wojtii

tabela wysiewu Poznaniak

Polecane posty

felek81    3

Panowie polecam temat próba kręcona tam podałem wzór jak przeliczyć obroty koła na ar dla każdego siewnika

dla poznaniaka szerokości 2,7 i obwodzie koła 1,9 metra to 19 obrotów

trzeba zawsze robić próbę kręconą bo zborze suche i nie zaprawiane sypie się inaczej a zaprawiane np. na mokro inaczej .Tylko próba daje dokładny i wiarygodny wysiew a tabele są tylko orientacyjne

Edytowano przez felek81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol30    0

Potrzebuje tabele wysiewu do siewnika becker areomat 6 rzedowy. Jesli ktoś ma to niech wrzuci link lub zdjęcie z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tokarz    0

witam,

potrzebuję tabelę wysiewu od poznaniaka 6 metrowego, jeśli jest ktoś w stanie zrobić zdjęcie i je udostępnić to bardzo bym o to prosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan23    1

witam,

potrzebuję tabelę wysiewu od poznaniaka6 o szerokości 3 metrów i symbolu SO43/3C-3m z roku 1996 ze skrzynią olejową, wyżej znalazłem link z tabelą lecz jest dość nieczytelna jeśli ktoś może wstawić czytelną tabelę był bym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1986    1

potrzebuje tabele wysiewu poznaniaka na wąskich kołach 2,7m.sąsiad ma ale już nie widoczna.na siewniku pisze tabela dla poznaniak 5 i 6.z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
255    95

Witam.

Potrzebuje tabeli wysiewu do Poznaniaka S043/ II z 1987r wysiew normalny i zmniejszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A post wyżej nad Twoim, to co to według Ciebie niby jest? LUDZIE ZACZNIJCIE TROCHĘ MYŚLEĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No po co szukać na chomiku jak dopiero co kolega @erwin2 w #59 podał, tylko trzeba czytać.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Sory, zerknąłem na pytanie i nie sprawdzałem ostatnich postów, a że razem dodaliśmy post to nie widziałem twojego. Mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tokarz    0

ponowie post bo może znajdzie się ktoś posiadający tabelę wysiewu do poznaniaka 6 m. może być zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tokarz    0

Koledzy podali, ale tam nie ma poznaniaka 6 metrowego, tabela poznaniak 6 jest dla 3 metrowego. A jesli chodzi o czytanie to przeczytałem caly temat i nic nie znalazłem. Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
255    95

Tu

Dzięki.

 

No po co szukać na chomiku jak dopiero co kolega @erwin2 w #59 podał, tylko trzeba czytać.

W zależności od roku budowy tabele wysiewu różnią się od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Czy w poznaniakach montowano różne przekładnie boczne. Wczoraj siałem sąsiadowi jego siewnikiem i tabela ustawień z mojego kompletnie nie odpowiada ustawieniom na jego, przekładnia ABC i 123456 wyglądają identycznie ale ustawienia bocznej już nie. Napiszcie przy jakim ustawieniu jest wysiew średni a przy jakim normalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

ok koledzy w poznaniaku 2 mam tabele i teraz jak ją czytać jesli na ustawieniu A4 dla przenicy w tabeli mam dwie kolumny i w jednej mam 92 a w drugiej 295 to oznacza ze na tym ustawieniu wysiewa te 92 kg czy 295 czy moze od 92 do 295. bo robiłem proby krecone jest ok jade w pole i tyroche za mało wysiewa gdy przestawie na przekładni i jedna liczbe wiecej to sieje znowu duzo za dużo jak to pokonać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekwilku    0

witam kupiłem poznaniaka S043/3/ (Z albo 7) nie mogę rozszyfrować nie mam do niego rzadnej książki ani tabeli wysiewu siewnik z 1989 roku na docisku czy ktoś moze mi powiedziec co to za typ czy to poz.2 5 czy 6 bo nie wiem jak szukać tabeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mam siewnik S043 z 1980r tabele znalazłem tu na forum ale nie mam oznaczeni na siewniki i moje pytanie jak tam jest licząc od konca siewnika z której strony jest skrzynia Czy A, B, C czyli zaczynajac od najmniejszego kólka przekładni do najwiekszego i 1,2,3,4,5,6 czyli od najwiekszego kołka do najmniejszego bo tak jest w moim. Prosze o szybka odpowiedz. Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roni9411
      Witam, kupiłem niedawno siewnik do kukurydzy gaspardo mte, używany. I mam pytanie odnośnie wymiany uszczelek teflonowych nie jest to duży koszt ale zastanawiam się czy je wymienić. Mianowicie niektóre mają delikatny rant około 1mm może mniej. A nowe ponoc mają 2mm? Kiedy trzeba je wymienić? Ktoś podpowie? Tarcze prawie nowe zasiały koło 100 hektarów. 
    • Przez HISZPAN
      Witam, 
      czy ktoś posiada i chciałby się pozbyć siewnika ruskiego lub innego na podwójnej redlicy. Najlepiej pomorskie lub kujawsko-pomorskie, ale rozważam oferty z całej polski.
    • Przez dawid9721
      witam panowie wiecie może jak ustawić siewnik do siania koniczyny mam go od nie dawna i nie wiem co gdzie przestawić
    • Przez diuk1975
      Witam.Jestem szczęśliwym posiadaczem siewnika jak w tytule tylko bez instrukcji obsługi.Czy jest ktoś szczęśliwym posiadaczem takowej instrukcji i może się podzielić. Chodzi mi głównie o próbę kręconą. Pozdrawiam
    • Przez Michal09
      Witam szukam zestawu siewnego do john deere 6210 może coś polecić jaki rozmiar 2.5m czy 3m najlepiej z brona. Jaka brone siewnik itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj