deer

Oświetlenie maszyny - sposób podłączenia.

Polecane posty

deer    180

Chciałbym zamontować i podłączyć na maszynie (agregat upr-siewny) dwa halogeny 55W (żarówki H3) i światło ostrzegawcze - kogut.

 

Mam w związku z tym kilka pytań:

 

-czy mozna to podłączyć do obwodu swiateł pozycyjnych ? Zaleta prosty montaż.

 

-czy nalezałoby raczej pociągnąc nowe kable ? Jesli tak jak to w miarę prosto, tanio i trwale zaaranzować ?

 

- jakie jest w stanie wytrzymac obciążenie, obwód do pozycyjnych ? Wyjscie zewnętrzne na przyczepy.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

kup kabel 7 żyłowy w wtyczce na pzyczepy masz wolne gniazda przyczym nawet 1 na stałe pradowe chyba, podłacz normalnie a pod pozostałe zyły podepnij te chalogeny i koguta tyle ze jesli chcesz z ciagnka wł przydał by sie wł w kabinie dodatkowy i podłaczenie od wł do gniazda w ciagniku a jak chcesz to mozesz walnąc wł przy lampach i kogucie. pozdro (ps koguta mozesz podłaczyc np bezpsrednio pod postój bo i tak na drodze swiatła wł (i daj wł przy gogucie albo lampie zeby ci w nocy na polu nonstop nie migało) halogeny zrobic lepiej na osobnej nitce


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

z tylu kabiny trzasnij 2 halogeny i po sprawie.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Tam juz jest oryginalna instalacja oswietleniowa (pozycyjne,stopy kierunkowskazy) i pod pozycyjne mam z wyłącznikiem podłączone światło ostrzegawcze-kogut. I tak sobie licżę czy to by wytrzymało jeszcze halogeny :).

 

A jak to jest podłączane oryginalnie przy maszynach, takie dodatkowe oswietlenie ?

 

@banan575 z tyłu kabiny mam nawet 4 halogeny, ale jak maszyna ma 9m to tyłu i tak nie doswietlą.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

to policz sobie teraz 2przyczepy. na 1masz minimum 30watt


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie polecam podłączenia tych świateł do obwodu pozycyjnych. Instalacja ma pewnie przekrój 1 mm2 (a może nawet 0,75mm2), więc na dłuższą metę nie wytrzyma. Piszesz, że jest to agregat, więc zakładam, że będziesz pracował nawet całą noc, a to z kolei wymaga aby instalacja oświetleniowa to wytrzymała. Najlepszym rozwiązaniem będzie położenie nowej instalacji o przekroju przewodów 2,5 mm2 do halogenów i przewód masy o przekroju też 2,5 mm2. Światło ostrzegawcze możesz pozostawić tak jak jest (choć też nie jest to idealne rozwiązanie bo występują spadki napięcia na przewodzie masy i przez to światła słabiej świecą). W ciągniku należy zamontować dodatkowe gniazdo do podłączenia instalacji oświetleniowej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie gniazdo trzy biegunowe lub dwu i zainstaluj na ciągniku przy czym zrób sobie wylącznik w kabinie na odcinku pomiedzy podłączeniem do akumulatorów a gniazdem to bedziesz mógł wł. i wył. z kabiny te haluny no i wtedy dasz kabel ok. 2,5mm2 do halogenów i zamontujesz na koncu odpowiednia wtyczke 2 lub3 biegunową żeby podłączyc do tego gniazda co bedzie przy ciągniu i to bedzie najpewniejsze rozwiązanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja bym robił mocniejszą instalację, bo czasem się okrze, że 2x55W to za mało... :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Zdecydowanie idz za porada elektrotechnika i Rancher10t25. Z tym, ze zamiast kupowac gniazdo 3 stykowe zaloz standardowe do przyczepki + wtyka. Koszt wszytskiego max 15 zl. Jezeli obciazalnosc stykow bedzie niewystarczajace to do 2 obwodow mozesz uzyc po 2 pary stykow. W gniezdzie przyczepki masz 7 stykow cow zupelnosci wystarczy. Instalacje zrob zgodnie ze sztuka na przekaznikach, jedynie po droze zaloz zlacze. Rozwaz takze dodatkowe obwody, moze w przyszlosci sie przydadza na kierunki, lub nawet pozycyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek10734
      Wyskakuje błąd 5034 traktor steyr i przekaźnik (won) się wyłącza . Po odpaleniu traktora przekaźnik chodzi 5 sekund a za chwile wyskakuje błąd i się wyłącza . Z błotników tez nie działa 
    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj