drzewis98

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach

Polecane posty

POLKOP    2

Weż metal-fachu ma bardzo dobry śćisk aż mtztowi 82 patrafi silnik zatrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Mówisz że mtztowi 82 potrafi silnik zatrzymać. To co będzie ta prasa robiła z C-362?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

C 360 ma stanowczo za mało mocy do prasy Metal-Fach, prasować oczywiście można, ale belki wychodzą wiatrem podszyte :P

 

W tamtym roku gościu co u nas prasował sianokiszonkę dwa razy zadusił JD 5720 przy Sokółce :P WOM 540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

i z wypowiedzią przedmówcy sie zgadzam. Dlatego wybrałem sipme bo widziałem jak 60 z nią pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No właśnie-mi też parę razy w takim samym zestawie prawie ciągnik zadusiło-nawet zastanawiam się żeby mu koników dołożyć-już jest to technicznie możliwe !-tylko parę złotych kosztuje :P-a tu ludzie piszą że idzie w tej belarce MF 255 czy inna sześćdziesiątka ino świst :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

..świst, gwizd i czarna chmura :P znajomy tez mówił, że C360 nie czuje sokółki, a gdybym miał dłuższą rękę to w rdzeniu beli słomy przełożyłbym ją na wylot...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Mój Mf 3080 w Sokółce na wałku 750 potrafi chmurkę puścić, 1 sezon pracował z nią MF 255 ale zgniot minimalny a i tak go zaduszało


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damia102    1

na temat nowych to nie wiem ale mój kumpel w zeszłym sezonie zwijał prasą new holland 835 łańcuchową zmiennokomorową a ciągnął ją MTZ 82 i jej nawet nie czuł. tylko jeden feler to to, że nie wiąże siatką. sznurek ona wiąże z dwóch stron naraz i robi dość twarde. nie wiem jak idzie ona w trawie ale w słomie super. jego sąsiad ma taką samą i ciąga ją c-360 i jedzie bo jedzie. Wg. mnie to ciągnik 80 koni to do prasy musi być, żeby szło przyzwoicie pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny11901    0

niewiem jak wy belujecie tym metalfachem z 60-tką czy mf 255 . ja belowalem takim zestawem mf 255 . Było cięzko nielekko ale belki wychodziły super przez 4 lata . wcześniej miałem sipme classic przez 6 lat i belki wychodziły dużo gorsze . bardziej nierówne i miękkie . teraz sokółke będzie ciognął Nh :rolleyes: a na belowanie słomy też nienarzekam . A i jeszcze jedno na tym zgniocie co mam ustawiony zamierzam też belować NH ,nie widze potrzeby zwiększania stopnia zgniotu

Edytowano przez johny11901

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

MF255 szkoda traktora u mnie jedynie idzie Belarus 892... Widziałem już60-tki i zetory 7211 z prasą Metal- Fachu to miały straszną krzywde a belki takie kapciowate...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

Byłem dziś u dealera i niczym oprócz koloru się nie różni. Nawet te same osłony ma, co w starszym typie.

Edytowano przez kamil19873

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mógłbym uzyskać wasze opinie na temat prasy metal-fach z562, chodzi mi głównie o problem z podawaniem i równomiernym napinaniem siatki na całej szerokości balota, wypróbowałem siatki defalin i john deere, proszę o rady i ewentualne propozycje rozwiązanie powyższych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Przejrzałem cały temat i nic nie wyniosłem. Każdy chwali co ma ;p A stoję przed podobnym wyborem. Tzn ma byc nowa prasa i byłem nastawiony na sipmę ale pomyslalem ze moze jednak metal fach. Z tym że piszecie o stawaniu beli w słomie. A u nas głównie siano, słoma. Sianokiszonki nie planuje robić. Tyle, że posty sa sprzed 3 lat, a teraz widze metal fach tez ma w ofercie łancuchową. Ciągnik Landini 8550. Cenowo metal fach wypada korzystniej bo za ok 60 tys mam juz wyposażoną prasę. Sipma z tym samym wyposażeniem ok 3-4tys droższa.

Edytowano przez ipog13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vamos45    57

Panowie,potraficie sprecyzowac czym dokładnie rożni się sipma farma od sipmy classic(obie prasy koloru zielonego)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Przejrzałem cały temat i nic nie wyniosłem. Każdy chwali co ma ;p A stoję przed podobnym wyborem. Tzn ma byc nowa prasa i byłem nastawiony na sipmę ale pomyslalem ze moze jednak metal fach. Z tym że piszecie o stawaniu beli w słomie. A u nas głównie siano, słoma. Sianokiszonki nie planuje robić. Tyle, że posty sa sprzed 3 lat, a teraz widze metal fach tez ma w ofercie łancuchową. Ciągnik Landini 8550. Cenowo metal fach wypada korzystniej bo za ok 60 tys mam juz wyposażoną prasę. Sipma z tym samym wyposażeniem ok 3-4tys droższa.

 

metalfach robi minimalnie mniejsze bele od sipmy clasika ale są bardziej foremne, w łańcuchowej łańcuchy się naciągają podczas prasowania  i stąd bela jest minimalnie wieksza, do siana metalfach sobie będzie radził chociaż też jeśli jest to krótka ostra trawa przesuszona to będą stawały, ale można się tego nauczyć, problem w tym że walce tą zewnętrzną warstwę bardzo mocno prasują i czasami aż potrafi się posklejać lub przypleśnieć siano, za to jeśli trzymasz bele pod chmurką to ma jakiś tam plus, słoma też da się sprasować ale nie zawsze w przedziale 16-18.00 po południu z tym zapotrzebowaniem mocy bym nie przesadzał bo jeśli ktoś tak ściska bele owszem ścisnąć się da i 80km zadusić ale po kilku sezonach łańcuchy i zębatki do wymiany oraz pourywane dolne walce, prasa metalfach najtańsza w zakupie i ceny części również niskie wykonanie nie szczególne ale pierwsze kilka sezonów można podziałać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
    • Przez Dawid1100
      Witam ma ktoś może prasę sipme z263?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj