drzewis98

Co wybrać Sipme Classic czy Metal-Fach

Polecane posty

drzewis98    8

Mamy zamiar kupic nowa prasę zwijajacą tak jak w temacie, którą bardziej się opłaca, bedzie prasowała zarówno sianokiszonka i słomę. Wyposażona bedzie napewno w siatke i centralne smarownie itd. Do współpracy z prasą zetor 7211 lub Farmtrac 80 4wd. Walcowa czy łańcuchowa, nie wiecie może kiedy będzie w sprzedaży prasa sokółki walcowo-łańcuchowa Z-582.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema sam kiedyś posiadałem sipme z-279/1 ale classic (a właśnie ty classic czy farma) i szczerze to całkiem całkiem te prasy chodzą i polecałbym ją.


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

clasic dla tego że najtańsza no i plus siatka i centralne smarowanie ogulnie taniej wychodzi jak farma ale nie wiem czy nie lepsz była by walcowa jak łańcuchowa która wydajniejsza jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Był jakoś ostatnio artykuł chyba w RPT na temat technologii zwijania bel i ich zalet i wad. Z praktyki wiem że jeżeli chcesz dużo słomy prasować to zdecyduj sie na sipme. Ten Metal-fach to raczej to samo co moj welger rp12 tylko ma szerszy podbierak. Kur...ca człowieka trafia czasem jak trzeba suchą słome, niedajboże żytnia prasować. Bela dosyć często sie zatrzymuje. W walcowej także o wiele wiecej siejesz po polu. Na plus to wygląd bel i wydaje mi sie że walcówka mocniej sciśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

Wez sipme jak mam ten model i jeszcze mnie niezawiodla. Prasuje nia slome i siano i nie mialem z nia wiekszych problemow. Pracuje z nia ursus c-360 lub zetor 5340 i sie niezle spisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

właśnie najgorsza ta słoma w walcowej a słomy do sprasowania będe miał dość dużo tylko że i na sianokiszonke dużo będe robił bel czy sipma bedzie dobrze robiła sianokiszonke bo słome to zawsze sie jakoś sprasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Ja mam Metal-Facha i nie narzekam na stające bele. A prasowałem często w południe i to bardzo kruchą słomę. Owszem,kilka razy zdarzyło się, że bela przestal się kręcić, ale było to wtedy, gdy materiał bymneónomiernie podawany. Z Sipmą niestety nie mogę jej porównać, bo Sipmy nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal83    0

Ja rok temu miałem podobny problem też chciałem nową prase. Ale wyszła używana Krone prasa godna polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Rzeczywiście jeżeli podajesz materiał ze stałym natężeniem to bela raczej sie nie zatrzyma, problem pojawi sie kiedy nagle pokos zrobi sie grubszy bo kombajn zwolnił albo bedziesz miał nawrót w trakcie zwijania beli. Powtórze może, że ten metalfach to to samo,według mnie, co welger rp12 tylko ma szerszy podbierak. Swoją drogą moj welger nie ma za dużej przepustowości i potrafi sie zapchać, a z szerszym podbierakiem może być gorzej. Jeżeli ktoś ma czas i bedzie bardzooooooo uważał to słoma sucha będzie jakoś szła tylko pytanie po co to jak można łancuchową. W Sipmnie jak sie nie myle nie ma mechanicznej blokady komory a to duży minus. Z sianokiszonką raczej nie bedziesz miał problemu, chyba że prasujesz naprawde mokrą trawe i robisz h.j wie jak ciężkie bele. Z tych 2 ja osobiście skłonił bym sie ku jakiejś używce w dobrym stanie. Zwróce kolejny raz uwage na fakt ze te polskie prasy są robione na licencjii albo nieudolnie kopiowane ze starych konstrukcji zachodnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Ale za używkę w dbrym stanie to i zapłacić trzeba odpowiednio. My też mieliśmy kupowac uzywaną, ale jak pojeździlismy po składnicach i zobaczyliśmy w jakim stanie sa te prasy i za jaką cenę to momentalnie odchciało nam się zachodniej uzywki :)

metalfach to to samo,według mnie, co welger rp12 tylko ma szerszy podbierak. Swoją drogą moj welger nie ma za dużej przepustowości i potrafi sie zapchać, a z szerszym podbierakiem może być gorzej.

Nie do końca to jest tak. Przecież kombajn zostawia ten sam pokos, więc jak prasujesz z taką samą prędkością, to przy szerszym podbieraku nie powinno się zapychać. Szerszy podbierak to jednka większy komfort, bo nie muszę idealnie "celować" w pokos i po bokach nic nie zostaje.

A co do mechanicznej blokady komory to w niektórych zachodnich też jej nie ma (np. w claasie rollant'cie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Sipma Farma II ma już mechaniczna blokadę komory :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Ja mam uzywaną Sipme Z-279/1 z 2000r a wczesniej mialem z-276/1. Jak do tąd nie miałem z nia zadnych problemów. Prasowałem ją zarówno trawe na kiszonke jak siano i some i jest naprawde super. Zastanawiałęm sie nad wałkową ale do niej potrzebna byłaby większa moc ciagnika (jak dotad prasowałem U3512 - 47KM). Prasy z mechaniczną blokadą komory raczej bym nie polecał, bo widziałęmjuz wiele takich zachodnich m.in. Krone, ktore miały popekane komory przez przeładowanie. Na siłownikach jest bezpieczniej bo poprostu klapa sie nieco odchyla kiedy jest juz pełna i nic złego sie nie dzieje. Proponowałbym tez wybrać model ze wskaznikami napełnienia w postac dwóch płaskowników umieszczonych po obu bokach prasy, a nie z zegarem. Mając takie płskowniki dobrze widac czy z jednej strony nie jest mocniej nabite przez co nie beda ci wychodziły stozkowate bele


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

wiem że może zachodnia była by dobra ale tych 25 czy 30 tys. za starą to dużo i strach jak się sprawdzi a i w utrzymaniu droga a co do nowych to na jakis czas bym miał spokój a wybrałem pod uwage z tego względu te tańsze modele bo chce doposażyć w centralne smarowanie i w siatke itd. a jak by mie miała wyjść przeszło 55tys. sipma farma to wole nową krone, chodzi mi o prostą w obsłudze i dobra prase która by była niezawodna w słomie i sianokiszonce. A nie miałem nigdy styczności z prasa zwijającą a ojciec mówi żeby wźąc nową bo stara prasa niepewna.

a w sipmach tych z-279/1 jest jakiś panel czy wyświetlacz napełnienia komory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuz89    0

Ja mam Sipme Z-276/1 rok produkcji 1995 chodzi u mnie od nowego na około 40ha łak,sianokiszonki to rocznie około 500 szt robi siana z 300 szt i słomy od trzech lat jak mam obore wolnostanowiskową po 1000szt wcześniej 200szt-300szt wystarczało jak na łańcuchach bydło było.Prasa praktycznie zawsze z zetorkiem 7211 robiła spisuje się bardzo dobrze przez ten czas to tylko wszystkie łancuchy i łożyska na nowe wymienione rok temu a wcześnale to wiadomo jak się zużyło to się kilka na taśmie wymieniało jak popękane były. raz poważną awarie miałem jak pekł wałek w przy jednym walcu i to w pierwszych latach użytkowania było,pózniej na szczeście odpukać nic.Typ w wiosce ma walfarme fakt ,że na usługach chodzi i to nie mało bo cały sezon to co dwa lata łańcuchy i łożyska wymienia, ale dużo awari ma w niej ciągle się żalił jak to możliwe,że u mnie tyle chodziła a u niego wszystko siada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Sipma Farma nie ma zadnego panelu sterujacego. Takie urzadzenie montowano dopiero w Farmie II


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

Bierz Sipme. Ja mam sipme i jestem zadowolony. Na bele z slomy i siana nie narzekam.Moim zdaniem powinienes wziasc Sipme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Dla Sipmy ta prasa może byc ciekawą alternatywa. I z tgeo co się orienuję to nie drożej by wyszło niż za Sipmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

bierz sipme moj kolega sipmą robil 8 lat a tym wynalazkim z sokólki to nie caly rok i prasa poszla na szrot ale poszedl po rozum do głowy i zdecydowal na 2 sipme ....


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Jeszcze 4 lata temu bym Ci sipme polecił.Mam model Classic z 2004r. i do wrzesnia na usługach nia ganiam z zetorem forterra 11441 i żadnej awarii jak dotąd. Znajomy kupił teraz farme 2 i juz łancuchy w pierwszym sezonie mu poszły, mówi ze stal jest tak miekka jak aluminium :P Jakbym kupowł stałokomorowa nowa to chyba wolałbym dołozyc te 20tysięcy i kupic niemca jakiegos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

jednak chyba sipma clasic a tacie na te 4 lata powinna starczyć bo puźniej ja przejmę gospodarke to wtedy kupie lepszą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

ja mam sipme z 97' jest super nie ma problemu z sianem slomą a prasa z metalfachu ma problem ze sucha słomą !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ja też jestem za metal-fach.

Mam tą prase juz 4 sezony i robie rocznie ok. 1500 belek. przeważnie sianokiszonki. Przez ten czas pękł mi tylko łańcuch od podbieracza, wymieniłem go na mocniejszy i jest spokój. Jeśli chcesz te prase tylko do słomy to myslę ze łancuchowa będzie lepsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

tak sobie w wolnym czasie pojeździliśmy po handlarzach i napotkaliśmy ciekawą oferte no więc prasa krone kr150 na liczniku tylko 230 bel farba orginalna wszystko cacy tylko prasa stała kilka lat na dworze bo niemiec zmarł a żona wszystko zaniedbała. w takim stanie jak stała chcą 8 tys. widomo że trzeba ją ostro nasmarować itp. jakie są wasze opinie. Ciekawe czy jeszcze stoi u tego kolesia czy ktoś jej nie kupił. Co byście na naszym miejscu zrobili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj