Skocz do zawartości

Zdjęcie

chwytak do bel na tura

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 09 luty 2009 - 20:56

chwytak do bel na tura Witajcie dzielni konstruktorzy sprzętów "made in stodoła" :lol: sami wiecie ze nowy chwytak do bel to spory wydatek, ale odrobina dobrych chęci i troche złomu wystarcza zeby zrobić sobie taki samemu (a przynajmniej taką mam nadzieje:P:P) tak czy inaczej chciałem się za coś takiego wziąć. Przeglądając oferty na allegro widze różne konstrukcje i wyposaazenie ( 1 lub 2 siłowniki) moje pytanie jest takie z czego podpasowac takei siłowniki i która konstrukcja wydaje sie najlepsza?? piszcie co radzicie:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
chwytak do bel na tura Dzisiaj, 10:07
  •  

#2 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 09 luty 2009 - 21:05

chwytak do bel na tura Ja miałem zrobiony chwytak na jeden sezon, ale to nie to samo co fabryczny tzn. nie jest zle jak sie robi mało balotów, ale jezeli sie to interesuje to rame miałem z rury 2 calowej, grubosciennej (moze by to lepiej chodziło gdyby rury były wygiete, nie miałem czasu, bo to było robione na dzien przed zniwami), a siłowniki w zupełnosci wystarczyły od wariatora z bizona.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#3 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 09 luty 2009 - 21:10

chwytak do bel na tura nie no wiesz ja nad konstukcją bym popracował w sensie rury wygięte itd... nie wiedziałem jaki siłownik dobrac
rzeczywiscie ten z wariatorapowinien podołac... a powiedz miałes na jeden czy na dwa siłowniki?

#4 Share piotrek2101

piotrek2101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 09 luty 2009 - 21:45

chwytak do bel na tura nie wiem jaki jest ten siłownik od bizona ale ja osobiście założył bym coś takiego jak przy cyklopie od unoszenia całej ramy
a napewno musi być siłownik dwu stronnego działania. najlepiej o jak największej średnicy zeby był "mocniejszy"
jak na moje to za trudno nie jest zrobić taki chwytak
trzeba mieć dobrą spawarkę, młotek, pewnie palnik by też się przydał - żeby ładnie powyginać rury i troche chęci
a wszystko się da zrobić

#5 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 09 luty 2009 - 22:03

chwytak do bel na tura no własnie, wiesz juz nawet nie mysle o wyginaniu rurek palnikiem
tylko normalnie zaniesc na giętarkę i po sprawie...

#6 Share piotrek2101

piotrek2101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 09 luty 2009 - 22:10

chwytak do bel na tura ło to ja sie wogóle nie odzywam :lol:

jak ty taką profesjonalną robote chcesz wykonać

miłej pracy i jak najmniejszych kosztów ci tylko życzę

#7 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 09 luty 2009 - 22:40

chwytak do bel na tura po to jest forum zeby się odzywać hehe oczywiscie nie byłbym az tak ambitny jesli po sasiedzku niemiałbym zakładu obróbki metali hehe tak czy inaczej doradzajcie sugerujcie - moze wspolnymi siłami stworzymy jakiś patent:)

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2009 - 07:59

chwytak do bel na tura Mi się kiedyś obiło o uszy ze na jeden siłownik chwytak jest lepszy to znaczy taki co idzie w poprzeg ładowacza niz te co mają po dwa a czasami i jeden co idą wzdłuż tura

#9 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 10 luty 2009 - 12:27

chwytak do bel na tura Znajomy zajmuje się takimi rzeczami i zrobił kilka chwytaków i drugą owijarkę robi :lol: Jak dla mnie to jakość łap była niezła - miał prasę hydrauliczną i sam powyginał rury. Ale mocowanie siłowników do bani - na środku łapy = każda bela ostawiana obok kolejnej na ścisło na 100% była uszkodzona. Cena wyszła całkiem niewielka w porównaniu do tych z allegro, ale czy warto... ??
Bardzo podobny do tego: http://www.allegro.p...tak_do_bel.html tylko rury o większej średnicy były B)

#10 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 11 luty 2009 - 14:51

chwytak do bel na tura jakbym cie kolego wsk125ccm poprosił o namiar do tego znajomego,bo chodzi mi tez o owijarkę zeby mi ktoś zrobił bo co jak co ale uwazam ze kwota ok 8 tysi za owijarke to lekkie przegiecie kija;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
chwytak do bel na tura Dzisiaj, 10:07
  •  

#11 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 11 luty 2009 - 15:04

chwytak do bel na tura moim zdaniem najsilniejsze są chwytaki które są dwa siłowniki zamontowane w ten sposób.

http://www.allegro.p...r_ladowacz.html

#12 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:nienudzenie się

Napisany 11 luty 2009 - 15:17

chwytak do bel na tura niestety, wiele zalezy od przekroju glownych elementow (tych kwadratowych rur), widoczny chwytak jest analogiczny do produkowanego przez Sipme, o ktorym nie moge powiedziec, ze jest wystarczająco wytrzymały - w miejscu zamocowania i obrotu ramienia na którym jest lapa ściskająca bele jest za cienka scianka profilu i w naszym chwytaku juz popekala, zostala pospawana i nadłożone zostały wzmocnienia (ciezkie bele byly i trzeba bylo scisnac - U1614 z nowa pompa hydrauliczna i cos musialo ustapic :lol: )
can do

#13 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 11 luty 2009 - 15:18

chwytak do bel na tura Ja miałem na dwa siłowniki. Takie jak od wariatora w zupełnosci wystarcza. Nie uzywam go bo i tak kupiłem nowy z hydrametu na 1 siłownik i lepiej sie spisuje sie jak ten na dwa, ale to jednak fabryczny, jakbys dobrze to dopracował to czy na jeden czy na dwa i tak by dobrze chodził.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#14 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 11 luty 2009 - 16:35

chwytak do bel na tura no dobra... jedyne co mi pozostaje
to miarka i kartka w dłon
wycieczka do dealera i dokładne zmierzenie takiego chwytaka i do pracy:) Dzieki koledzy!!!

#15 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 15 luty 2009 - 16:48

chwytak do bel na tura Podłączając się do tematu Jurka. mam pytanie: czy taki chwytak "made in stodoła" może być? Może ktoś go ma: http://www.allegro.p...y_tur_nowe.html
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#16 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 15 luty 2009 - 22:46

chwytak do bel na tura własnie taki mi sie podoba.... bo prosty i chyba funkcjonalny...:) wiesz może ile sobie cenią takiego??

#17 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos