drzewis98

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach

Polecane posty

kat    113

W bajki handlarzy nie ma co wierzyć. Każdy opowiada że maszyna mało pracowała bo coś tam.... Wystarczy że wizualnie ładnie wygląda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

blachy to ma zniszczone widać że nie była garażowana ale reszta spoko a bajka to nie jest bo to znajomy ojca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu873    14
:) :) Ja mam prase Meal-Fach i nie narzekam.Robie nia rocznie ok 2000bali(mam ja 3 sezon)Nie miala jeszcze zadnej awarii Spisuje sie 100%

Misiu873 Rolnik z Pomorza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

jak masz zamiar kupowac prace z hakami w klapie zwróc uwage na to czy komora nie jest spawana. Swego czasu jak jeszcze nie mialem prasy ogladałem w jednego handlarza włąsnie prasy Krone i sam mi powiedział zeby nie brac takiej ktora ma spawana komore. Co ciekawe u niego na placu stały 2 prasy ktore miały własnie spawaną komore - widac po otworzeniu bocznych osłon


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeslaw68m    0

Witam. Mam zamiar kupić prase belującą SIPMA Z-569/1 albo METAL FACH , którą polecacie? Napiszcie wady i zalety obu pras ... Z góry DZIĘKUJE .... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

weź sipme dobra i do słomy i sianokiszonki, dzisiej był u mnie serwisant wymieniał łożysko od podbieraka (clasica) za mocno nabili łożysko i po 700 belach się rozwaliło, mówił właśnie że w tych łańcuchowo - walcowych siadają łożyska od górnych walców a tak to pozatym prasaa git, co do sokółki u mnie na wiosce są 2 od tego roku i też z nimi nie mają większych problemów tylko przy suchszej słomie prasują podczas rosy, albo prasują zaraz za kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

wiadomo metal fach to walcówka to troche gorzej ze słomą ale daje rade,a sianokiszonka jest ładnie dobita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeslaw68m    0

Tak ale te nowe modele SIPMY są podobno lipnie robione wysiadają walce wszystkie łancuchy są jak z aluminium nawet w Agromie ich nie pojecają 4 lata do tyłu mówią , że prasy były okej , a który rocznik masz tą prase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeslaw68m    0

A Ty jaki masz model prasy ???

 

Prasa SOKÓŁKA , gorzej ma ze słomą , ale poza tym prasa jest okej ??? Warto ją kupić choć cenowo jest dużo tańsza od SIPMY ???

 

Pisanie posta pod postem...

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeslaw68m    0

Którą byś polecał bo ja chce wziąść SIPME do 50 tyś , Twoim zdaniem która jest lepsza ??

 

PRASA ROLUJĄCA KVERNELAND VICON 121R co o niej sądzicie warto ją kupić a jak z częściami do niej ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Z częsciami no problem, twarde i udane maszyny, sam mam Viconake tylko pasową. Lepiej trochę dołożyć i kupić sprzęt na lata niż cokilkaset bel wymieniać łożyska, moja ma 14 tys balotów i 2 łożyska wymienione dopiero. Na Sipmy ludzie w okolicy narzekają, mało kto jeździ na usługi.

 

Ciekawostka: pierwsze rolujące miały łożyska CSK, tzn jakieś wzmacniane, teraz już tylko te na eksport mają mocniejsze a na polskę to te zwykłe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

@robertbara

 

jak byłem zainteresowany kiedys sipmą to sprzedawca stanowczo zaprzeczył jakoby prasy sipmy róźniły się łożyskami ;) ale co miał chłopina powiedzieć

 

a co do tych pras

 

to jak ktos sie upiera na nową polską to ok ale nie za tą kasę!!!jakby nowa kosztowała połowę mniej(ok 25tys)to jeszcze by sie można było zastanowić. za 50tys to można kupić prasę z takim wypasem(i dobrym rocznikiem) że głowa mała. co z tego że cześci droższe skoro awarie trafiają się bardzo rzadko, a w razie czego zawsze mozna coś dopasować, nie trzeba od razu do dilera jechać. ja kupiłem owijarke sipmy z myślą że prosta bezawaryjna maszyna będzie i się zawiodłem(choć jeszcze owija :D )


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Miałem z 1996 roku i własnie były inne łożyska niż są teraz, u znajomego sprawdzaliśmy. To co mówi diler często mija się z rzeczywistością, jak by Ci powiedział że Sipma o numer 1 na swiecie to byś Claasem jeździł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeslaw68m    0

VICON 121R to jest 2006 rocznik żąda za nią 56 tyś , czy C-360 da jej rade przy wyłączonym ROTORZE jak coś wiesz na ten temat to odpisz ... Z góry wielkie dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

heh chyba żadnemu dilerowi sipmy nie przeszło by przez gardło że sipma to nr 1 ;)

 

@czeslaw68m

 

rotora nie da się wyłączyć( to znaczy da się wiem z własnego doswiadczenia, tylko wtedy nie da rady prasować) :D


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

U nas w okolicy jest kilka pras rolujących nowych...moj wujek ma z Metalfachu-prasa chodzi dobrze choc w słomie jak jest bardzo sucha to poprostu zapcha się słomą i nie da rady obrocic beli w sobie no i nie związaną trzeba wyrzucic :/ a tak poza tym z tego co wiem od niego to do sianokiszonki jest super. Sąsiad ma prase Sipma (model Farma czy jakis tam) w tym roku prasował pierwszy raz i trochę miał z nią problemow (serwisant chyba 4 razy u niego był-najpierw nie chciała wiazac sznurkiem, potem owijac siatką, potem coś z elektronika zawiesiło się)...i zdaza sie ze sipma jak nie moze sobie poradzic ze snopkiem w sobie to łancuchy moga go pociąc w sieczke (widziałem to u tego sąsiada) a znajomy (w tym roku u nas prasował) ma prase z Famarolu DF-120-1,8...i z tych trzech jest najlepsza moim zdaniem-trochę z nim pojezdziłem z ciekawosci i obsługę ma bardzo dobrą i łatwą...ma bardzo szeroki podbieracz (super zbiera słome z pola), ma centralne smarownie i wiąze snopek sznurkami na dwa aparaty wiązące (jeden idzie od prawej a drugi od lewej) czyli owijanie sznurkiem zajmuje połowe tego czasu co w sipmie i metalfachu...a wogole najlepsza jest prasa pasowa (np: taka jak ma robertbara-miałem styczność z identyczną) prasuje super, snopek jest od samego początku zbity i pokolei nawijany, i bele sa najbardziej kształtne po pasowce...u nas osobiscie chyba 4 lata temu prasowała prasa pasowa John Deere...i mam o niej jeszcze lepsza opinie niz o Viconie. No a poza tym jeszcze nigdy się nie spotkalem zeby prasa pasowa zapchała się i nie mogła obrocic snopka w sobie zeby go związac...przepraszam za długość posta, ale chciałem postarac się pomoc na tyle na ile mogłem, trochę stycznosci z prasami mielismy w gospodarstwie wiec mam porownanie...życze powodzenia w zakupie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
VICON 121R to jest 2006 rocznik żąda za nią 56 tyś , czy C-360 da jej rade przy wyłączonym ROTORZE jak coś wiesz na ten temat to odpisz ... Z góry wielkie dzieki ;)

 

c-360 moze być za mała. jeszcze ze 20 km by pasowało bo szesciesiątka to może nie dać rady.prasa by była duzo większa od niej :D


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
Ja gdzieś czytałem że noże można wyłączyć a czy rotor ma chodzić to nie wiem ...

jak nie bedzie chodził to jest to bardzo skuteczna zapora przed dostaniem się masy do komory ;)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

skoro wyłączyć rotor, to może i podbieracz, bo przy wyłączonym rotorze będzie nie potrzebny ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
    • Przez Dawid1100
      Witam ma ktoś może prasę sipme z263?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj