Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ruszta czy ściółka??

100 odpowiedzi na ten temat

#41 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 01 luty 2013 - 21:31

Ruszta czy ściółka?? ALe tu chodzi o czas i koszta. słoma polana gnojowicą to też cenny nawóz..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ruszta czy ściółka?? Dzisiaj, 05:08
  •  

#42 Share LUKASZ14

LUKASZ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 02 luty 2013 - 19:26

Ruszta czy ściółka?? ruszta tylko trzeba dobrą beczkę.Nie wiem bo nie mam ruszt ale naprawde wszystko spływa do tych rur i nic nie zostaje!? Nie chce mi się wierzyc. Dlaczego? Dlatego że wybieram obornik do 70 sztuk co dziennie nie podścielając ich.Mam w kojcach po 5-7 sztuk dorosłych zrobione 2 kanały po dwóch stronach kture pokryte są deskami. jak wiadomo deski szybko są zjadane (ok. wytrzymują 6-7 miesięcy ) i przy każdej wymianie desek wybieram obornik ktury wleciał przes szczeliny. Kanały są szerokości 40-55 i 50 cm głębokości.Znajduje tam się ok. 30 cm obirnika. Jest on na dnie i nie wierzę że jeśli zrobiłbym kanały spustowe to by zleciało. A ovornik wybieram codziennie.Do zbiornika spływa "czysta " gnojowica. Jeśli się mylę ale to są fakty.tyle ludzi to robi więc działa.Mam takie obawy bo żaden znajomy nie ma ruszt!!

#43 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 02 luty 2013 - 20:08

Ruszta czy ściółka?? głęboka ściółka jest nabardziej zbliżona do naturalnego środowiska w ktorym żyją świnie, które zapewnia im rycie grzebanie
@LUKASZ14 co do ruszt to trzeba gnojowice mieszać bo nie da rady wypompować bez mieszania
red power

#44 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 02 luty 2013 - 21:54

Ruszta czy ściółka?? Można dać emy do gnojowicy to i mieszac nie trzeba, u nas iesza sie pompujac do beczki i za chwile wypompowując.

#45 Share kamil33k

kamil33k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 luty 2013 - 21:46

Ruszta czy ściółka?? sorry ale wy chcecie zarabiac na tych swiniach czy bawic sie w ekologow ? :D na male ilosci 20 szt czy duze 1000 tylko ruszt!!!!

#46 Share rodman87

rodman87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 luty 2013 - 15:48

Ruszta czy ściółka?? Ja mam chlewnie w której siedzi 300 swin od 30 kg do końca tuczu. Obornik usuwam codziennie i mnie do do furii powoli doprowadza. Chcę wszystko przerobic tylko nie wiem w jaki sposob. Każdy kto ma trzode a myśli o modernizacji doradza mi zebym przerobił to wszystko na ruszta. Wqurwia mnie już ta słoma w żniwa i zludzmi do pracy też sie robi problem.

Jesli ma ktoś pojecie o rusztachi choduje w tym systemie, a na pewno takich jest was wielu to niech mi doradzi czy warto przerabiac na siółke. Kazdy mowi ze ruszta ruszta i jeszcze raz ruszta. Dokupic sieczkarnie bo kombajnu i polowa roboty w zniwa odchodzi. To zachęca ale jak to jest z tymi rusztami to sam nie wiem. nie ch ktoś odpowie bo naprawde nie wiem jak mam w tej szopie przerobic. E-mail rodman87@interia.pl

#47 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2687 postów

Napisany 06 luty 2013 - 11:52

Ruszta czy ściółka?? Podaj więcej szczegółów to powiem ci jak przerobić na ruszt bo to jedyny słuszny system utrzymania.

#48 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1167 postów

Napisany 07 luty 2013 - 12:53

Ruszta czy ściółka?? U mnie przeróbka była pod koniec lat 90 tych. Wszystko płytka ściółka. Wtedy o ruszcie nikt nie myślał. A tych doradców wtedy to teraz bym pogonił. Roboty troche jest. Przyrosty troszke lepsze, świnie troszke zdrowsze ale roboty za***iście więcej. Jak się zacznie wszystko kończyć przerobie na ruszta, ale trza będzie 2 posadzki skuć, a miejscami 3. Koszty nie małe narazie przychodzi pracownik i tym się zajmuje, ale nie daj boże braknie go to masakra. Narazie dostawie moze na 200 sztuk i tam ruszt oczywiście. A potem systematyczna przeróbka. Tylko np w niemczech trzeba rozlicząć się z wywożonej gnojowicy, a dokładniej z fosforu w niej zawartego. Jak u nas też to wprowadzą to nie ciekawie będzie.

#49 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 07 luty 2013 - 12:59

Ruszta czy ściółka?? Jak coś takiego u nas wprowadzą to zrobimy tak:
Widły w dłoń i najazd na zamek na ul. Wiejskiej a wszystkich na pal :)
Ewentualnie na podobne tej instytucji.

#50 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1167 postów

Napisany 07 luty 2013 - 13:23

Ruszta czy ściółka?? Albo beczka gnojowicy i polewanko małe po elewacji szacownych murów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share claaspl

claaspl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 luty 2013 - 19:30

Ruszta czy ściółka?? Na której tuczarni bardziej śmierdzi na rusztach czy na głębokiej ściółce i którą polecacie

Kolego, dzieci w podstawówce mniej błędów robią w jednym zdaniu!

#52 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 08 luty 2013 - 20:07

Ruszta czy ściółka??

Jak coś takiego u nas wprowadzą to zrobimy tak:
Widły w dłoń i najazd na zamek na ul. Wiejskiej a wszystkich na pal :)
Ewentualnie na podobne tej instytucji.

Już wielu protestowało i nic z tego nie wyszło. Dostaliśmy z UNI garść srebrników to teraz trzeba tańczyć jak nam zagrają <_<

#53 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 luty 2013 - 20:30

Ruszta czy ściółka??

Na kturej tuczarńi bardziej śmierdzi na rusztach cy na głębokiej śćułce i kturom polecaće

zdecydowanie na rusztach bardziej smierdzi

#54 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2687 postów

Napisany 08 luty 2013 - 20:54

Ruszta czy ściółka??

Na kturej tuczarńi bardziej śmierdzi na rusztach cy na głębokiej śćułce i kturom polecaće

Napisz jeszcze raz tylko po polsku

#55 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 luty 2013 - 21:13

Ruszta czy ściółka?? pisownia troche nie polska ale mozna sie domyslec o co chodzi heh

#56 Share zetor52

zetor52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 15 luty 2013 - 21:24

Ruszta czy ściółka?? chcę zapytać może ktoś orientuje się ile kosztuje 1metr kwadratowy rusztów betonowych dla bydła

#57 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1499 postów

Napisany 16 luty 2013 - 12:43

Ruszta czy ściółka?? najlepiej to sobie podzwoń po firmach i popytaj, wszystko zależy tez od tego jakiej długości ma byc, tak orientacyjnie bez żadnych negocjacji od 120 do 170zł za m2. A nawet gdzieś doszło do 189zł.
tu masz cennik: http://www.sklep.sib...ruszty_bydlo_35
tu jest taniej: http://allegro.pl/ru...3011386207.html

Edytowany przez rafalkom555, 16 luty 2013 - 12:48.

#58 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2127 postów

Napisany 22 maj 2013 - 21:16

Ruszta czy ściółka?? ja mam ruszta betonowe z SiB Łowicz dobra cenę uzyskałem i wziąłem od nich i jak na razie jestem bardzo zadowolony trzeba się z nimi potargować i można dobry rabat dostać, firma solidna i terminowa, może użytkownik lukaczmarek się o nich coś więcej wypowie bo jest chyba nie daleko nich
ZETOR TEAM

#59 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 05 czerwiec 2013 - 16:51

Ruszta czy ściółka?? witam sory że w tym temacie ale nie znalazlem odpowiedniego :) Macie jakieś sposoby na likwidacje zapachu w chlewni chodzi mi o jakieś środki spray itp ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share LUKASZ14

LUKASZ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 08 czerwiec 2013 - 19:34

Ruszta czy ściółka?? a ruszt i odprowadzenie(rury ) kładliście sami czy robiła wam to firma? jaki kąt ma rura odprowadzona od wanien do zbiornika? czy macie przepompowie czy rury prowadzą odradu do zbiornika ?