Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praca za granicą w rolnictwie

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 08 luty 2009 - 23:25

Praca za granicą w rolnictwie Witam. Mam pytanie czy ktoś z was pracował za granicą w rolnictwie i/czy/lub wie gdzie takie pracy szukać? Proszę o konkretne odpowiedzi :lol:
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Praca za granicą w rolnictwie Dzisiaj, 11:23
  •  

#2 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 09 luty 2009 - 08:50

Praca za granicą w rolnictwie jak skonczylem szkole to pracowalem w holandi w szklarniach i u rolnika 300ha pola mial sial lilie,tulipany itp wszystko pracochlonne duzo ludzi zatrudnia do sortowania itp

#3 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 09 luty 2009 - 16:01

Praca za granicą w rolnictwie http://www.agrofoto....097#entry276097 też się tym interesowałam, ale niestety nikt jak na razie mi nie odpowiedział. Mnie głównie chodzi o pracę w Czechach.
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 09 luty 2009 - 16:50

Praca za granicą w rolnictwie Dzięki Pati ale mi raczej chodzi o Zachód: Niemcy, Belgia, Holandia i analogicznie najbardziej by mi pasowało w kolejności jaką napisałem :lol:
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#5 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 09 luty 2009 - 17:50

Praca za granicą w rolnictwie "Olik" chcesz zachód dorabiać :lol: chcesz pracować na stałe czy tylko sezonowo znajomy pracował sezonowo a Anglii przy kopaniu ziemniaków a dokładnie sortowaniu :lol:,mówił że fajnie.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#6 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 luty 2009 - 18:07

Praca za granicą w rolnictwie Ja też szukam czegoś konkretnego na wakacje (sierpień-wrzesień) najlepiej w Anglii.

#7 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 09 luty 2009 - 20:10

Praca za granicą w rolnictwie No to ja napisze, że pracowałem dwa lata wyspach. B) Dokładnie na farmie mlecznej w Anglii. :lol:

#8 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 09 luty 2009 - 20:37

Praca za granicą w rolnictwie No to wojtus opowiedz coś o tej pracy, jakie warunki, gdzie ją znalazłeś, nie bałeś się oszustów (biura pracy), co należało do Twoich obowiązków, gdzie nocleg, może potrzebują pracowników na te wakacje? Proszę napisz bo mnie to strasznie interesuję. Ja tak sobie pomyślałem, że z jedne wakacje mógłbym pojechać gdzieś za granicę popracować bo po pierwsze zwiedzę i podpatrzę jakichś fajnych pomysłów, po drugie trochę zarobię, a po trzecie za zarobione pieniądze spokojnie opłacę mądrego pracownika w Polsce, który zajmie się moim gospodarstwem B) PS: Nie ważne w sumie jaki to byłby kraj wszystko co na zachód bo Angielski i Niemiecki mam komunikatywny więc na zachodzie przy pomocy tych dwóch języków powinienem sobie poradzić :lol: B) Czytając ogłoszenia na pewnej stronce z ofertami pracy i oczywiście wierząc temu co tam jest napisane, przy pracy jaka by mnie interesowała tj. praca przy bydle(mleczne, opasy), praca na roli, praca ciągnikami i maszynami rolniczymi odejmując koszty transportu, wyżywienia i noclegu to około 10 tys. zł powinienem do Polski przywieźć.

#9 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 09 luty 2009 - 20:50

Praca za granicą w rolnictwie moj brat będąc na studiach na 3 roku wyjechał do angli na wyjazd organizowany z uczelni pracować na farmie przy zbiorze ziemniaków pracował na początku na sortowniku jak zwykły robol ale pewnego dnia jego angielski szef zaproponował aby dowoził pracowników na pola autem busem z początku ciezko było mu sie przestawić na angielski lewy ruch ale było spoko potem z busa sie przesiadł na ciagnik i odwoził ziemniaki z pola na farme do sortowania akurat wtedy angielski szef kupił 10 nowych jd jemu przypadł akurat model 6620 :lol: jak wrócił był bardzo zadowolony i był pod wrażeniem jak gospodaruję sie na wyspach B)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 09 luty 2009 - 21:19

Praca za granicą w rolnictwie Ja pojechałem w 2005 , przed świetami Bożego narodzenia :lol: , cały 2006 i 2007 rok. Napisze tak, znalazłem ta prace całkiem przypadkowo tzn. ogłoszenie w prasie pewnej firmy posredniczącej w załatwianiu pracy na wyspach. Jeden drugi tel. tam, gadka, szmatka i za tydzień byłem już na farmie. Właściciel odebrał mnie ze stacji autobusowej, razem z pracownikiem tejże farmy, który okazał się ku mojemu nie zaskoczeniu polakiem. B) Powiem krótko- zapiepszałem od rana do wieczora po 12 godzin, ale złego zdania nie mogę powiedzieć o właścicielach, tudzież anglikach a jeszcze było dwóch polaków, spoko goście. B) mieszkałem jak to wiekszość w luksusowych karawanach. B) Praca na początku polegała na udoju krów ok. 250 sztuk, i takich tam robotach jak w polsce na gosp.Pużniej z nastaniem wiosny wymyślili mi z uwagi na moja łatwość do szybkiego uczenia się i przyswajania sobie wiadomości B) pracę w polu. Jeśli chodzi o prace na tego typu farmach to raczej potrzebują kogoś na stałe, minimum rok, To nie jest takie proste, kogos nauczyć, pokazać i potem powie do widzenia. Mnie zanim pojąłem to z właścicielem dzień w dzień przez miesiąc spędziłem na dojarni. Raczej nie jest to dorywcza praca. B)

#11 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 09 luty 2009 - 21:44

Praca za granicą w rolnictwie Aha rozumiem. No pewnie masz i rację ale czytając różne ogłoszenia czytam, że interesuje rolnika także umiejętność prowadzenia maszyn rolniczych więc myślę, że dałby się z raz przejechać tym ciągnikiem :lol: Ale powiedz wojtus wróciłbyś tam na kolejne dwa lata do takiej samej pracy czy jednak Ci się znudziło/zbrzydło i nie chciałbyś tego powtórzyć? ;>

#12 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 09 luty 2009 - 22:10

Praca za granicą w rolnictwie Napiszę tak. Jak byłem tam to niby ok., ale pod koniec to miałem już serdecznie dość. To jest jednak jakiś rodzaj wyrzeczenia, dom rodzina w polsce i najważniejsze-KOBIETA. :lol: Tak naprawde to tylko sie jedzie TAM za kasą, choć to różnie z tym bywa. A do tego czy bym tam wrócił-hmm na dzień dzisiejszy to nie ponieważ rodzice przepisali mi gosp., ale jakbym nic nie miał to kto wie. B) Ja to też też ten wyjazd potraktowałem jako chęć zobaczenia czegoś innego nowego, choć nie koniecznie lepszego(mam na myśli to, że w Polsce gospodarstwa wcale nie są gorsze ). Olik jak poprosisz właściciela to z pewnością da Ci "polatać" jakimś wypasionym sprzętem. B) a zapewniam ,że mają niczego sobie.

#13 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 11 luty 2009 - 23:21

Praca za granicą w rolnictwie I tutaj muszę się z Tobą zgodzić bo fakt rok czy dwa poza krajem to już jednak długo i co jak co ale jednak w domu najlepiej ;) Ja chcę tam tylko na okres letni wyjechać więc może aż tak bardzo się nie stęsknię za naszą kochaną ojczyzną. Co do Polskich gospodarstw to fakt maszyny te same można spotkać już i w Polsce co i na zachodzie chodź jednak myślę, że są "oni" jednak ten krok przed nami i jednak mogli by mnie czegoś nauczyć bo fakt, faktem te maszyny mieli przed nami jakiś czas wcześniej, bo tak na dobrą sprawę w Polsce tych wypasionych sprzętów przybyło najwięcej po wejściu Polski do UE, a to dopiero kilka lat temu...

#14 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 12 luty 2009 - 16:07

Praca za granicą w rolnictwie ja w przedostatnie zniwa pracowalem w Anglii jako tractor driver;) i to z polska kategoria b choc musialem wymienic prawko na angielskie. powiem krotko - za***ista robota. 7 funciakow na godzine, darmowe mieszkanie w domu (nie przyczepie) jedzenie podane do stolu-za to musialem juz placic-30Ł tygodniowo. moja praca polegala na wozeniu pszenicy/rzepaku/grochu z pola do magazynu, koszeniu odlogowanych pol, wykaszaniu rowow, krzakow,zywoplotow a na koniec robilem agregat podorywkowy i walowanie. pracowalem na farmie 400 hektarowej w okolicach Cambridge. prace znalazlem na gumtree.com. Kilka fotek z tego pobytu jest u mnie w galerii. jesli chodzi o kase to przywiozlem na czysto 18tys zl(funt byl po 5.5) robilem od 11 lipca do 11 wrzesnia, w najgoretszym okresie robilem po 15-16 godzin.

#15 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 12 luty 2009 - 19:59

Praca za granicą w rolnictwie Masz rację. "oni" nas jednak wyprzedzają o krok. Co do sprzętu to jak zobaczyłem to nie byłem zbytnio zaskoczony, poprostu spodziewałem się. Najbardziej mnie zadziwili stanem zwierząt a zwłaszcza troską o kondycję i wydajność krów. byłem w lekkim szoku-minimum 10 tyś. litrów a jakie wielkie były te HF-ki! B) Ja mam 180 cm. wzrostu to nie przesadze jak niektóre były wyższe odemnie. B) Mieli dojarnie tylko na 10 stanowisk to mówili , że 25 lat temu było dobrze, ale teraz to krowy się nie mieszczą w niej. ;) A jeszcze dopisze , że genetyka stała na najwyższym poziomie. Holandia, Stany Zjednoczone, wszystkie buhaje seksowane, praktycznie 100% jałówki. Co do pracy na polu to w żniwa jak zacząłem zbierać słomę w połowie sierpnia to skończyłem w połowie pażdziernika i to sam. B)

#16 Share orzel1009

orzel1009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 luty 2009 - 20:24

Praca za granicą w rolnictwie Ja od roku mieszkam w Londynie i powiem wam żebyscie byli bardzo ostrożni w Waszym wyborze pośrednika czy pracodawcy.Koniecznie zażadajcie referencji i najlepiej tel. do byłych pracownikow z polski, zadzwońcie do nich zapytajcie o tą firme czy osobe(pomimo kosztów warto!) czy jest wiarygodna, czy płaci bez problemów, warunki mieszkaniowe itp. dlatego że tutaj jak nigdzie indziej panoszy sie kryzys gospodarczy i to co się tu dzieje od kilku miesięcy to po prostu katastrofa. Może nie mam styczności z rolnictwem w wielkiej brytani ale to co obserwuje w Londynie to jedna wielka masakra.Co trzeci sklep się zamyka i uwierzcie mi na slowo NIE MA pracy! Nawet znając angielski nie moglem znaleźć pracy tylko na kilka dni to wszystko co można znaleźć.Dlatego prosze wszystkich którzy mają zamiar wyjechać do UK aby byli bardzo ostrożni w swoim wyborze bo ciężkie czasy nastały w wielkiej brytani.Pozdrawiam

#17 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 12 luty 2009 - 23:59

Praca za granicą w rolnictwie @beorn bardzo zainteresowałeś mnie swoją wypowiedzią. Odezwij się na PW B) Co do postu @orzeła B) to dzięki za przestrogę bo nie za bardzo wierzyłem w taki obrót sprawy ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share braciszek

braciszek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:obecnie zawodowo zajmuje sie cieciem betonu
    www.sciage-forage-beton.ch
    http://www.youtube.com/watch?v=2gukg-feEbc

Napisany 23 styczeń 2011 - 12:33

Praca za granicą w rolnictwie Jeżeli interesuje kogoś praca w CH i zna podstawy francuskiego to zapraszam na gg , lub na priwa