Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie kombajny wybrać na 600 ha

74 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 marzec 2009 - 08:29

Jakie kombajny wybrać na 600 ha Tak wiem.. i w dodatku rotor jest kosmicznie drogi :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie kombajny wybrać na 600 ha Dzisiaj, 11:22
  •  

#62 Share Buchaj007

Buchaj007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 19:57

Jakie kombajny wybrać na 600 ha Nie chcę nikogo zniechęcać ale Claas to chyba już przereklamowana marka...
Owszem starsze wersje chodzą bez zarzutu ale te nowe kombajny to porażka....
W zeszłe żniwa od Tucano który zaledwie wykosił 20 ha zapaliło się zborze... drugi 30 km ode mnie to się spalił....
nie wiem może to jakaś fatamorgana, ale zła opinia o Tucano pozostała...

#63 Share Agronom2

Agronom2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 15:23

Jakie kombajny wybrać na 600 ha To ja wam powiem tak my mamy prawie 600ha (300ha zboża, 200 rzepak, 100 buraki cukrowe) z tendencją wzrostową.
Obrabiamy to 2 kombajnami Claas Medion 310 i Mega 360.
W następnym sezonie o ile uda się uzyskać dofinansowanie z PROW sprzedajemy Mediona i bierzemy Lexiona 580.
Medion ma już chyba 6 sezonów, a Mega 4 jak dobrze pamiętam.
Jeżeli pogada dopisuje to spokojnie można obrobić tymi dwoma kombajnami, ale z roku na rok pogoda się pogarsza i trzeba poganiać.
Jeżeli ktoś ma np. 600ha zboża w dużych kawałkach to wystarczy mu 1 Lexion, ale tak jak u nas 600ha w ok. 50 kawałkach (Największe 4 po 80ha, najmniejszych ok. 10 po 1-5ha reszta tak średnio) to potrzebne są 2 kombajny większy robi na dużych polach, a w tym czasie mniejszy kosi te małe kawałki, bo nie ma sensu wjeżdżać kombajnem z hederem powyżej 6m żeby skosić 1ha. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam
Agronom
http://bydlomleczne.nmj.pl - zapraszam wszystkich hodowców bydła

#64 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 16:02

Jakie kombajny wybrać na 600 ha w tamtym roku w mojej okolicy spalil sie nowy lexion....nie wiem jaki model ale byl nowy.to byl jego bodajze pierwszy sezon,tazke wadliwosc claasow jest coraz wieksza.....sam nie jestem wlascicielem claasa tym bardziej nowego ale zastanowilbym sie nad jakims NH serii CX...duzy dobry sprzet-tak slyszalem.....JD tez dorownuja wydajnosciami claasowi i mysle ze ta marka jest tez godna polecenia......

#65 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 lipiec 2009 - 08:44

Jakie kombajny wybrać na 600 ha A u mnie w okolicy spalil sie nowy JD seri W. Koles mial go polowe zniw. Ale dlaczego sie spalil?? Bo nie dbal o ten kombajn nie mył go po pracy i w zwiazku z tym bylo duzo slomy,kurzy i innego badziewia na silniku i calym kombajnie. Pozniej jak dolewal paliwa to mu sie rozlalo sporo... silnik sie nagrzal w upalna pogode i poszlo po paliwie , zapalilo sie on kosil dalej bo nie widzial a jak sie zrorientowal to mala gasnica na wyposazeniu juz nie pomogla... Napewno bylo tak samo z tym lexionem, nie byl czysty,zakurzony,paliwo rozlane lub cos innego przez glupote wlascicieli

#66 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 11:12

Jakie kombajny wybrać na 600 ha moze i masz racje....;udzie kupuja nowy sprzet i mysla zxe nic przy nim nie trzeba robic...i tu sie myla...jak ja bym mial nowy kombajn(jakikolwiek) to dbal bym o niego jak ....

#67 Share Agronom2

Agronom2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 13:22

Jakie kombajny wybrać na 600 ha U nas w zeszłym sezonie też zaczęło śmierdzieć z Megi jak by się coś paliło, to obrazu stop i otwieramy klapę od silnika i tam nic nie widać, pasy trochę zakurzone więc sprężonym powietrzem wyczyściliśmy i dalej śmigał normalnie. Najważniejsze to mieć gaśnice w kombajnie w przeznaczonych do tego miejscach i najlepiej jeszcze jedną zapasową w kabinie. A co do tego tematu to nie wiem czy jest sens żeby w nim pisać, ktoś kto ma 600ha, nie wie dokładnie co chce kupić i pyta się użytkowników z których większość nie ma tak wielkich gospodarstw to wygląda podejrzanie. My jak wybieraliśmy kombajn to po kilku rozmowach z przedstawicielami i po prezentacji na targach wybraliśmy Lexiona 580.
http://bydlomleczne.nmj.pl - zapraszam wszystkich hodowców bydła

#68 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 lipiec 2009 - 16:39

Jakie kombajny wybrać na 600 ha My mamy podobny areal wiec moge pomoc :D tylko ze zakladajacego temat juz nie slychac :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#69 Share Tomek32

Tomek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 21:44

Jakie kombajny wybrać na 600 ha Koledze to proponuje, ale kupić sobie zabawkę do piaskownicy (może to być nawet Claas Lexion :D ) albo pograć w jakąś grę komputerową :D

To moja propozycja, zamiast 200 tyś euro netto, jedyne tylko.... 140zł !! Cacko takie że ho ho ! :D

http://allegro.pl/it...r_promocja.html

#70 Share jd6330

jd6330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 12:56

Jakie kombajny wybrać na 600 ha cześć :D
mój kumpel ma 520ha w tym 400ha do młócenia i zastanawia się nad kombajnem
case 5088 (6m) albo claas lexion 530 (6m) :D i jak myślicie który lepszy ?? :D

pozdrawia jd6330

#71 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 13:45

Jakie kombajny wybrać na 600 ha a to jeden kombajn na na 400 ha? spośród tych dwóch to zapewne lepszy będzie lexion, a pozatym twój kumpel nie może się sam zapytac :D

Edytowany przez brzozak2, 08 lipiec 2009 - 13:54.
post bez uzasadnienia

#72 Share BIZONEK90

BIZONEK90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 10:04

Jakie kombajny wybrać na 600 ha ja bym ci tak radzil abys kupil sobie na te 600 ha np 3 kombajny i moje propozycje to:bizon Z058,John Deere 955,Claas Dominator 106.i by sie to wam szybciej schodzilo,a tak jednym to wolniej:)

ja bym ci tak radzil abys kupil sobie na te 600 ha np 3 kombajny i moje propozycje to:bizon Z058,John Deere 955,Claas Dominator 106.i by sie to wam szybciej schodzilo,a tak jednym to wolniej:)

#73 Share CWIREK6

CWIREK6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 19:34

Jakie kombajny wybrać na 600 ha

ja bym ci tak radzil abys kupil sobie na te 600 ha np 3 kombajny i moje propozycje to:bizon Z058,John Deere 955,Claas Dominator 106.i by sie to wam szybciej schodzilo,a tak jednym to wolniej:)

popieram 3 stare 106-tki z claasa w zupełności wystarczą to są jedne z najlepszych classów tu cytat jak to mi kiedyś bauer z niemiec powiedział; alte claas ist gut, neue claas ist niht gut, zu wiel elektronik ,das wiel kostet nur werksztat repariren,und das wiel kostet co w tłumaczeniu na polski; stary claas jest dobry bo nowy ma za dużo elektroniki a elektronikę tylko warsztat naprawi,a to drogo kosztuje.

heh no to bogate te twoje argumenty ;) gratuluje, ja po prostu widze na codzien co sie dzieje w innych gospodarstwach i to opisuje.
skoro takie sa twoje poglady i sa one sluszne to ciekaw jestem po co czlowiek projektuje w ogole nowe wieksze kombajny ;) ;) przeciez lepiej miec 2 mniejsze :)

a jaki mgr (tutaj sie pytam ze zwyklej ciekawosci, nie mam zamiaru byc w zadnym wypadku uszczypliwy czy cos, jesli uznasz inaczej to nie musisz nic mowic)??

moze się wtrancam ,ale miałem jeden nowy kombajn i omały włos nie zbankrutowałem bo nie małem czym kosić,nie powiem marki by nie robić krypto-reklamy!?, teraz mam dwa clasy 106 i laverde 3650i dzięki starym prawie że złomom trwam!!! i jestem zadowolony. hektarów też nie mam mało bo prawie 600.

#74 Share rolnik6920

rolnik6920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo i fotografia :)

Napisany 30 listopad 2009 - 19:58

Jakie kombajny wybrać na 600 ha Heja i pozdro ostatnio nie zaglądałem na tą PIĘKNĄ STRONĘ z powodu szkoły i Dziewczyny.Może banalne pytanie ale jaki kombajn na 1400ha dla Agrojaru zajmujący się produkcją rzepaku,pszenicy i kukurydzy najlepiej by był rotorowy.Jakie wasze są sugestie bo ja im mówiłem o JD a dokładnie John Deere S 690i
bo już troche pożyli z JD 2056x2.Pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#75 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 18:23

Jakie kombajny wybrać na 600 ha ja bym polecil taki kombajn http://www.agrofoto....mage&img=156798 akurat jest na sprzedaz bardzo dobrze sie sparawuje w zbozach i kukurydzy
Dodany obrazek