Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach

216 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 21:13

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach @robertbara

jak byłem zainteresowany kiedys sipmą to sprzedawca stanowczo zaprzeczył jakoby prasy sipmy róźniły się łożyskami ;) ale co miał chłopina powiedzieć

a co do tych pras

to jak ktos sie upiera na nową polską to ok ale nie za tą kasę!!!jakby nowa kosztowała połowę mniej(ok 25tys)to jeszcze by sie można było zastanowić. za 50tys to można kupić prasę z takim wypasem(i dobrym rocznikiem) że głowa mała. co z tego że cześci droższe skoro awarie trafiają się bardzo rzadko, a w razie czego zawsze mozna coś dopasować, nie trzeba od razu do dilera jechać. ja kupiłem owijarke sipmy z myślą że prosta bezawaryjna maszyna będzie i się zawiodłem(choć jeszcze owija :D )
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Dzisiaj, 17:38
  •  

#42 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 21:20

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Miałem z 1996 roku i własnie były inne łożyska niż są teraz, u znajomego sprawdzaliśmy. To co mówi diler często mija się z rzeczywistością, jak by Ci powiedział że Sipma o numer 1 na swiecie to byś Claasem jeździł?

#43 Share czeslaw68m

czeslaw68m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 21:27

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach VICON 121R to jest 2006 rocznik żąda za nią 56 tyś , czy C-360 da jej rade przy wyłączonym ROTORZE jak coś wiesz na ten temat to odpisz ... Z góry wielkie dzieki ;)

#44 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 21:32

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach heh chyba żadnemu dilerowi sipmy nie przeszło by przez gardło że sipma to nr 1 ;)

@czeslaw68m

rotora nie da się wyłączyć( to znaczy da się wiem z własnego doswiadczenia, tylko wtedy nie da rady prasować) :D
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#45 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 11 sierpień 2008 - 21:54

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach U nas w okolicy jest kilka pras rolujących nowych...moj wujek ma z Metalfachu-prasa chodzi dobrze choc w słomie jak jest bardzo sucha to poprostu zapcha się słomą i nie da rady obrocic beli w sobie no i nie związaną trzeba wyrzucic :/ a tak poza tym z tego co wiem od niego to do sianokiszonki jest super. Sąsiad ma prase Sipma (model Farma czy jakis tam) w tym roku prasował pierwszy raz i trochę miał z nią problemow (serwisant chyba 4 razy u niego był-najpierw nie chciała wiazac sznurkiem, potem owijac siatką, potem coś z elektronika zawiesiło się)...i zdaza sie ze sipma jak nie moze sobie poradzic ze snopkiem w sobie to łancuchy moga go pociąc w sieczke (widziałem to u tego sąsiada) a znajomy (w tym roku u nas prasował) ma prase z Famarolu DF-120-1,8...i z tych trzech jest najlepsza moim zdaniem-trochę z nim pojezdziłem z ciekawosci i obsługę ma bardzo dobrą i łatwą...ma bardzo szeroki podbieracz (super zbiera słome z pola), ma centralne smarownie i wiąze snopek sznurkami na dwa aparaty wiązące (jeden idzie od prawej a drugi od lewej) czyli owijanie sznurkiem zajmuje połowe tego czasu co w sipmie i metalfachu...a wogole najlepsza jest prasa pasowa (np: taka jak ma robertbara-miałem styczność z identyczną) prasuje super, snopek jest od samego początku zbity i pokolei nawijany, i bele sa najbardziej kształtne po pasowce...u nas osobiscie chyba 4 lata temu prasowała prasa pasowa John Deere...i mam o niej jeszcze lepsza opinie niz o Viconie. No a poza tym jeszcze nigdy się nie spotkalem zeby prasa pasowa zapchała się i nie mogła obrocic snopka w sobie zeby go związac...przepraszam za długość posta, ale chciałem postarac się pomoc na tyle na ile mogłem, trochę stycznosci z prasami mielismy w gospodarstwie wiec mam porownanie...życze powodzenia w zakupie ;)

#46 Share czeslaw68m

czeslaw68m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 22:09

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Ja gdzieś czytałem że noże można wyłączyć a czy rotor ma chodzić to nie wiem ...

#47 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 22:14

VICON 121R to jest 2006 rocznik żąda za nią 56 tyś , czy C-360 da jej rade przy wyłączonym ROTORZE jak coś wiesz na ten temat to odpisz ... Z góry wielkie dzieki ;)

c-360 moze być za mała. jeszcze ze 20 km by pasowało bo szesciesiątka to może nie dać rady.prasa by była duzo większa od niej :D

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#48 Share czeslaw68m

czeslaw68m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 22:14

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Dzięki Jacek ;) Z tym tematem będe musiał się przespać :D

#49 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 22:27

Ja gdzieś czytałem że noże można wyłączyć a czy rotor ma chodzić to nie wiem ...

jak nie bedzie chodził to jest to bardzo skuteczna zapora przed dostaniem się masy do komory ;)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#50 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 12 sierpień 2008 - 08:06

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach skoro wyłączyć rotor, to może i podbieracz, bo przy wyłączonym rotorze będzie nie potrzebny ;) :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share czeslaw68m

czeslaw68m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 12 sierpień 2008 - 08:46

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach to Ciebie podłącze będziesz lepiej nagarniał xD ;)

#52 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 12 sierpień 2008 - 14:39

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach a tak serio to rotor musi być włączony bo inaczej material nie bedzie podawany do komory belowania prasy, rotora nie mona wyłączyć (jeśli ma się zamiar prasować) schować można noże docinające. A co do manualnego nadawania to kiedyś serwisant tak testował prasę famarolu, bo przy normalnej jeździe się zapychała ;)

#53 Share czeslaw68m

czeslaw68m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 12 sierpień 2008 - 19:20

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach DF - Prasa zwijająca 120 UNIA. Co sądzisz o tej prasie bez rotora, warto w nią zainwestować? Lepsza jest od Sipmy Z-569/1 FARMA ll??? ;)

#54 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 12 sierpień 2008 - 22:12

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach u nas w okolicach nie cieszą się dobrą opinia prasy uni Famarol, jak gostka z spytałem z serwisu jak sie one sprawują to powiedział że przez nie chciał sie zwolnić z pracy.

#55 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 12 sierpień 2008 - 23:43

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach ja miałem zamówiona prasę z famarolu, ale trafił mi sie pottinger w innej firmie i jak w tej pierwszej rezygnowałem z zakupu, to nie robili żadnych problemów, a nawet mówili że cale szczęście że jej nie biorę, bo maja dość wyjazdów serwisowych do tych pras

#56 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 13 sierpień 2008 - 07:53

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Ja wiem tyle że u mnie w okolicy 2 gości kupiło te prasy z famarolu. Jedna współpracuje z Pronarem 5135 a 2 współpracowała z JD 6420. Właściciel JD po zrobieniu kilku balotów powiedział jej dość i kupił prasę JD. Właściciel Pronara dalej se z nią pomyka i mówi że dobrze pracuje.

#57 Share czeslaw68m

czeslaw68m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 19:54

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Witam wszystkich . ;) Jednak zdecydowałem się kupić nową prase belującą z METAL - FACH . Chciałbym się was poradzić ... Czy ktoś z was ma owijarke do bel BERTA Z-560 METAL- FACH na wąską i szeroką folie bo mam zamiar taką kupić jak ona się sprawuje w owiajniu ??? Czy może może polecicie mi owijarke innej firmy <...> Z góry dziękuje i pozdrawiam ;)

#58 Share Arkadi

Arkadi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo:)

Napisany 22 sierpień 2008 - 21:35

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Bardzo dobrze i szybko owija się tą owijarką, szczególnie szeroką folią. Ogólnie wytrzymała. Polecam!

#59 Share czeslaw68m

czeslaw68m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 20:04

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach Dzięki ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share DOMINKUS

DOMINKUS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 21:46

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach daruj sobie obie te prasy i lepiej kup uzywke z zachodu

ja tez kupiłem nowa prase z metalfachu i wiem po 4 latach ze to był błąd