Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy brać z separatorem?

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 22 luty 2009 - 00:55

Czy brać z separatorem? hehe @garek to masz bystrych tych sąsiadów...nie ma co. @Luk3n juz wiesz moze ile bedziesz musiał wyłożyc kasy za ten kombajn? Negocjowałes juz tak poządnie cene? A co do skrzynie to o ile się nie myle to teraz wsadzili do TC skrzynie trzybiegową, ale nie jestem pewny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy brać z separatorem? Dzisiaj, 02:33
  •  

#22 Share Luk3n

Luk3n

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 22 luty 2009 - 10:50

Czy brać z separatorem? Tak skrzynia jest 3 biegowa. A cena jaką sobie życzy za niego z separatorem to 319 tysiecy, a dwa tygodnie temu jak sie pytalismy o cene to powiedział że 309 tyś. netto, a jak sie zapytaliśmy czemu o tyle podrożał to powiedział że sie musial pomylic <_<.

#23 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 22 luty 2009 - 12:43

Czy brać z separatorem? tylko dolicz jeszcze 6 tys za szersze gumy bo warto.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#24 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 22 luty 2009 - 15:42

Czy brać z separatorem? Ta nowa 3 biegowa skrzynia jest ZF-a. Mam nadzieję że poprawi pracę bo ta 4 biegowa jest do kitu(2 za wolna a na trójce jak się młoci to słychać że się hydro piłuje i wyje). Separator to jest dobra sprawa przy jęczmieniu i pszenicy ale nie rzepaku(tnie jeszcze bardziej króchą słomę rzepaczaną i obciąża w tedy masą bardziej sita). Z tego co się dowiedziałem to od tego roku TC może mieć lodówkę w kabinie i drugą istotną zmianą jest wprowadzenie regulacji klepiska separatora będzie wreszcie można je opuszczać i podnosić a nie jak to było do tej pory ustawione na stałe.

#25 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 22 luty 2009 - 16:02

Czy brać z separatorem? To lipa troche bo w naszym starym 8070 jest regulacja klepiska pod separatorem.Do rzepaku na sam dół na do pszenicy do samej gory sie podnosi, klosy wymłocone a słoma tylko delikatnie poszarpana.

#26 Share Luk3n

Luk3n

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 15:34

Czy brać z separatorem? A radio jest w nim montowane???

#27 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 21:02

Czy brać z separatorem? człowieku o czym ty wogóle piszesz??? radio w kombajnie nie jest najważniejsze... żeby odrazu na radio zwracać uwage ;)
a jak tak bardzo bedziesz chciał to sobie zamontujesz

no ale to tak tylko o tym radiu, troche sie wygłupiłeś z tym :D ale co Cię interesuje 8070 jak ty kupujesz nówke :D
a nie wiesz ile chcą za ten separator??? znasz może ceny innych, mniejszych modeli???

#28 Share Luk3n

Luk3n

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 21:20

Czy brać z separatorem? Najważniejsze nie jest i o tym doskonale wiem!!! ale po to jest te forum aby sie dowiedziec rzeczy ważnych i takich szczegółów jak np radio.

Mam zamiar kupic 5070, a separator ma kosztowac w granicach 15 tys. Za niedługo bede gadal z deelerem to moge sie popytac o inne modele ;)
A z tym radiem to moze masz racje ze sie trochu wyglupilem ale pytam sie juz o wszystko bo chce wiedziec ile zmienili w tej nowej serii :D

Edytowany przez Luk3n, 01 marzec 2009 - 21:47.

#29 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 21:33

Czy brać z separatorem? dobra ok, bez urazy kolego ;) Tylko tak z radiem wyleciałeś... :D
pozdrawiam

#30 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 14:24

Czy brać z separatorem?

hehe @garek to masz bystrych tych sąsiadów...nie ma co. @Luk3n juz wiesz moze ile bedziesz musiał wyłożyc kasy za ten kombajn? Negocjowałes juz tak poządnie cene? A co do skrzynie to o ile się nie myle to teraz wsadzili do TC skrzynie trzybiegową, ale nie jestem pewny.

witam. czy TC 5070 z kosa 5,1 m, z separatorem. plony srednie da sobie rade skosić w zniwa 270 ha w duzych kawakach( 20-40 ha) i jaka moze być jego wydajnoąć. dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 17:21

Czy brać z separatorem? Plony średnie czyli ? 4-5 t/ha czy może 8-9t/ha.
Nawet jakby to wydaje mi się że nie da rady 270ha.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#32 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 17:23

Czy brać z separatorem? Czytalem o TC 5070 co w rok wykosil 800ha wiec 270ha da rade ale trzeba czasu i dobrego operatora.

#33 Share Luk3n

Luk3n

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 21:55

Czy brać z separatorem? Ja swoim Tc 56 w tamtym roku wykosilem 230 ha i to bez separatora. Więc jestem pewien że tc 5070 z separatorem da rade;d

#34 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 20:05

Czy brać z separatorem?

Czytalem o TC 5070 co w rok wykosil 800ha wiec 270ha da rade ale trzeba czasu i dobrego operatora.

Ale to chyba było liczone ile max może wykosić jadąc cały dzień, codziennie nie uwzględniając pogody, przestojów i usterek (choć nie powinno być)? Czy tyle ktoś wykosił?
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#35 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 20:24

Czy brać z separatorem? W RPT było ze koles tyle wykosił w jednym sezonie razem z qq.

#36 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 21:21

Czy brać z separatorem? też to czytałem .mam nadzieje że nie ściemniał i ten kombajn potwierdzi to w polu

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 24 czerwiec 2009 - 11:05.

#37 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 22:10

Czy brać z separatorem? Zamierzam kupić nowy kombajn TC 5060. Przeczytałem cały temat i nadal nie wiem czy opłaca się dopłacać za ten separator. Niby wydajność młócenia będzie większa (teoretycznie można byłoby młócić z większą prędkością), ale co z tego jak sita nie nadążą z większą ilością ziarna, co powoduje, że i tak szybciej nie możemy jechać. Poza tym taki separator na pewno niekorzystnie oddziałuje na słomę (niepotrzebnie kruszy ją, itp) Co więc wy sądzicie o tej dodatkowej opcji, oferowanej przez firmę? Warto za nią dopłacać, czy nie?

PS: Czy ten separator można wyłączyć, lub podnieść klepisko pod nim, lub coś innego, tak aby nie brał udziału w czasie omłotu suchego zboża?

#38 Share detom

detom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 20:42

Czy brać z separatorem?

PS: Czy ten separator można wyłączyć, lub podnieść klepisko pod nim, lub coś innego, tak aby nie brał udziału w czasie omłotu suchego zboża?

http://img594.images.../separator1.jpg tak to wyglada i nie da sie tego wyłączyć, możesz regulować obroty i szczeline w ograniczonym stopniu (w nh 8050 teraz może jest szerszy zakres regulacji)

... Niby wydajność młócenia będzie większa (teoretycznie można byłoby młócić z większą prędkością), ale co z tego jak sita nie nadążą z większą ilością ziarna, co powoduje, że i tak szybciej nie możemy jechać. Poza tym taki separator na pewno niekorzystnie oddziałuje na słomę...

Nie spodziewaj sie że wydajnośc kombajnu z separatorem tak bardzo wzrasta, możesz otworzyć klepisko troche bardziej i nadal będzie wymłacał, nie połówkuje zboża i moim zdaniem główna zaleta - gdy wszyscy wieczorem uciekają z pola Ty kosisz sobie w najlepsze- wieczorna rosa nie robi na nim tak dużego wrażenia :) , słoma faktycznie jest bardziej połamana ale rękami tego nie zbierasz a prasie zwijającej czy kostkującej różnicy nie robi.
Ogólnie separator dobra rzecz , tylko ile dopłaty żądają za niego?

Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

#39 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 22:16

Czy brać z separatorem? Co do słomy, to akurat dla mnie liczy się to czy jest pokruszona czy nie. A to dlatego, że niestety mam prasę walcową i później mam problem sprasować bardzo krótką i suchą słomę.

Co do separatora, to na forum wyczytałem, że trzeba dopłacić około 15 tys. Nie wiem jednak jaka jest aktualna cena tego dodatku.

Poza tym, dzięki za info.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share BLV

BLV

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów