Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach

216 odpowiedzi na ten temat

#121 Share pawlon

pawlon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 02 wrzesień 2008 - 06:18

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach ma 15 walców z naspawanymi płaskownikami + 1 "łysy" w sumie 16

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Dzisiaj, 03:46
  •  

#122 Share czeslaw68m

czeslaw68m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 02 wrzesień 2008 - 14:29

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach ok Dzięki ;)

#123 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 04 wrzesień 2008 - 08:01

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Prasy Sipma sie walą i dlatego nie są zbyt drogie ;)

#124 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 17:47

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Ale z twojego postu dużo wywnioskowałem ;) . Chyba bijesz tylko posty. A sokółka jest o 40 zł w fino droższa i co? Jest taka jak te zachodnie? W 93 r. kupiłem sipme zwijke, 150 cm balot. Rocznie u siebie robie góra 3 tyś. belek, słomy itp. W tym czasie nic w mojej sipmie nie zawiodło. Z 11 lat użytkowania wymieniłem: kilka łańcuchów, ale wiadomo nawet w classie kiedyś się wyciągną, ja w skracanie się niebawie, napinacze łańcuchów, manometr z mojej winy bo niedolałem gliceryny, pare łożysk na łańcuchach ale to wiadomo. Jedyna usterka poważna przytafiła mi się jak prasowałem słome już trochę się ściemniło, między wały wpadł kamień wielkości głowy, pewnie ktoś go specjalnie wsadził, z czego poszedł spaw na wale. 3 h roboty i dalej można jechać w pole. Sprzedałem ją w 2004 roku. Zawsze ja smarowałem i dobrze chodziła, sami widzicie jak mało usterek, chodziła za zetorem 5245- dostał przy niej niesamowicie. W 2002 r. kuppiłem nową sipme 120x120 z szerokim podbierakiem na usługi. Rocznie robie góra nią 3 tyś. balotów u ludzi, też nic nie zawodzi, wymieniłem kilka łożysk i 2x łańcuchy od sprzęgła, zgubiłem w niej spężynke ostatnio od naciągu ;) , chodzi za ursusem c-360. W 2004 r. kupiłem następna sipme dla siebie, takie same rzeczy wymieniałem jak w tej z 2002r. Więc mam dwie sipmy, jedna na zarobek druga dla siebie. Wujaszek kupił sokółke i niezbyt mówi- za rok kupuje simpe. SIPMA. POLECAM. Zadawajcie mi pytanie na temat tych pras. Z chęcią odpowiem i przeprawszam że zanudziłem.

#125 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 18:59

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach No cóż-u mnie jest jakoś inaczej-o ile o starych Sipmach (tych czerwonych) nikt złego słowa nie powie-to te nowe pieprzą się ponoć na potęgę (ale te "ponoć" trzeba czytać "na pewno" ;)).Na sokólskie prasy narzekają właściciele słabszych ciągników-i nie bez powodu.

#126 Share czeslaw68m

czeslaw68m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 20:07

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Dziękuje wszystkim , któży wypowiadali się na temat obu tych pras . Ja już dokonałem wyboru i zakupiłem prase GALLA + owijarke BERTA firmy SOKÓŁKA . Na tą chwile zamykam temat i jeszcze raz z góry dziękuje z poważaniem Czesław ;) :) ;)

#127 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 14:34

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Jaro nie jestem z takich ludzi co chwalą swoje. Uważam że czerwona sipma jest lepsza pod względem wykonania, jakby tak dobrze się przyjrzeć, poglądać co ma pod osłonami itp., ale nienarzekam, wręcz przeciwnie. Mam dwie zielone i nic się nie psuje. Nie narzekam i polecam wszystkim potrzebującym dobrej nowej prasy. Jak przez 15 lat ciężkiego użytkowania sprzętu marki sipma uważam za wady, o które mogłaby firma poprawić:
- napęd jest z jednej strony, idzie przez bęben na drugą strone do podbiraka, a wiadomo podbierak ma czasami ciężko.
- z lewej strony od tyłu prasy jest osłona na łańcuch, podczas smarowania trzeba ją zdjąć, bo jest tam kalamitka. Podczas zakładania i przykręcania osłony trzeba uważać żeby podkładka nie wypadła od osłony. Mogliby dać o 5 mm dłuższą rurke ale jest jak jest. CI co mają zielone sipmy wiedzą co napisałem.
- gdy kupiłem prase tą z 2004r. trzba było wymienić wszystkie kalamitki bo niedało się nasmarować.
NIGDY nie powiem że polskie prasy są takie dobre jak zachodnie, ale za te pieniądze szczerze polecam. Pytajcie jak coś chcecie wiedzieć o sipmnie zwijce. Czeslaw68m ja mam owijarke tekle i jestem zadowolony.

#128 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 07 luty 2009 - 19:07

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Zastanawiam się nad kupnem prasy rolującej na małe gospodarstwo. Zastanawiam się nad Sipme Classic i Metal-Fach. Nie wiem którą wybrać

#129 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 07 luty 2009 - 19:25

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Zdecydowanie moge Ci polecic prase z METAL-FACHu bo mam i narazie zero awarii, i powiem ci ze nie lodz sie ze Sipma jest lepiej zrobiona, bez porownania byla czerwona, i zaraz ktos napisze po mnie ze Sipma zrobiona z lepszych elementow, a tu wlasnie guza prawda, bo w dzisiejszych czasach kazdy mysli zeby jak najtaniej wyprodukowac i najwiecej zarobic. Wiec polecam z Sokolki, jak chcesz wiecej pogadac to masz moje gadu.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#130 Share Grzesiekclassic

Grzesiekclassic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 07 luty 2009 - 19:31

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach My posiadamy Sipme Classic.My kupiliśmy nową ma około 2 lat.Usterek nie było. Czerwone są lepiej zrobione masz rację.METAL-FACH- o ile się nie mylę ona jest na wały ciekawe jak w niej idzie słoma.Zależy jakim ciągnikiem będziesz belować. Ciągnik z łańcuchową ma lżej.
Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 07 luty 2009 - 19:34

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Ja jezdze ze swoja MTZ80 i bez problemow najsuchsza sloma szla o sianie nie wspomne, a to jest fakt ze walcowa potrzebuje wiecej mocy.

#132 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 07 luty 2009 - 19:36

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Ja też mam Metal Fach Sokołka z 2007 roku przez ten czas nie było awarii w pierwszym roku pracowała z mf 255 a obecnie z mf 3080 prasa spisuje się bardzo dobrze w słomie jak i w sianie.Polecam tą prasę
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#133 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 07 luty 2009 - 19:37

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Nie myślałeś nad zachodnią używką?? wpisz w szukajce "jaką prasę wybrać" i poczytaj sobie co inni piszą na temat sipmy i porównanie jej do zachodnich używek w niższej cenie...

#134 Share Grzesiekclassic

Grzesiekclassic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 07 luty 2009 - 19:46

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach A wy w METAL FACH macie automatyczny sznurek i klakson .
Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

#135 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 07 luty 2009 - 19:50

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach

Nie myślałeś nad zachodnią używką?? wpisz w szukajce "jaką prasę wybrać" i poczytaj sobie co inni piszą na temat sipmy i porównanie jej do zachodnich używek w niższej cenie...

np. JD 550 :lol: dobre opinie są na temat tych pras

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#136 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 07 luty 2009 - 19:51

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Tak zgadza się sznurek załącza się sam i sokółka ma w standardzie szerokie opony
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#137 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 07 luty 2009 - 20:24

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Pracować bedzie z C-362 ale chciałem na dofinansowania. A używane maszyny to tylko 3-letnie sie kwalifikują

#138 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 luty 2009 - 20:25

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach nie rozumiem czemu założyłeś podobny temat http://www.agrofoto....ACH-t11976.html

Dzięki za pomoc, tematy połączone :lol:

#139 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 07 luty 2009 - 23:31

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach ja mam Sipme z279/1 2001 i nie narzekam na nią mocno wymnieniliśmy w niej dwa razy łańcuch, prowadnice sznurka i trochę sprężyn w podbieraczu, kilka razy prostowaliśmy prety od zwijania rocznie robi 250 kiszonki 300 siana 600 słomy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 08 luty 2009 - 07:31

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach To jak masz zamiar brac belarke do C 360 to bierz lepiej Sipme, bo z tego co widzialem u znajomych to zestaw Metal Fach i szezdziesiatka to nieciekawie wyglada, slabo dobite bele to raz a po drugie ze ciapek niedaje rady w kiszonce.