Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach

216 odpowiedzi na ten temat

#141 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 08 luty 2009 - 09:10

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Dodi jak maż zamiar kupować zwijkę do C-360 to bierz sipme , u znajomego jeden gościu belował sianokiszonkę C-360 + prasa Metal-Fach to 60tka miała co robić jednym słowem jedna Lokomotywa miała ciężko ale dawała rade ale gościu na drugi rok kupił mocniejszy ciągnik bo mówił zresztą to sam widziałem że za mocno dostaje po garach 60tka i kupił sobie ciągnik John Deere 80 parę koni i nic nie czuje tej prasy , pisze tak bo wiem co widziałem prasa Metel-Fach to kiepski pomysł do C-360 więc wybierz Sipme żeby się nie męczyć . A nie myślałeś nad pasowymi do słomy najlepsza pasówka ładnie zwija ale to twoje pieniądze twój wybór co weźmiesz ale naprawdę nie bierz walcówki Metal-Fach do C360 no chyba ze masz zamiar zmienić ciągnik na mocniejszy?Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Dzisiaj, 03:28
  •  

#142 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 08 luty 2009 - 13:27

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach sam posiadam sipme clasic wszystko ok meczące jest tyko to załączanie sznurka za pomocą pociągnięcia linki, wyobraź sobie jak masz do zbelowania np. 10 ha(zależy jaka słoma) dziennie od rana do wieczora, dobra prasa dla mniejszych i średnich gospodarstw, jednak teraz jak bym miał kupować prase to napewno na żadna polską bym nie zwrócił uwagi(dlaczego?) dlatego że jest za droga, lepiej się zastanów nad jakąś używaną do 30 tys. dostaniesz w dobrym stanie krone na siatke z większym podbierakiem, wydajność napewno lepsza. Co do prasy łańcuchowej wystarczy spokojnie 60KM co do walcowej ok. 80KM, jeżeli z rotrem to jeszcze więcej mocy

#143 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 08 luty 2009 - 13:32

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Nie pszesadzaj do walcowej bez rotora to starczy 60km a i do łańcuchowej niewiele mniej

#144 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 08 luty 2009 - 13:48

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach tylko jaki komfort pracy i w powyższym poście chodziły mi o zachodnie belarki a nie o polskie, zresztą jak większy ciągnik który ma lżej to zarazem mniejsze spalanie

#145 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 08 luty 2009 - 13:51

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Ja ciągam rollanta 44 u-3512 (walcowa) i przydało by się z 10km więcej i by było ok. więc to zależy też od modelu prasy jaką ma wydajność, ale 60km to spoko starcza bez rotora

#146 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 08 luty 2009 - 14:42

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach U mnie przez 1 rok z mMetal Fachem pracował Mf 255 47km i dawał radę nie zagrzał się ani raz choć lekko nie mniał
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#147 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 luty 2009 - 14:46

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach A ja spokojnie potrafiłem w tej prasie zagrzać Zetora 7211-i co Ty na to ?

#148 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 08 luty 2009 - 14:56

A ja spokojnie potrafiłem w tej prasie zagrzać Zetora 7211-i co Ty na to ?

hehe dobry jesteś, a koledzy to by chcieli zaraz ciapkiem zwijać

#149 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 08 luty 2009 - 17:24

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Kolego ty chyba nie rozumiesz że mniej wydajniejsze prasy potrzebuja mniej mocy. Im wydajniejsza prasa tym więcej mocy bo podczsa pobierania ładunku do komory zwieksza się szybciej bela i zarazem zwrasta zgniot w czasie. Starsze rollanty zaliczaja sie do mniej wydajnych i napewno nie trzeba aż 80km. Mam 80 konny ciągnik ale go nie zaczepie do prasy bo co by mi robił u-3512 (chyba by był od święta używany :lol: ). A że ty masz może większe ciągniki i inną lepszą prase to podczepiasz to co masz i nie wiem czego sie czepiasz (trzeba umieć prasować tym co sie ma - redukcje do mniejszych biegów). Uważam że do starszych pras wystarczy 60km

#150 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 08 luty 2009 - 18:30

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach macin87 - masz raje jeśli ta prasa ma chodzić z 60 to niema co przesadzać i kupować nowszych pras z nowymi systemami zwijania ( walcowe czy łańcuchowo-walcowe ) tylko zdecydować się na proste sprawdzone systemy łańcuchowe takie jak w sipma clasic wielu rolników pracuje takimi i nawet ciągniki w nienajlepszej kondycji dają sobie rade :lol:
:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share agroplus85

agroplus85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 luty 2009 - 18:39

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Ja mam Metal- Fach prase rolke i chodzi 3 rok bez poważnych usterek

#152 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 08 luty 2009 - 18:44

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach a jak oceniacie awaryjność? znam kilku gości co kręcą po 5000 belek rocznie i więcej i w clasiku co roku łańcuchy są do wymiany a w metal techu po 4 rech sezonach było ok ale łozyska trzeba będzie zmienić

#153 Share Piterr

Piterr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 08 luty 2009 - 19:01

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Ja w tym roku ,miałem ten sam problem czy wybrać Sipme czy metal facha która by współpracowała z ursusem 3512. I wybór padł na sipmę, ponieważ tak jak mówią przed mówcy jej zapotrzebowanie w moc ciągnika jest mniejsze.Po drugie jak byłem u dilera Metal fachu i spytałem się go jak wygłąda prasowanie krótkiej słomy w dzień to otrzymałem odpowiedź że krótkiej słomy z pola się nie zbiera.( bardzo mnie to zdźiwiło ponieważ nie wyjaśnił mi nic więcej ale chyba chodziło mu o zatrzymywanie się bel w komorze). A mój wybór padł na sipme farmę II ponieważ ma ona elektroniczne podawanie sznurka i siatki ,akustyczny sygnał wypełnienia komory ( co po całym dniu pracy odłączyłem bo mie już szlak trafiał od tego dzwięku), rozdzielacz hudrauliki z możliwościa zamontowania w kabinie ciągnika oraz mechaniczne blokowanie komory co według mnie odciąża hydraulika ciągnika podczas dobijania beli. Z tego co wiem to te bajery występują standardowo w metal fachu a w sipmie clasic tego nie będziesz miał. Ja swoją zrobiłem około 1000 bel i niemiałem żadnej awari.Jedyne co mi się przydażyło to ścieło się zabezpieczenie przeciążeniowe przy podbieraczu ponieważ zbyt szybko wjechałem w kłąb słomy pozostawiony przez kombajn podczas wyładunku zboża.I jeszcze jedno według mnie ta prasa nadaje się do gospodarstw do 30ha ze wzgjędu na jej wydajność.

#154 Share Pawel423

Pawel423

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 08 luty 2009 - 19:51

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Wszyscy mówicie że w sipmie clasic nie zatrzymuje się bela, z moich obserwacji to nie prawda kolega który prasował u mnie ostatnio słomę to na jednym polu to po kilka razy mu stawała. A co do zabezpieczeń to co najmniej 2 razy dziennie mu się obcinają. Ja wybrałem METAL FACH mam nadzieję że do marca stanie na moim podwurku.
MOJE CIĄGNIKI:
-Belarus 820
-C360
-T25

#155 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 08 luty 2009 - 20:14

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Mam pytanie czy czasem metal-fach nie wprowadził na rynek pierwszy raz prasy rolującej? Czy już wcześniej były jakieś inne modele?

#156 Share Pawel423

Pawel423

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 08 luty 2009 - 21:55

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach To chyba jego pierwsza prasa i nawet udana.
MOJE CIĄGNIKI:
-Belarus 820
-C360
-T25

#157 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 08 luty 2009 - 22:32

Wszyscy mówicie że w sipmie clasic nie zatrzymuje się bela, z moich obserwacji to nie prawda kolega który prasował u mnie ostatnio słomę to na jednym polu to po kilka razy mu stawała. A co do zabezpieczeń to co najmniej 2 razy dziennie mu się obcinają. Ja wybrałem METAL FACH mam nadzieję że do marca stanie na moim podwurku.

Ja mam sipme clasic i nigdy mi się jeszcze nie zdarzyło żeby mi zatrzymało bele ( ale wiadomo że może się i tak zdarzyć ) natomiast w prasach walcowych lub podobnych koledzy mają takowe problemy i borykają się często z takim problemem ;)
a co do tych zabezpieczeń to albo jest coś nie tak u kolegi albo pole jest kamieniste a podbieracz jest zbyt nisko opuszczony :lol: najgorsze w polskich prasach jest rozwiązanie obwiązywania siatką ( potrafi ją ściągać albo wywiewa lub zawiesza się w aparacie :lol: ) ale pomału rozwiązują chyba te problemy

#158 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 08 luty 2009 - 22:41

Wszyscy mówicie że w sipmie clasic nie zatrzymuje się bela, z moich obserwacji to nie prawda kolega który prasował u mnie ostatnio słomę to na jednym polu to po kilka razy mu stawała. A co do zabezpieczeń to co najmniej 2 razy dziennie mu się obcinają. Ja wybrałem METAL FACH mam nadzieję że do marca stanie na moim podwurku.

a może koledze przypchał się podbierak, co do zatrzymania to dziwne nie wyobrażam tego sobie, a do zabezpieczeni to zależy mi sie zrywały bo mam zakamienione pola sposób na to znalazłem taki że wogóle nie opuszczałem podbieraka(zależy jak ma ustawione na łańcuszkach)no jedynie że kamień wpadł samoczynnie do komory między wałki i przyblokował przez co zcieła się śruba, w tej komorze mogli dać jeden większy wałek tak jak w krone

Sokółka wypuściła aby jeden model z-562 ale gdzieś widziałem testową z-582 komora łańcuchowo-walcową

#159 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 08 luty 2009 - 23:36

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach poczytałem trochę i mówicie że udane że sipma lepsza że rolland do 360 podpinany. Wesmy pod uwage jeszce to jaka bedzie wydajność z poszczególną prasą aby ładne belki wyszły?? widziałem rollanda z 360 biegi terenowe i lata widziałem sipme z 360 zetorem no juz w miare latał widziałem jd 545 z zetorem 7211 i 360 biegi szosowe 2 3. Moim zdaniem wiele ciągników z różnymi prasami da sobie radę tylko co to za robota jak po polu człowiek tym ciągniczyną z prasą jedzie z prędkością ślimaka?? Ja w swojej latam 360 na 1 albo 5 terenowa w sianie w słomie nie robiłem 360 tylko 385 385 4 terenowa albo 2 szosowa i już mozna mówić o wydajności. Czasami ciągnik może dawać radę ale prasa jest nie wykorzystana bo może przerobić kilka razy wiecej aby tylko ciagnik dał radę ją pociagnąć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 08 luty 2009 - 23:46

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Masz zdecydowano racje ja swoją Sipmo mogłem pracować 60 ale nigdy tego nie robiłem bo zawsze zależało mi na czasie i wolałem pracować większym ciągnikiem z większą wydajnością A zwłaszcza nie chciałem męczyć siebie i ciągnika :lol: