drzewis98

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach

Polecane posty

Kuki19    2

a jak oceniacie awaryjność? znam kilku gości co kręcą po 5000 belek rocznie i więcej i w clasiku co roku łańcuchy są do wymiany a w metal techu po 4 rech sezonach było ok ale łozyska trzeba będzie zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Ja w tym roku ,miałem ten sam problem czy wybrać Sipme czy metal facha która by współpracowała z ursusem 3512. I wybór padł na sipmę, ponieważ tak jak mówią przed mówcy jej zapotrzebowanie w moc ciągnika jest mniejsze.Po drugie jak byłem u dilera Metal fachu i spytałem się go jak wygłąda prasowanie krótkiej słomy w dzień to otrzymałem odpowiedź że krótkiej słomy z pola się nie zbiera.( bardzo mnie to zdźiwiło ponieważ nie wyjaśnił mi nic więcej ale chyba chodziło mu o zatrzymywanie się bel w komorze). A mój wybór padł na sipme farmę II ponieważ ma ona elektroniczne podawanie sznurka i siatki ,akustyczny sygnał wypełnienia komory ( co po całym dniu pracy odłączyłem bo mie już szlak trafiał od tego dzwięku), rozdzielacz hudrauliki z możliwościa zamontowania w kabinie ciągnika oraz mechaniczne blokowanie komory co według mnie odciąża hydraulika ciągnika podczas dobijania beli. Z tego co wiem to te bajery występują standardowo w metal fachu a w sipmie clasic tego nie będziesz miał. Ja swoją zrobiłem około 1000 bel i niemiałem żadnej awari.Jedyne co mi się przydażyło to ścieło się zabezpieczenie przeciążeniowe przy podbieraczu ponieważ zbyt szybko wjechałem w kłąb słomy pozostawiony przez kombajn podczas wyładunku zboża.I jeszcze jedno według mnie ta prasa nadaje się do gospodarstw do 30ha ze wzgjędu na jej wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel423    0

Wszyscy mówicie że w sipmie clasic nie zatrzymuje się bela, z moich obserwacji to nie prawda kolega który prasował u mnie ostatnio słomę to na jednym polu to po kilka razy mu stawała. A co do zabezpieczeń to co najmniej 2 razy dziennie mu się obcinają. Ja wybrałem METAL FACH mam nadzieję że do marca stanie na moim podwurku.


MOJE CIĄGNIKI:
-Belarus 820
-C360
-T25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Mam pytanie czy czasem metal-fach nie wprowadził na rynek pierwszy raz prasy rolującej? Czy już wcześniej były jakieś inne modele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel423    0

To chyba jego pierwsza prasa i nawet udana.


MOJE CIĄGNIKI:
-Belarus 820
-C360
-T25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0
Wszyscy mówicie że w sipmie clasic nie zatrzymuje się bela, z moich obserwacji to nie prawda kolega który prasował u mnie ostatnio słomę to na jednym polu to po kilka razy mu stawała. A co do zabezpieczeń to co najmniej 2 razy dziennie mu się obcinają. Ja wybrałem METAL FACH mam nadzieję że do marca stanie na moim podwurku.

Ja mam sipme clasic i nigdy mi się jeszcze nie zdarzyło żeby mi zatrzymało bele ( ale wiadomo że może się i tak zdarzyć ) natomiast w prasach walcowych lub podobnych koledzy mają takowe problemy i borykają się często z takim problemem ;)

a co do tych zabezpieczeń to albo jest coś nie tak u kolegi albo pole jest kamieniste a podbieracz jest zbyt nisko opuszczony :lol: najgorsze w polskich prasach jest rozwiązanie obwiązywania siatką ( potrafi ją ściągać albo wywiewa lub zawiesza się w aparacie :lol: ) ale pomału rozwiązują chyba te problemy


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8
Wszyscy mówicie że w sipmie clasic nie zatrzymuje się bela, z moich obserwacji to nie prawda kolega który prasował u mnie ostatnio słomę to na jednym polu to po kilka razy mu stawała. A co do zabezpieczeń to co najmniej 2 razy dziennie mu się obcinają. Ja wybrałem METAL FACH mam nadzieję że do marca stanie na moim podwurku.

a może koledze przypchał się podbierak, co do zatrzymania to dziwne nie wyobrażam tego sobie, a do zabezpieczeni to zależy mi sie zrywały bo mam zakamienione pola sposób na to znalazłem taki że wogóle nie opuszczałem podbieraka(zależy jak ma ustawione na łańcuszkach)no jedynie że kamień wpadł samoczynnie do komory między wałki i przyblokował przez co zcieła się śruba, w tej komorze mogli dać jeden większy wałek tak jak w krone

 

Sokółka wypuściła aby jeden model z-562 ale gdzieś widziałem testową z-582 komora łańcuchowo-walcową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

poczytałem trochę i mówicie że udane że sipma lepsza że rolland do 360 podpinany. Wesmy pod uwage jeszce to jaka bedzie wydajność z poszczególną prasą aby ładne belki wyszły?? widziałem rollanda z 360 biegi terenowe i lata widziałem sipme z 360 zetorem no juz w miare latał widziałem jd 545 z zetorem 7211 i 360 biegi szosowe 2 3. Moim zdaniem wiele ciągników z różnymi prasami da sobie radę tylko co to za robota jak po polu człowiek tym ciągniczyną z prasą jedzie z prędkością ślimaka?? Ja w swojej latam 360 na 1 albo 5 terenowa w sianie w słomie nie robiłem 360 tylko 385 385 4 terenowa albo 2 szosowa i już mozna mówić o wydajności. Czasami ciągnik może dawać radę ale prasa jest nie wykorzystana bo może przerobić kilka razy wiecej aby tylko ciagnik dał radę ją pociagnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Masz zdecydowano racje ja swoją Sipmo mogłem pracować 60 ale nigdy tego nie robiłem bo zawsze zależało mi na czasie i wolałem pracować większym ciągnikiem z większą wydajnością A zwłaszcza nie chciałem męczyć siebie i ciągnika :lol:


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Tylko jak podepniesz większy ciągnik do mało wydajnej prasy to i tak szybciej nie pojedziesz. Musi byc odpowiednia prasa do odpowiedniego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

No to uważasz że w 60 tako sipme wykorzystasz w pełni ???? wcale się nie zgodzę z tobą bo jak mam parę kucyków więcej to wcale nie przeszkadza prasa idzie na max a ciągnik bez wysiłku ją ciągnie i wtedy oszczędzamy na paliwie oraz na eksploatacji ciągnika :lol: zbytnich szybkości to i tak nie osiągniemy prostymi prasami w pracy takimi ważne jest formowanie i stopień dobicia beli a przy tym trochę mocy nie zaszkodzi tylko poprawi prace


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Dawaj drugą prase rollant 44 i swojego 80km ciągnika, a ja swoią prasą i u3512 - różnica będzie niewielka w prędkości (jestem tego pewien że szybciej nie pojedziesz bo podbierak nie nadąży odbierać słomy, jedynie prędkość będziesz miał szybszo przy dobijaniu beli - i od to będzie ta różnica {jak bym miał te 60km to nie było by różnicy}, a spalanie będziesz miał "ciut" większe). Jeszcze raz napisze prasa o odpowiedniej przepustowości musi mieć odpowiedni ciągnik(po co większy, chyba że chcesz spalić więcej), ale niektóży tego nie rozumią (DO STARSZYCH TYPÓW PRAS WYSTARCZY 60KM).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

dobra już o tej mocy starczy każdy wie a jak chcecie to jest oddzielny temat a teraz trzymajmy się tego tematu i nie wykraczajmy, ja jednak zastanowiłbym się nad kupnem nowej polskiej prasy, tak jak w powyższych postach wspomniałem szkoda kasy na mało wydajny sprzęt jak można to samo zrobić sprzętem o połowe tańszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ale starsza simpa (ta czerwona) jest troche niej wydajniejsza niż claas rollant 44 - ale wadą tych pras jest wysoki podbierak co w sipmie jest ok (do drobnej sianokiszonki, do drobnego siana (to już całkiem pół zostawi) rollant jest do d... chyba że ją udoskonalisz gdzieś są foty w galeri jak to zrobić. Ja bym coś polecał używanego zachodniego niż polską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek540    0

ja mam prasę METAL-FACH i nie miałem z nią problemów nawet przy suchej słomie. Bela też ani razu mi się nie zatrzymała.


Rozpowszechnianie zdjęć z mojej galerii bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Po długim czasie namysłów i zastanowień podjąłem decyzje i kupuje Sipme Classic. Zdecydowałem się na nią bo nie chce przemęczać ciągnika. Ciekawe jak si będzie sprawdzała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2
ja mam prasę METAL-FACH i nie miałem z nią problemów nawet przy suchej słomie. Bela też ani razu mi się nie zatrzymała.

prasy walcowe juz tak mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

ja mam METAL-FACHU już 4 lata i zbliża się już 5 sezon i nie narzekam jak do tej pory wymieniłem w niej 2 łożyska na 1 wałku w komorze ale naprawa zabrała mi niecałe 3 godziny i to wszystkie awarie jakie miały miejsce u mnie, to fakt że słomę to zdeka źle się prasuje ale ja nie narzekam w ciągu jej kadencji u mnie z tego co pamiętam to 4 bele słomy mi stanęły w komorze,pierwsze 2 lata prasowałem ursusem c360 a później kupiłem MFa 3060 i dobijam kulki tak,że komar ch...a nie wciśnie czasami to zetnie mi śrubkę na wałku przekaźnika i nic z nią tam się nie dzieje robię nią około 1000 kulek rocznie a i w podbieraku mam wszystkie orginalne zęby żaden nie był wymieniany i wyłamany

podsumowanie: NIE ŻAŁUJĘ,ŻE JĄ KUPIŁEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16
dobijam kulki tak,że komar ch...a nie wciśnie czasami to zetnie mi śrubkę na wałku przekaźnika

 

arku3060 wciśnie wciśnie :D Co ja nie miałem belek po tej prasie i nie wiem jakie są :D Choć nie powiem że są najgorsze... bo z sipmy to już jest dopiero porażka.... Ja każdemu polecam prasy pasowe bo jednak pas to pas i zbite jest od samego początku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

Metal-fach jest godna polecenia.walcowa jak dla mnie bardziej odpowiada.Lepiej zagęszcza materiał,i nie gubi drobnego np.siana. jak to robią prasy łańcuchowe wtym sipma. jednym problemem jest owijanie sznurkiem które zajmuje dość dużo czasu,dlatego lepiej odrazu wziąść siatkę. ja mam metal-fach i to będzie mój perwszy sezon noi zobaczymy. :D


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44
oj co do drobnego materiału to raczej prasa walcowa wiecej zgubi niz łańcuchowa

 

no nie wiem nie chce się kłucić ale z tego co zaóważyłem to sipma bardzo gubiła,trawa była drobna i był to 3 pokos.


"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Sipma robi mniej zbite belki od Metal Fachu? Mówicie tu o Farmie II? Którą ciągnie 50KM ciągnik, czy większy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
oj co do drobnego materiału to raczej prasa walcowa wiecej zgubi niz łańcuchowa

Sipma niestety zostawiała sporo materiału przy owijaniu sznurkiem, ktoś musiał biegać z grabiami po łące i to zbierać, ewentualnie na koniec musiałem robić slalom między belami i to pozbierać - nieciekawie... Przy walcówce nie mam tego problemu, nie śmieci po łace, z tym że owijam siatką, choć próbowałem też sznurkiem i nie zauważyłem większych zmian. Może to indywidualna cecha konstrukcyjna konkretnego modelu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj