drzewis98

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach

Polecane posty

czeslaw68m    0

Dziękuje wszystkim , któży wypowiadali się na temat obu tych pras . Ja już dokonałem wyboru i zakupiłem prase GALLA + owijarke BERTA firmy SOKÓŁKA . Na tą chwile zamykam temat i jeszcze raz z góry dziękuje z poważaniem Czesław ;):);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

Jaro nie jestem z takich ludzi co chwalą swoje. Uważam że czerwona sipma jest lepsza pod względem wykonania, jakby tak dobrze się przyjrzeć, poglądać co ma pod osłonami itp., ale nienarzekam, wręcz przeciwnie. Mam dwie zielone i nic się nie psuje. Nie narzekam i polecam wszystkim potrzebującym dobrej nowej prasy. Jak przez 15 lat ciężkiego użytkowania sprzętu marki sipma uważam za wady, o które mogłaby firma poprawić:

- napęd jest z jednej strony, idzie przez bęben na drugą strone do podbiraka, a wiadomo podbierak ma czasami ciężko.

- z lewej strony od tyłu prasy jest osłona na łańcuch, podczas smarowania trzeba ją zdjąć, bo jest tam kalamitka. Podczas zakładania i przykręcania osłony trzeba uważać żeby podkładka nie wypadła od osłony. Mogliby dać o 5 mm dłuższą rurke ale jest jak jest. CI co mają zielone sipmy wiedzą co napisałem.

- gdy kupiłem prase tą z 2004r. trzba było wymienić wszystkie kalamitki bo niedało się nasmarować.

NIGDY nie powiem że polskie prasy są takie dobre jak zachodnie, ale za te pieniądze szczerze polecam. Pytajcie jak coś chcecie wiedzieć o sipmnie zwijce. Czeslaw68m ja mam owijarke tekle i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Zastanawiam się nad kupnem prasy rolującej na małe gospodarstwo. Zastanawiam się nad Sipme Classic i Metal-Fach. Nie wiem którą wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Zdecydowanie moge Ci polecic prase z METAL-FACHu bo mam i narazie zero awarii, i powiem ci ze nie lodz sie ze Sipma jest lepiej zrobiona, bez porownania byla czerwona, i zaraz ktos napisze po mnie ze Sipma zrobiona z lepszych elementow, a tu wlasnie guza prawda, bo w dzisiejszych czasach kazdy mysli zeby jak najtaniej wyprodukowac i najwiecej zarobic. Wiec polecam z Sokolki, jak chcesz wiecej pogadac to masz moje gadu.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My posiadamy Sipme Classic.My kupiliśmy nową ma około 2 lat.Usterek nie było. Czerwone są lepiej zrobione masz rację.METAL-FACH- o ile się nie mylę ona jest na wały ciekawe jak w niej idzie słoma.Zależy jakim ciągnikiem będziesz belować. Ciągnik z łańcuchową ma lżej.


Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja jezdze ze swoja MTZ80 i bez problemow najsuchsza sloma szla o sianie nie wspomne, a to jest fakt ze walcowa potrzebuje wiecej mocy.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja też mam Metal Fach Sokołka z 2007 roku przez ten czas nie było awarii w pierwszym roku pracowała z mf 255 a obecnie z mf 3080 prasa spisuje się bardzo dobrze w słomie jak i w sianie.Polecam tą prasę


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Nie myślałeś nad zachodnią używką?? wpisz w szukajce "jaką prasę wybrać" i poczytaj sobie co inni piszą na temat sipmy i porównanie jej do zachodnich używek w niższej cenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Nie myślałeś nad zachodnią używką?? wpisz w szukajce "jaką prasę wybrać" i poczytaj sobie co inni piszą na temat sipmy i porównanie jej do zachodnich używek w niższej cenie...

np. JD 550 :lol: dobre opinie są na temat tych pras


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Tak zgadza się sznurek załącza się sam i sokółka ma w standardzie szerokie opony


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Pracować bedzie z C-362 ale chciałem na dofinansowania. A używane maszyny to tylko 3-letnie sie kwalifikują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

ja mam Sipme z279/1 2001 i nie narzekam na nią mocno wymnieniliśmy w niej dwa razy łańcuch, prowadnice sznurka i trochę sprężyn w podbieraczu, kilka razy prostowaliśmy prety od zwijania rocznie robi 250 kiszonki 300 siana 600 słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To jak masz zamiar brac belarke do C 360 to bierz lepiej Sipme, bo z tego co widzialem u znajomych to zestaw Metal Fach i szezdziesiatka to nieciekawie wyglada, slabo dobite bele to raz a po drugie ze ciapek niedaje rady w kiszonce.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

Dodi jak maż zamiar kupować zwijkę do C-360 to bierz sipme , u znajomego jeden gościu belował sianokiszonkę C-360 + prasa Metal-Fach to 60tka miała co robić jednym słowem jedna Lokomotywa miała ciężko ale dawała rade ale gościu na drugi rok kupił mocniejszy ciągnik bo mówił zresztą to sam widziałem że za mocno dostaje po garach 60tka i kupił sobie ciągnik John Deere 80 parę koni i nic nie czuje tej prasy , pisze tak bo wiem co widziałem prasa Metel-Fach to kiepski pomysł do C-360 więc wybierz Sipme żeby się nie męczyć . A nie myślałeś nad pasowymi do słomy najlepsza pasówka ładnie zwija ale to twoje pieniądze twój wybór co weźmiesz ale naprawdę nie bierz walcówki Metal-Fach do C360 no chyba ze masz zamiar zmienić ciągnik na mocniejszy?Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

sam posiadam sipme clasic wszystko ok meczące jest tyko to załączanie sznurka za pomocą pociągnięcia linki, wyobraź sobie jak masz do zbelowania np. 10 ha(zależy jaka słoma) dziennie od rana do wieczora, dobra prasa dla mniejszych i średnich gospodarstw, jednak teraz jak bym miał kupować prase to napewno na żadna polską bym nie zwrócił uwagi(dlaczego?) dlatego że jest za droga, lepiej się zastanów nad jakąś używaną do 30 tys. dostaniesz w dobrym stanie krone na siatke z większym podbierakiem, wydajność napewno lepsza. Co do prasy łańcuchowej wystarczy spokojnie 60KM co do walcowej ok. 80KM, jeżeli z rotrem to jeszcze więcej mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Nie pszesadzaj do walcowej bez rotora to starczy 60km a i do łańcuchowej niewiele mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

tylko jaki komfort pracy i w powyższym poście chodziły mi o zachodnie belarki a nie o polskie, zresztą jak większy ciągnik który ma lżej to zarazem mniejsze spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ja ciągam rollanta 44 u-3512 (walcowa) i przydało by się z 10km więcej i by było ok. więc to zależy też od modelu prasy jaką ma wydajność, ale 60km to spoko starcza bez rotora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

U mnie przez 1 rok z mMetal Fachem pracował Mf 255 47km i dawał radę nie zagrzał się ani raz choć lekko nie mniał


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A ja spokojnie potrafiłem w tej prasie zagrzać Zetora 7211-i co Ty na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8
A ja spokojnie potrafiłem w tej prasie zagrzać Zetora 7211-i co Ty na to ?

hehe dobry jesteś, a koledzy to by chcieli zaraz ciapkiem zwijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Kolego ty chyba nie rozumiesz że mniej wydajniejsze prasy potrzebuja mniej mocy. Im wydajniejsza prasa tym więcej mocy bo podczsa pobierania ładunku do komory zwieksza się szybciej bela i zarazem zwrasta zgniot w czasie. Starsze rollanty zaliczaja sie do mniej wydajnych i napewno nie trzeba aż 80km. Mam 80 konny ciągnik ale go nie zaczepie do prasy bo co by mi robił u-3512 (chyba by był od święta używany :lol: ). A że ty masz może większe ciągniki i inną lepszą prase to podczepiasz to co masz i nie wiem czego sie czepiasz (trzeba umieć prasować tym co sie ma - redukcje do mniejszych biegów). Uważam że do starszych pras wystarczy 60km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

macin87 - masz raje jeśli ta prasa ma chodzić z 60 to niema co przesadzać i kupować nowszych pras z nowymi systemami zwijania ( walcowe czy łańcuchowo-walcowe ) tylko zdecydować się na proste sprawdzone systemy łańcuchowe takie jak w sipma clasic wielu rolników pracuje takimi i nawet ciągniki w nienajlepszej kondycji dają sobie rade :lol:


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj