 08:59

Turbo w Ursusie C-330M

Mogą sobie i 5 turbin założyć i nic z tego nie będzie, w silniku 2 cylindrowym i jeszcze czterosuwie nie ma ciągłej strugi powietrza tzn powietrze jest zasysane przez 1cylinder krótka przerwa 2 cylinder co da się słyszeć w c330 jako (po chłopsku) paff paff paff paff i tak w kółko, co daje że turbina nie jest w ciągły sposób napędzana przez spaliny, tylko poprostu rozpędza się i zwalnia i tak w kółko razem z cyklem wydechów.Powodzenia więc życzę w bezsensownych pracach jeszcze tam napisali pod tym linkiem że 50%mocy więcej-byłem u spowiedzi i nie skomentuje.Da się zamontować turbosprężarki ale do 3cyl(o wykorbieniu120stopni) 4,5 cylindrowych a dopiero w 6 cylindrowych silnikach turbo rozwija skrzydła.Koledzy tam wyżej pisali że nie wprowadzili żadnych zmiam konstrukcyjnych tzn wzmocniena tego silnika, chciąłbym zobaczyć zdjęcia i dane z pomiarów rozebranego silnika c330 turbo po 2 tys mth o ile wcześniej nie zbierzecie połowy silnika z asfaltu. A i jeżeli już chcecie montować tego typu wynalazki do 2 cyl silnika to radził bym sprężarke typu ROOTs dużo mniej roboty,mniej awaryjne,a dostęp- byle jaki benzyniak typu compresor niektóre gt i inne wynalazki. powodzenia :rolleyes:

popieram w 101%

#58 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 26 kwiecień 2011 - 09:06

Turbo w Ursusie C-330M a czemu nie - zamontujcie mu turbo z intercoolerem - ja bym jeszcze układ wtryskowy zamienił na common rail - co tam jeszcze przednia oś na TLSie by się przydała no i nie można zapomnieć o EHRze w podnosniku - do tego nowa kabina od Naglaka "i można świat doganiać"

jak czytam o "sukcesach" takich właśnie "niezależnych biur konstrukcyjnych" to mi sie zawsze ten filmik przypomina
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#59 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 01 maj 2011 - 13:59

Turbo w Ursusie C-330M

Mogą sobie i 5 turbin założyć i nic z tego nie będzie, w silniku 2 cylindrowym i jeszcze czterosuwie nie ma ciągłej strugi powietrza tzn powietrze jest zasysane przez 1cylinder krótka przerwa 2 cylinder co da się słyszeć w c330 jako (po chłopsku) paff paff paff paff i tak w kółko, co daje że turbina nie jest w ciągły sposób napędzana przez spaliny, tylko poprostu rozpędza się i zwalnia i tak w kółko razem z cyklem wydechów.Powodzenia więc życzę w bezsensownych pracach jeszcze tam napisali pod tym linkiem że 50%mocy więcej-byłem u spowiedzi i nie skomentuje.Da się zamontować turbosprężarki ale do 3cyl(o wykorbieniu120stopni) 4,5 cylindrowych a dopiero w 6 cylindrowych silnikach turbo rozwija skrzydła.Koledzy tam wyżej pisali że nie wprowadzili żadnych zmiam konstrukcyjnych tzn wzmocniena tego silnika, chciąłbym zobaczyć zdjęcia i dane z pomiarów rozebranego silnika c330 turbo po 2 tys mth o ile wcześniej nie zbierzecie połowy silnika z asfaltu. A i jeżeli już chcecie montować tego typu wynalazki do 2 cyl silnika to radził bym sprężarke typu ROOTs dużo mniej roboty,mniej awaryjne,a dostęp- byle jaki benzyniak typu compresor niektóre gt i inne wynalazki. powodzenia :rolleyes:

bobytempelton- Warto poczytać na temat pulsacyjnego napędu turbosprężarek i korzyści z tego płynących :rolleyes: . Przyrost mocy po montażu turbosprężarki i podniesieniu dawki paliwa może wynieś i 100% (ale jak długo?).
MAT912 - pooglądaj filmiki z zawodów Tractor Pulling to zobaczysz, że można założy do ciągnika silnik odrzutowy i z helikoptera :rolleyes: .
Jak ktoś lubi takie zabawy to się wszystko da - jak mawiają nie ma rzeczy niemożliwych, najwyżej są nieopłacalne i mało realne - można sobie i założy silnik V8 do kosiarki.
Na temat sensu uturbiania C330 nie będę się wypowiadał, ale z głową wszystko można zrobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 maj 2011 - 08:36

Turbo w Ursusie C-330M @alchemik może masz po części racje z napędem pulsacyjnym turbosprężarek ,zwiększa sprawność,turbosprężąrki, ale w 4,5,a jak pewnie wiesz w 6 cyl są montowane, bo tam dopiero się to sprawdza.Po za tym no można zmodyfikować fazy rozrządu ,ustawić odpowiednio początek wtrysku, ale aby zastosować pulsacyjny napęd turbiny w c330 ,to silnik musiał by mieć przynajmniej te 2500 obr/min,bo na mniejszych spaliny zbytnio będą się cofać, niewiem dla mnie mija się to z celem, miałem w zimie zakładać do c330 silnik 3p, ten z zamuloną pompą 38km, ale jakoś tak wyszło, ale tej zimy zrobię to napewno,czyli bezpiecznie zwiększę moc, obroty,jednocześnie czyniąc c330oprócz jej wszystkich wad, prawie doskonałą :rolleyes:
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.