Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytanie do właścicieli MF 255 i pochodnych.

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 09 luty 2009 - 23:35

Pytanie do właścicieli MF 255 i pochodnych. Elo wszystkim. Mam pytanie, wczoraj oglądałem ceny części do mego ferdka i znalazłem pompe hydrauliczną MF 3 i 4 cyl. Jest dołaczony obrazek na którym widać filtr oleju tej pompy. Czy wiecie czy ten filtr powinno się wymieniać, jeżeli tak to co ile mth ??? Może ktoś z Waś wymieniał to niech opisze co nieco . Dzięki za szczere odpowiedzi.
Link do obrazka: http://www.sklep-gre...oducts_id/12728
Wieczny kawaler ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Massey ferguson 1014

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Massey Ferguson
  • 32000.00 PLN
  • 16 lip 2017
Massey Ferguson 6140, nie 6120, 6130

• 57900.00 PLN
  • 15 lip 2017
Massey Ferguson 6270 z Turem

• 73000.00 PLN
  • 13 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pytanie do właścicieli MF 255 i pochodnych. Dzisiaj, 05:47
  •  

#2 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1342 postów

Napisany 09 luty 2009 - 23:45

Pytanie do właścicieli MF 255 i pochodnych. Ta pompa to pompa tłoczkowa (jeden z urzytkowników af wymieniał w niej pierścienie). Ona chyba jest w ciągniku MF 690

#3 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 09 luty 2009 - 23:56

Pytanie do właścicieli MF 255 i pochodnych. Ja w swoim 3512 z 1993 roku jeszcze nie wymieniałem. W zeszłym roku go sprawdzałem-był czysty. Dostęp jest od spodu skrzyni-mostu-dekielek na trzy śrubki, niestety trzeba spuszczać olej.

#4 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 10 luty 2009 - 12:11

Pytanie do właścicieli MF 255 i pochodnych. Zajrzyj pod spód skrzyni i zobaczysz wypukły dekielek przymocowany na 3 śrubki na 13 klucz(potem jest zawleczka, nakrętka, podkładka i kapselek od filtra i filtr się wysuwa do dołu). Ale nie odkręcaj bo będzie olej leciał, musisz go najpierw spuścić jak chcesz tam zaglądać - moim zdaniem nie warto. Po 10 latach przy wymianie oleju tam zajrzałem przy okazji i filterek wyglądał jak nowy. Dla pewności przepłukałem go w benzynie i wsadziłem z powrotem na miejsce. Jeśli masz instrukcje to dokładnie jest opisany ten filterek i jak z nim postępować.

Gdzieś był podobny temat jak dobrze kojarzę... :lol:

#5 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 11 luty 2009 - 15:47

Pytanie do właścicieli MF 255 i pochodnych. @wsk125. Wielkie dzięki. Ojciec od kiedy kupił ciągnik, w skrzyni olej wymienił tylko 1 raz, żeby gwarancji nie utracić, wiem ,że to źle, ojcu się postawie, chyba lepiej nie. Ostatnio z nim rozmawiałem na ten temat, to powiedział ,że w tym roku po dopłatach wymienimy olej i dlatego zrobiłem ten temat.
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 11 luty 2009 - 16:29

Pytanie do właścicieli MF 255 i pochodnych. Olej do skrzyni w 3512 to nie taki straszny wydatek, jak dobrze pamiętam to nie kosztował więcej jak 400zł. Jak będziesz kupował to kup dwie bańki 20l i do tego 5l oddzielnie, bo samych dwóch 20-stek zabraknie żeby zalać do poziomu. Jeśli cieknie ci spod WOMu to możesz przy okazji wymienić uszczelniacze :lol:

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9438 postów

Napisany 11 luty 2009 - 16:34

Pytanie do właścicieli MF 255 i pochodnych. Ja mam z 93 roku ciągnik i oleju nie wymieniałem jeszcze. Raz musiałem upuścić trochę (ze 20l) bo urwała się dźwignia włączania WOM (przy prasie często się tego używa). Olej był ok. nie planuje wymiany.

W ciapku chyba tez nie był wymieniany od nowości. To nie silnik ze się wymienia co roku.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 13 luty 2009 - 00:26

Pytanie do właścicieli MF 255 i pochodnych. Ale u mnie olej nie był wymieniany od ponad 18lat, ja osobiście uważam ,że chociaż raz na 10 lat można olej wymienić, zwłaszcza ,że to nie jest wielki wydatek.

Mam jeszcze jedno pytanko, teraz gdy przyjdą dopłaty na bank kupuje nówke rozrusznik do ferdka, bo w zime ciężko pali, wina jest rozrusznika, bo im większy mróz to rozrusznik słabiej kręci, ako jest w bardzo dobrym stanie ,a alternator bardzo dobrze ładuje. Który rozrusznik będzie lepszy??? ponizej są dwa linki do dwóch różnych rozruszników.

https://ssl.allegro....?item=514627262
http://www.sklep-gre...oducts_id/11056
Wieczny kawaler ;)

#9 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 13 luty 2009 - 17:26

Pytanie do właścicieli MF 255 i pochodnych. Poszukaj odpowiedniego tematu i tam zadaj to pytanie... Będzie się mieszać jeśli w temacie o pompach hydraulicznych zaczniesz rozmawiać o rozrusznikach...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 13 luty 2009 - 17:39

Pytanie do właścicieli MF 255 i pochodnych. OK, poprostu nie chcem dla każdego pytania nowego tematu zakładać, poszukam a jak nie znajde to nowy temat założe.
Wieczny kawaler ;)