wojtii

tabela wysiewu Poznaniak

Polecane posty

wojtii    9

niby prosta rzecz , a problem , mam siewnik typu Poznaniak,kupiłem go jesienią, nie ma tabeli wysiewu,jest to siewnik z 85 roku, taki zwykły ,typowy,nie ma redlic na docisku ,tylko na ciężarki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

możesz podać pełną nazwę - bo poznaniaków trochę było.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

model S 043.mała pomyłka,rok produkcji to 1979 a nie 85 ;)

 

edit:sprawa robi się pilna ,za kilka dni chciałbym siać , a u mnie w okolicy jest tylko 1 siewnik, i on też nie ma tabeli,własciciel trwierdzi że jak by go nie ustawił to i tak sieje jak chce,po prostu szrot ostatni

 

hop do góry,zostało 4 dni do siania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Tak się składa że własnie mam przed oczami oryginalą instrukcję od siewnika zbożowego zawieszanego S043 "Poznaniak II" wydawnictwa przemysłu maszynowego WEMA. Warszawa 1979.

 

Pisz na PM lub na gg#: 1277053 ale odpisze najwcześniej jutro wieczorem bo jadę na cały dzień do lekarza.

Jak chcesz to mogę Ci to zeskanować i przesłać na e-maila.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

do poznaniaka z roku 1997 chetnie moge komus wyslac skana. Ale z tym z 79r. to nie dam rady;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

http://www.speedyshare.com/files/23613939/poznaniak_2_s043.rar

20MB - cała zeskanowana z 1979 roku.

Sorki za opóźnienia ale trochę zajęło mi skanowanie (+ własne problemy).

Proszę ściągnąć kto potrzebuje i kasuję linka - minęło 25 lat od publikacji i kiedyś to wysarczało aby wygasły prawa autorskie ale od 2 lat nie siedzę w tym temacie a przepisy mogłyby się zmienić.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

Nikita_Bennet, dzięki piękne wieczorem sobie poczytam ;),jutro uruchamiam siewnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

@ wojtii

Drobnostka ;)

Plik usunąłem z rapidshare - jeśli ktoś jeszcze będzie potrzebował to proszę o kontakt do mnie lub do wojtii'ego bo raczej nie będzie tego kasował ;)

 

A i mała uwaga - jak będziesz ustawiał wysiew (zwiększony, normalny, zmniejszony) to kieruj sie logiką - ktoś mi mówił, że w instrukcji jest błąd aczkolwiek ja nigdy z niej nie korzystałem bo znam ten siewnik od dawna ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemano ta tabela do tego poznaniaka z 79 rok jest dla mnei nei zrozumiała mógłby mi ktos wytłumaczyć jak ustawic na jarke bo mam zamiar siać a siewnik stał u mnei nei używany ponad 5 lat i nikt nie wie jak go teraz ustawić pozdrawaim


\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Daj mi siewnik to Ci go ustawię od ręki - mówisz tylko ile wysiać i w jakim rozstawie - robię to bez instrukcji bo NIGDY jej nie czytałem. Tato mnie nauczył co i jak a po drugie na jednej z klap jest tabela wysiewu.

 

Masz na swoim oznaczenie tych 2 dźwigien skrzynki przekładniowej co są przy kole napędowym???


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

pszenica,skrzynia na b-5 <150kg> lub b-6<161 kg>dzwignia den na 1 ząbek od góry,zastawki na 2 wcięcie od dołu,przekładnia boczna na wysiew normalny.tyle teoria,praktyka pokaże,jak zrobie próbe kręconą ,to będe wiedział.mam ziarno z centrali, i troche szkoda by było żle posiać,ma być dobrze i już ,jak siewnik się nie sprawdzi, to najpierw bede go remontował , a jak dalej nie bedzie dobrze, to na przyszły rok kupie nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

zrób próbę kręconą bo przy tych siewnikach tabele nie za bardzo odpowiadają rzeczywistości. Polecam sprawdzić też jak się poruszają dna, bo często po bokach den pojawia się rdza która je blokuje. U mnie na A-4 zwiększony wychodziło około 260 kg, ale u mnie są słabe ziemie to i wysiew musi być większy.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0
http://rapidshare.com/files/22128724/pozna...2_s043.rar.html

 

20MB - cała zeskanowana z 1979 roku.

Sorki za opóźnienia ale trochę zajęło mi skanowanie (+ własne problemy).

Proszę ściągnąć kto potrzebuje i kasuję linka - minęło 25 lat od publikacji i kiedyś to wysarczało aby wygasły prawa autorskie ale od 2 lat nie siedzę w tym temacie a przepisy mogłyby się zmienić.

 

 

 

Mam prośbę ! Czy moze jeszcze raz ktoś zamieśic instrukcję obsługi do S-043 , będę bardzo wdzięczny , albo wysłac emailem na J.wroblewski@krosno.com.pl . Jestem w posiadaniu tabeli wysiewów ale chętnie bym sobie poczytał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

1. Na e-mail nie wysyłam gdyż nie każdy może przyjąć list o takiej wielkości (skrzynki mają po 1GB ale często są limity na 1 list np 10MB). W mojej skrzynce na home.pl wiem ze nie mam tych limitów ale już na onecie mam.

2. W związku z powyższym wystawiam np na rapidshare.com

3. Przepakowałem ją i zajmuje obecnie 18,9 MB (bajtów: 19 871 876) i jest spakowana programem winrar (każdy packer to rozpakuje).

4. Zeskanowałem to dla rolników którym się to do czegoś przyda i jest to za free (a nie dla handlarzy jakich widywalem na ppr).

 

 

obecnie jest tutaj:

http://www.speedyshare.com/files/23613939/poznaniak_2_s043.rar

po 45 dniach zostanie usunięta bo taki jest tam regulamin.

jeśli się nie sciąga - spróbować poźniej - serwery/łącza mogą być zapchane bo to darmowy serwis.

 

Co do próby kręconej i niedokładności wysiewu - często tak się dzieje jak ktoś zmieni koło z którego idzie napęd - oryginalnie mamy tam diagonalną oponę o rozmiarze tej z syrenki a jak założyłem radialkę (ciutkę niższa nie wiem czemu) to mi wysiew się nie zgadzal z tabelą. Obie opony rozmiaru z syrenki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi102    0

Mam wielką prośbe abyście jeszcze raz zamieścili instrukcje do Poznaniaka II S043. Mam takiego z 1979roku .kupilem go w zeszlym roku, sieje bardzo dobrze ale wzoruje sie poznaniakiem sasiada S043/2 z 1985roku.

Jak mozecie to prześijcie mi ją na adres e-mail: zibi102@onet.eu

specjalnie powięszyłem wielkość skrzynki żeby przyjmować wiadomości 20MB

Jak kogoś interesuje ja posiadam instrukcje do rozsiewacza nawozów tzw.lejek, kosiarki rotacyjnej polskiej Meduza czyli ZO 36 szer.165cm, oryginalna do MF255,kosiarki spalinowej ogrodowej z silnikiem Tekumech, oczywiśie udostEpnie je jak ktoś chce za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarl    0


  1.  

:):(:)

do poznaniaka z roku 1997 chetnie moge komus wyslac skana. Ale z tym z 79r. to nie dam rady;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

  1.  

:(:):)

co masz na mysli, piszac tego posta??


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luzak    2

witam a ja bym potrzebowal tablice wysiewu do Poznaniaka 5 jesli ktos posiada byl bym bardzo wdzieczny


Parę filmików z prac polowych :P
www.youtube.com/watch?v=v8ctm9sS6mc
www.youtube.com/watch?v=dyW2Ma50hzQ&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=e8iXeg_fEq4&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=RRW_jc-ZUdw&feature=channel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger

dolaczam sie do prosby moze ktosby chociaz fotke zrobil i zamiescil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Mam takie pytanie dot Poanianiaka 2: Mam zrobioną skrzynie na zwiększony wysiew. Próba kręcona wychodzi dobrze, a w polu o 50% mniej lub więcej. Nie wiem co jest grane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

hej!zamieszczam tabele wysiewu do siewnika poznaniak6 s043/3 ze skrzynia manualna i skrzynia bezstopniowa moze sie komus przydadza a ja w dalszym ciągu poszukuje tabel i katalogu od hassi du 300 3m

post-296-1204319192_thumb.jpg

post-296-1204319254_thumb.jpg

post-296-1204319346_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

jeżeli ktoś by potrzebował tabel wysiewy do amazome d-7 to pisać na ksiązke i moge skopiować i wkleić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roni9411
      Witam, kupiłem niedawno siewnik do kukurydzy gaspardo mte, używany. I mam pytanie odnośnie wymiany uszczelek teflonowych nie jest to duży koszt ale zastanawiam się czy je wymienić. Mianowicie niektóre mają delikatny rant około 1mm może mniej. A nowe ponoc mają 2mm? Kiedy trzeba je wymienić? Ktoś podpowie? Tarcze prawie nowe zasiały koło 100 hektarów. 
    • Przez HISZPAN
      Witam, 
      czy ktoś posiada i chciałby się pozbyć siewnika ruskiego lub innego na podwójnej redlicy. Najlepiej pomorskie lub kujawsko-pomorskie, ale rozważam oferty z całej polski.
    • Przez dawid9721
      witam panowie wiecie może jak ustawić siewnik do siania koniczyny mam go od nie dawna i nie wiem co gdzie przestawić
    • Przez diuk1975
      Witam.Jestem szczęśliwym posiadaczem siewnika jak w tytule tylko bez instrukcji obsługi.Czy jest ktoś szczęśliwym posiadaczem takowej instrukcji i może się podzielić. Chodzi mi głównie o próbę kręconą. Pozdrawiam
    • Przez Michal09
      Witam szukam zestawu siewnego do john deere 6210 może coś polecić jaki rozmiar 2.5m czy 3m najlepiej z brona. Jaka brone siewnik itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj