Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach

216 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2008 - 22:10

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach @ursusy u mnie były prasowane Metal-Fach'em i ledwo w nią sztyce było wbić. Sąsiad C-360 z nowym turem tez miał ciężko ;) @robertbara a jak nie ma się odpowiedniego ciągnika, do prasy, np. gościu który u nas prasował ma tylko C-330 i Ursusa 1222 i co ma zrobić? Prasę kupił w tym roku zrobił dużo bel i zero awarii, tylko u mnie najpierw był nie wprawiony operator, potem był już dosiadacz każdej prasy :) i sprasował bez problemu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Dzisiaj, 08:48
  •  

#102 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 27 sierpień 2008 - 04:33

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Chętnie bym założył 80KM ale nie mam. A 360 sianokiszonki nie uśmiecha mi się robić ;) . Wtedy było by odwrotnie. Prasa wykańczała by ciągnik :) .
W sumie prasie nie powinno się nic stać bo powinna się na zamkach uchylić.?

#103 Share czeslaw68m

czeslaw68m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 09:22

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach No własnie nie masz pojęcia i nie rozumiesz co piszesz pomyśl najpierw , a dopiero pisz . Znam takich co rorbią 20 tyś i chętnie by wysłuchali Twoich bajek ;) Wiesz śmieszny jesteś o tym , że maja SIPMY i biorą usługi bo jak pisałeś , że im maszyna nie działa . Chyba , że w Twoim przypadku nie wiesz jak się do niej dobrać . Nie wypowiadaj się za innych , a pisz od siebie to będziesz bardziej wiarygodny ...

#104 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 11:08

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Do kogo piszesz, do mnie? Do kat'a? Bo jakoś sie to kupy nie trzyma ;)

#105 Share czeslaw68m

czeslaw68m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 18:21

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Do robertbara. ;)

#106 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 20:13

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Myślę że z wiarygodnością u mnie nie ma problemu, miałem Sipmę także wiem o czym mówię i widzę co się dzieje. Z chłopakami rozmawiam i wiem co się dzieje. Z serwiasantami z paru firm mam styczność i lubię dopytać się na maksa o wszystkim.

Prasy zwijające chodzą u nas w gospodarstwie 12 lat i mam trochę pojęcia o tym.

Robią 20 tys czy 2 tys bo to różnica?

#107 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 20:19

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Ale te 20tyś to w roku czy przez cały żywot Sipmy? ;)

#108 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 20:21

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach @czesław68m
Niepotrzebnie wzburzasz sie do Roberta, bo chyba nie do końca zrozumiałeś co chciał przekazać. Nie chodzi o to że Sipma czy podobne prasy nie zrobią 20 tys. bel bo zrobią, tylko kwestia ile usterek i awarii będą miały w tym czasie. W przypadku poważniejszego niedomagania w chwili gdy trzeba prasować czasami lepiej jest wynająć zastępczy sprzęt (o ile jest taka możliwość) i spokojnie usunąć awarie.

#109 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 20:29

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Właśnie @mirasek o to mi chodziło.

Może to 2 tys w roku? 20tys przez cały żywot prasy to jednak mało, zależy jak się liczy bo mi komp liczy 1,2 m i 1,8 m jako 1 belkę a to przecież ta większa tojak 2 małe i tu też jest różnica.

20 tys w Sipmie to około 1 tys godzin pracy? ;)

#110 Share czeslaw68m

czeslaw68m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 01 wrzesień 2008 - 19:16

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Daj se na luz <Roberto> z Tą Twoją poezją wszystko wiedzący. Widze , że nie do końca zrozumiałeś mój temat ale to nic . Nie musisz kogoś na siłę uświadamiać , że Ty jesteś potencjałem wiedzy . Tamat był prosty SIPMA lub METAL - FACH i Ty na ten temat się wypowiedziałeś się dość obszernie tylko nie w tym kierunku . I nie truj gitary na okrągło i nie pisz i nie klep ciągle tego samego ... zmień płyte lub nadawj na innej częstotliwości bo może tak naprawde z tymi Twoimi używkami z Zachodu macie ktoś dość . Jak padłeś ofiarą i posiadasz taką używke to i jesteś z niej niezmiernie szczęśliwy no to super ! ;) :) ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 01 wrzesień 2008 - 19:29

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Dobra luzuje ;)
Prase kupiłem używkę -2 letnią, na liczniku miała 5 tys balotów bodajże. Cena dość przystępna -dałem równo 45 % nowej i nie ukrywam zadowolenia, na dodatek zwrot 60 % z Uni. Temat zachodnich pras zamykamy ;)

Nie uważam się za wszechwiedzącego, cały czas się uczę i zdobywam doświadczenie.

#112 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 01 wrzesień 2008 - 19:30

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Ale pytam się @czesław po co tyle złośliwości??? Co ??? Skoro chłopak pisze, że od 12 lat ma stycznośc z prasą zwijającą to chyba jednak dużo wie. A skoro miał też sipmę, a teraz jakąś inną zachodnią to wie jeszcze więcej, bo może sobie porównac. Ja się na prasach nie znam więc nie próbuje nawet doradzac, ale nie rozumiem po co tyle uszczypliwych uwag!
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#113 Share czeslaw68m

czeslaw68m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 01 wrzesień 2008 - 19:41

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach No to ucz się dalej i zdobywaj doświatczenia ... Życze powodzenia ;)

#114 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 01 wrzesień 2008 - 20:07

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Nie rozumiem o co ta kłótnia przecież wiadomo że polski sprzęt nie jest tak dobry jak zachodni i w mojej okolicy widzę że jak ktoś miał polską prasę i ją sprzedaje to drugi raz już polskiej nie kupuje ja swojego metal - facha też bym nie kupił gdyby nie dofinansowanie z uni i nie mówię że nie jestem zadowolony z tej prasy
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#115 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 01 wrzesień 2008 - 20:27

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach To nie jest kłótnia, tylko skoro Pan @czesław nie jest zainteresowany wysłuchaniem wszytkich argumentów, to mógł kulturalnie napisac @robertowi, że będzie wybierał tylko pomiędzy Sipmą a Metal-Fachem i byłoby po temacie. A nie 5 linijek niepotrzebnych uwag.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#116 Share czeslaw68m

czeslaw68m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 01 wrzesień 2008 - 20:28

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Ja też byłem nastwiony na SIPME , ale jednak wezme METAL - FACH . Nie to , że jest duża różnica w cenie tylko dlatego , że SIPMA ma dużo awarji dużo ludzi na nią narzeka . Jak Ci się sprawuje METAL - FACH ? Jak długo ją masz ? Ile zrobiłeś bel ? <...>

#117 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 01 wrzesień 2008 - 20:35

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach mam go od 2007 roku sprawuję się bardzo dobrze bezawaryjnie zrobił około 1500 bel najpierw z mf 255 a teraz z mf 3080

#118 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 01 wrzesień 2008 - 20:57

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Dajcie sobie na luz... po co te nerwy ? Śmieszne jest to,że niektórzy prasę widzieli u sąsiada ,a mają się za ekspertów i mówią ,że ta prasa jest pe -a inna cacy.Nie jestem jakimś ekspertem w tym temacie ale w tej chwili mam już 4 prasę i co nieco wiem na ten temat.Pierwsze dwie były zachodnie (Krone -czerwona i bez podajnika -totalna porażka ,syf i po sezonie ,wielka ulga -nie ma jej ;))) ). Druga Carraro -ogólnie dobra prasa na ok 1000 bel rocznie -spoko chodziła w c-360 i po 4 latach wymiana na polską z Metalfachu.Moja miała nr koło 80 i przez 6 sezonów koło 10000 bel i zero serwisu - drobne sprawy i łańcuchy jeszcze bez wymiany.Teraz czy to Sipma czy Metalfach to nie są prasy takie jak na początku produkcji.Teraz mam nową New Hollanda z nożami i jeśli miałbym porównywać wszystkie te prasy ,to jest to już inna śpiewka i nie ma co porównywać - inna technologia.Posumowując ,jeśli w okolicach 40-50 tyś.zł macie możliwość kupić dobrą używkę z zachodu na rotorze (czy to będzie prasa na pręty,walce ,czy pasy),nie zastanawiajcie się tylko kupujcie , a będziecie zadowoleni.Oczywiście nie ganię polskich producentów ale te prasy mają mniejszą wydajność i niestety częściej zawodzą ;) A na koniec znacie to: ,, Każda mysz swój ogon chwali '' i pewnie będą tacy co powiedzą ,że tak twierdzę , bo mam zachodnią ,a tu błąd -wyprodukowana w Polsce he he he

#119 Share czeslaw68m

czeslaw68m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 01 wrzesień 2008 - 21:02

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach nasil90 ... Ile walców posiada SOKÓŁKA ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 01 wrzesień 2008 - 21:35

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach a zkąd ja mam to wiedzieć co ja je liczę ile jej włorzyli tyle ma