Skocz do zawartości

Zdjęcie

chwytak do bel na tura

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, fotografia.

Napisany 28 luty 2009 - 19:37

chwytak do bel na tura Panowie tylko zróbcie duże "łapy" i wyprofolujcie je dobże. Piszę o tym gdyż znajomy ma chwytak orginalny i ma za małe łapy i są za mało wygięte Jak się ściska belę to robi się placek. Polecam podejrzeć w chwytaku sokółki zaczepianym na podnośnik ich wymiary to minimum. Bardzo prostą konstrukcję ma chwytak z pol-mot do tura4 jest on na 2 siłowniki i po obejrzeniu uwarzam, że nie ma problemu go wykonać. Tylko musi być dobry spawacz który to wszystko dobrze pospawa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
chwytak do bel na tura Dzisiaj, 23:50
  •  

#22 Share cotn

cotn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 20:34

chwytak do bel na tura

Tak kombinuje z tym ładowaczem i mam zamiar zrobic cos podobnego tylko chcę dodać do niego jakąś mocna piaste tak zeby możnaby było obracacać bele z pionu w poziom. Kombinuje z mechanizmem od pługa obrotowego.

Nie wiem po co kombinować z obracaniem chwytaka, przecież bele będziesz stawiać tylko pionowo. Zwiększy to masę chwytaka i wydłuży całą konstrukcję, a wiadomo, że im bela będzie dalej od ciągnika tym gorzej.
Ja mam zrobiony chwytak bardzo podobny do tego z tym, że ma jeden tłok. Sprawdza się bardzo dobrze. Musisz tylko dać dłuższe uszy łączące łapy z siłownikiem, żeby siłownik się nie opierał na środku i w konsekwencji wyginał.
Co do samego siłownika musi być niezbyt gruby - średnica około 10 cm (kupiłem taki od Ruskiego na rynku). Zresztą to nieprawda, że siłownik im grubszy rym lepszy, jak ktoś wcześniej napisał. Gruby siłownik będzie strasznie wolno ściskał - potrzebuje o wiele więcej oleju na takie same wysunięcie co ten cienki. Dodatkowo będzie strasznie mocny i będzie wyginał mocowanie, łapy itp.
Małe łapy lepiej sprawdzają się przy ostawianiu bel - nie musisz tego robić pod dużym kątem jak z większymi łapami.

#23 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 10:28

chwytak do bel na tura a który chwytak najłatwiej by zrobić tłok mam od cyklopa ten od zamykania łychy ... i chyba wystarczy??? podajcie jakieś stronki z allegro z najłatwiejszym chwytakiem bo dzisiaj bym już gromadził takto materiały a jutro zaczynał robić go :mellow:

#24 Share bartus

bartus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 21:08

chwytak do bel na tura mi taki koleś zrobił z jednym siłownikiem, do tura Faucheux F2, zapłaciłem 2500 PLN , ale materiał bez roboty pewnie kosztował nie więcej niż 1500 PLN , siłownik był najdroższy z całego sprzętu - ale nowy, można było kupic używany by wyszło taniej :D
a tak oto wygląda:

http://www.agrofoto....mage153382.html

PS. teraz gościu robi owijarke :)
przegrałeś jeśli d*pa do tej ławki ci przyrosła..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share michalcium

michalcium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 14 luty 2010 - 13:09

chwytak do bel na tura

Ja miałem zrobiony chwytak na jeden sezon, ale to nie to samo co fabryczny tzn. nie jest zle jak sie robi mało balotów, ale jezeli sie to interesuje to rame miałem z rury 2 calowej, grubosciennej (moze by to lepiej chodziło gdyby rury były wygiete, nie miałem czasu, bo to było robione na dzien przed zniwami), a siłowniki w zupełnosci wystarczyły od wariatora z bizona.

słome to tym moze może i byś powoził!!! siłownik od wariatora z bizona moim zdanie sie nie nadaje!!!

#26 Share killer199532

killer199532

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 14 luty 2010 - 17:15

chwytak do bel na tura Ale ty masz refleks. Spójrz na datę on już pewnie dawno zrobił tez chwytak.
władymirec T-25
ursus c360-3p
ursus 5714 AgroBis

#27 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 21 marzec 2010 - 07:47

chwytak do bel na tura Chyba sobie zrobie taki
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share agropioter

agropioter

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 21 postów