trp

Jakie kombajny wybrać na 600 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Daniel215    1

ekonomiczny pewnie dlatego że jest tylko jeden operator, trzeba "przejżeć" jeden kombajn i jak sie zepsuje to jedno zmartwienie :P

 

co do nabijania postów to ja tu nie bede nic komentował :P

 

swoją drogą temat można odświeżyć... bo opinie i wypowiedzi większości użytkowników były dość ciekawe, długie i na temat... mało jest takich użytkowników w tym temacie, aczkolwiek paru jest, co to wyszujują tematy sobie i nabijają posty ( w sumie to nie wiem po co) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego ,,TRP'' a czy przypadkiem nie chcesz sprzedac tej ziemi badz jej wydzierzawic?? Bo powiedzmy sobie szczerze, skoro nie uprawiales tej ziemi tylko zajmowali sie tym ,twoi' dyrektorzy to co Ty w ogole wiesz o rolnictwie? wszystkie Twoje odpowiedzi nie brzmia jakas przekonujaca tak jak pisze BRZOZAK. Mysle ze poprosu spisujesz skads te madre slowa :) A co do kombajnów. Przed moim ,,kryzysem finansowym'' mialem Claasa Mega 208 i 500 Ha obrabial. Nie mowie ze w czasie sie wyrabial ale dawal rade. W czasie ,,mojego kryzysu'' finansowego mialem 2x Forschmit E517 jeden z hederem 6m drugi 7,5m . Byly to stare maszyny i musze powiedzec ze jednego dnia potrafily skosic 5 Ha. Kiedy nagminnie nie psuly sie mlucily po 30-40 Ha dziennie. Teraz mam John Deere 1450 CWS i 500 Ha to dla niego zdecydowanie za duzo , 2 rok juz biore drugi kombajn na uslugi . a 1450 kupilem dlatego ze finanse nie pozwalaly na wiecej. Dodam ze wolalbym miec jednego wiekszego Lexiona niz 2 JD 1450. Za 3 lata tez bede sie rozgladal za innym kombajnem gdyz skonczy sie okres 5 lat uzytkowania. Napewno bede kupowal jeden duzy kombajn. Albo JD WTS albo Lexion. Te kombajny poradza sobie spokojnie na powierzchni 600Ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

juz nie ma wts :) teraz jest seria W, tylko ze ona nawet na stronie internetowej nie prezentuje sie zbyt okazale, duzo lepiej wypada seria T :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chodzilo mi o Serie W . Brzozak moge sie Ciebie o cos zapytac ? Nie bede musial do Serwisu JD dzwonic. Z tego co wiem to sa modele :

 

T-Serie

S-Serie

C-Serie

W-Serie

CWS

Wiec moglbys mi powiedziec czym poszczegolne sie roznia ? nie mosisz komentowa CWS :)

C T W wygladaja tak samo. Czy seria T przypadkiem nei jest produkowana tylko z rotorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no mniej wiecej :)

ja bym zaznaczyl ze w T sa de facto 2 bebny mlocace, a w ogole wystepuja 4 bo jest jeszcze odrzutnik i separator slomy. moim zdaniem seria T to nic nadzwyczajnego poza dostosowaniem sie do obecnych standardow, ktore inne firmy maja juz od dziesiecioleci, ale nie mniej jest to ciekawa propozycja :)

T to takie przekonstruowanie serii W, ktora pomimo duzej wydajnosci, jest nieproporcjonalna i powinna miec problemy z jakoscia omlotu, jest to kombajn glupio pomyslany i na moje moze zostac w przyszlosci calkiem zaprzestany w produkcji.

tyle na ten temat, jesli klawisze to seria T, jesli rotor no to masz do wyboru, nie pamietam tylko czy oba C i S sa kombajnami hybrydowymi (rotor + beben mlocacy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na szczescie problem z wyborem kombajny bedziemy mieli za 2 lata. Wedlog mnie kombajny JD sa bardziej nastawione na jakosc omluconej slomy. My wszystka slome rozdrabniam. + jest to ze jestesmy dobrze zapyrzjaznieni z serwisem JD . mamy od nich juz w sumie 4 maszyny w tym 2 traktory i kombajn. Finansowanie jakie nam daja jest naprawde rewelacyjne. Mozemy np. polowe ceny wplacic a reszte za rok. Przy czym przepuscic kombajn przez PROW (o ile ruszy ). Ja ogolnie wolalbym Lexiona 540, Serwis Claas jest 40 km od nas wiec tez nie daleko. Teraz z JD 1450 CWS to jest tragedia :/ co roku trzba brac kogos na uslugi . Malutki kombajnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jesli masz zaufanie do serwisu i dobry kontakt z dealerem to jest to bardzo dobry argument, ale nic nie zaszkodzi pozbierac oferty od konkurencji, bo nie ma nic zdrowszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiem ze w zniwa jest mozliwosc przetestowania i sprawdzenia kombajnów JD i Claas oczywiscie oni sami przyjezdzaja ze swoimi operatorami i na malym areale pokazuja co maszyna potrafi. Wszesniej dzwonia po wszystkich zainteresowanych osobach i mozna to nazwac ,,takim malym pokazem rolniczym'' ale sluzy to chyba bardziej do tego zeby rolnik sie zdecydowal i dokonal wyboru. Nie pamietam czy jescze Agroma ze swoimi CASE bierze w tym udzial . Byc moze tak poniewaz jest na tej samej ulicy co JD ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak wiem.. i w dodatku rotor jest kosmicznie drogi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buchaj007    3

Nie chcę nikogo zniechęcać ale Claas to chyba już przereklamowana marka...

Owszem starsze wersje chodzą bez zarzutu ale te nowe kombajny to porażka....

W zeszłe żniwa od Tucano który zaledwie wykosił 20 ha zapaliło się zborze... drugi 30 km ode mnie to się spalił....

nie wiem może to jakaś fatamorgana, ale zła opinia o Tucano pozostała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom2    0

To ja wam powiem tak my mamy prawie 600ha (300ha zboża, 200 rzepak, 100 buraki cukrowe) z tendencją wzrostową.

Obrabiamy to 2 kombajnami Claas Medion 310 i Mega 360.

W następnym sezonie o ile uda się uzyskać dofinansowanie z PROW sprzedajemy Mediona i bierzemy Lexiona 580.

Medion ma już chyba 6 sezonów, a Mega 4 jak dobrze pamiętam.

Jeżeli pogada dopisuje to spokojnie można obrobić tymi dwoma kombajnami, ale z roku na rok pogoda się pogarsza i trzeba poganiać.

Jeżeli ktoś ma np. 600ha zboża w dużych kawałkach to wystarczy mu 1 Lexion, ale tak jak u nas 600ha w ok. 50 kawałkach (Największe 4 po 80ha, najmniejszych ok. 10 po 1-5ha reszta tak średnio) to potrzebne są 2 kombajny większy robi na dużych polach, a w tym czasie mniejszy kosi te małe kawałki, bo nie ma sensu wjeżdżać kombajnem z hederem powyżej 6m żeby skosić 1ha. Takie jest moje zdanie.

 

Pozdrawiam

Agronom


http://bydlomleczne.nmj.pl - zapraszam wszystkich hodowców bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

w tamtym roku w mojej okolicy spalil sie nowy lexion....nie wiem jaki model ale byl nowy.to byl jego bodajze pierwszy sezon,tazke wadliwosc claasow jest coraz wieksza.....sam nie jestem wlascicielem claasa tym bardziej nowego ale zastanowilbym sie nad jakims NH serii CX...duzy dobry sprzet-tak slyszalem.....JD tez dorownuja wydajnosciami claasowi i mysle ze ta marka jest tez godna polecenia......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A u mnie w okolicy spalil sie nowy JD seri W. Koles mial go polowe zniw. Ale dlaczego sie spalil?? Bo nie dbal o ten kombajn nie mył go po pracy i w zwiazku z tym bylo duzo slomy,kurzy i innego badziewia na silniku i calym kombajnie. Pozniej jak dolewal paliwa to mu sie rozlalo sporo... silnik sie nagrzal w upalna pogode i poszlo po paliwie , zapalilo sie on kosil dalej bo nie widzial a jak sie zrorientowal to mala gasnica na wyposazeniu juz nie pomogla... Napewno bylo tak samo z tym lexionem, nie byl czysty,zakurzony,paliwo rozlane lub cos innego przez glupote wlascicieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

moze i masz racje....;udzie kupuja nowy sprzet i mysla zxe nic przy nim nie trzeba robic...i tu sie myla...jak ja bym mial nowy kombajn(jakikolwiek) to dbal bym o niego jak ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom2    0

U nas w zeszłym sezonie też zaczęło śmierdzieć z Megi jak by się coś paliło, to obrazu stop i otwieramy klapę od silnika i tam nic nie widać, pasy trochę zakurzone więc sprężonym powietrzem wyczyściliśmy i dalej śmigał normalnie. Najważniejsze to mieć gaśnice w kombajnie w przeznaczonych do tego miejscach i najlepiej jeszcze jedną zapasową w kabinie. A co do tego tematu to nie wiem czy jest sens żeby w nim pisać, ktoś kto ma 600ha, nie wie dokładnie co chce kupić i pyta się użytkowników z których większość nie ma tak wielkich gospodarstw to wygląda podejrzanie. My jak wybieraliśmy kombajn to po kilku rozmowach z przedstawicielami i po prezentacji na targach wybraliśmy Lexiona 580.


http://bydlomleczne.nmj.pl - zapraszam wszystkich hodowców bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My mamy podobny areal wiec moge pomoc :D tylko ze zakladajacego temat juz nie slychac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6330    0

cześć :D

mój kumpel ma 520ha w tym 400ha do młócenia i zastanawia się nad kombajnem

case 5088 (6m) albo claas lexion 530 (6m) :D i jak myślicie który lepszy ?? :D

 

 

pozdrawia jd6330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

a to jeden kombajn na na 400 ha? spośród tych dwóch to zapewne lepszy będzie lexion, a pozatym twój kumpel nie może się sam zapytac :D

Edytowano przez brzozak2
post bez uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZONEK90    0

ja bym ci tak radzil abys kupil sobie na te 600 ha np 3 kombajny i moje propozycje to:bizon Z058,John Deere 955,Claas Dominator 106.i by sie to wam szybciej schodzilo,a tak jednym to wolniej:)

 

ja bym ci tak radzil abys kupil sobie na te 600 ha np 3 kombajny i moje propozycje to:bizon Z058,John Deere 955,Claas Dominator 106.i by sie to wam szybciej schodzilo,a tak jednym to wolniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CWIREK6    0

ja bym ci tak radzil abys kupil sobie na te 600 ha np 3 kombajny i moje propozycje to:bizon Z058,John Deere 955,Claas Dominator 106.i by sie to wam szybciej schodzilo,a tak jednym to wolniej:)

 

ja bym ci tak radzil abys kupil sobie na te 600 ha np 3 kombajny i moje propozycje to:bizon Z058,John Deere 955,Claas Dominator 106.i by sie to wam szybciej schodzilo,a tak jednym to wolniej:)

popieram 3 stare 106-tki z claasa w zupełności wystarczą to są jedne z najlepszych classów tu cytat jak to mi kiedyś bauer z niemiec powiedział; alte claas ist gut, neue claas ist niht gut, zu wiel elektronik ,das wiel kostet nur werksztat repariren,und das wiel kostet co w tłumaczeniu na polski; stary claas jest dobry bo nowy ma za dużo elektroniki a elektronikę tylko warsztat naprawi,a to drogo kosztuje.

 

heh no to bogate te twoje argumenty ;) gratuluje, ja po prostu widze na codzien co sie dzieje w innych gospodarstwach i to opisuje.

skoro takie sa twoje poglady i sa one sluszne to ciekaw jestem po co czlowiek projektuje w ogole nowe wieksze kombajny ;) ;) przeciez lepiej miec 2 mniejsze :)

 

a jaki mgr (tutaj sie pytam ze zwyklej ciekawosci, nie mam zamiaru byc w zadnym wypadku uszczypliwy czy cos, jesli uznasz inaczej to nie musisz nic mowic)??

moze się wtrancam ,ale miałem jeden nowy kombajn i omały włos nie zbankrutowałem bo nie małem czym kosić,nie powiem marki by nie robić krypto-reklamy!?, teraz mam dwa clasy 106 i laverde 3650i dzięki starym prawie że złomom trwam!!! i jestem zadowolony. hektarów też nie mam mało bo prawie 600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6920    43

Heja i pozdro ostatnio nie zaglądałem na tą PIĘKNĄ STRONĘ z powodu szkoły i Dziewczyny.Może banalne pytanie ale jaki kombajn na 1400ha dla Agrojaru zajmujący się produkcją rzepaku,pszenicy i kukurydzy najlepiej by był rotorowy.Jakie wasze są sugestie bo ja im mówiłem o JD a dokładnie John Deere S 690i

bo już troche pożyli z JD 2056x2.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj