Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie silniki już zatarliście??

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 19 marzec 2009 - 21:38

Jakie silniki już zatarliście?? ja zatarłem komarka 2, wiedziałem ,że długo nie pochodzi, już miałem kupione nowe części , leżały w garażu i czekały na kapitalke, któregoś dnia wlałem 3 literki mieszanki, no i w las, wytrzymał raptem 1,5h , kozackiej jazdy po bezdrożach , hehe
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie silniki już zatarliście?? Dzisiaj, 13:44
  •  

#22 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 31 marzec 2009 - 18:12

Jakie silniki już zatarliście?? Ja zatarłem 4 razy Hondę Vision , a poza tym to nic ;)

#23 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 31 marzec 2009 - 20:35

Jakie silniki już zatarliście?? Ja w ostatnim sezonie przytarłem silnik 340km w sieczkarni bo termostat sie przyciął. Teraz trzeba kupić inny silnik bo tego nie opłaca się robić.

#24 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 06:35

Jakie silniki już zatarliście?? Ja zatarłem c-360 , MZ 250 dwa razy i WSK 125. Najbardziej sie zatarła MZ bo akurat złapało jak silnik był na maksymalnych obrotach. W efekcie z silnika dobre zostały tylko tryby ze skrzyni a cała reszta sie rozleciałą. Ursus jak ostygł to chodził dalej i pomimo, że miał popękany jeden tłok i 0 pierścionków na nim a na pozostałych tłokach pozapiekane to obrobił jeszcze całą gospodarke i dopiero na zime sie remontu doczekał.

#25 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 20:01

Jakie silniki już zatarliście?? ja Zatarłem silnik w Simsonie igły na wale się poobracały i koniec motoryzacji ale to było dawno

#26 Share Karol5211

Karol5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 20:40

Jakie silniki już zatarliście?? u nas sieczkarnia sie zatarła dwa razy:/ teraz drugi silnik kupilismy B) no i raz zetor w belarce pasek pękł i chyba jeszcze ze 2 belki zrobił B) no i na koniec sezonu trzeba było remontowac bo juz słąby był

#27 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 21:23

Jakie silniki już zatarliście?? Co prawda nie ja tylko ojcu się przydarzyło ale jednak Bizona z 056 B) wszystko było ok i w pewnym momencie zaczęło stukać B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share piterror

piterror

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:ZETOR ;D kto ma ten wie...

Napisany 14 czerwiec 2009 - 18:11

Jakie silniki już zatarliście?? ze 2 lata temu mój tata prasował ursusem c 360 3p z prasą z 224 czyli nawet dla niego to obciążenie całe nic :mellow: zawsze sprawdzamy poziom oleju i płynu tak i tym razem więc wszystko ok i pojechaliśmy w pole okazało się że wysiadł symering na tym kole co napędza chłodnicę <zapomniałem jak się to nazywa może szajba???> i olej uciekał to się perszing lekko przytarł i piszczał ale zalaliśmy olej to nic poważnego ale teraz to jesteśmy bardzo ostrożni :lol:
ZETOR ;P kto ma ten wie...

#29 Share saj

saj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 13 wrzesień 2009 - 14:52

Jakie silniki już zatarliście?? Ja z bratem zatarliśmy silnik trabanta, fiata 125p i vw golof II he he to była jazda :)
Mtz 82, Ursus c330

#30 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 12 listopad 2010 - 21:27

Jakie silniki już zatarliście?? u mnie w bizonie przy 2 tyś mtg obróciło panewkę na 6 korbowodowym, silnik nie ruszany od nowego
ale przy rozbieraniu okazało się, że w wale za nakrętką koła pasowego była karteczka z jakimś napisem , że z 6 korbowym coś było nie mogłem rozczytać co
w andrychowie też odstawiali lipę?

#31 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 12 listopad 2010 - 22:40

Jakie silniki już zatarliście?? Jak na razie to tylko skutera dwa razy. Raz go zatarłem sam a drugi raz ponieważ mechanik nie dość że zrobił go na chińskich częściach to filtra od powietrza nie przeczyścił (pod spodem schowany jest) no i pociągnął piachu :D

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#32 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 08:47

Jakie silniki już zatarliście?? U mnie troche tego było w latach 90 za małolata jeździłem gokartami braciak na motokrosie. Z racji małej dostepnosci zagranicznego sprzetu oraz niezbyt grubego portwela małolata kupowało sie krosowe cz i ulepszało co tylko można to samo tyczy się gokarta. największe problemy stwarzało odprowadzenie ciepła to też często pierścienie się zapiekały i tłoki zacierały. Z czasem wykombinowaliśmy jak z tym sobie radzić. Gokart bardzo nie lubił kręcenia bączków a ja tak.
Był tez motorower który jeździł 50 km/h po dorobieniu układu wydechowego z komorą rezonansowa i układu dolotowego z filtrem powietrza o określonej pojemności iśrednicy wolotu motorower zaczoł jeździć 80km/h jednak korbowód zrobił się granatowy. w planach było zrobienie chłodzenia cieczą ale zabawa się znudziła.
Zdarzyło się też zatrzeć syrenkę w euforii zimowego szaleństwa zapomnieliśmy z kumplami nalać wody jeździłem chyba z 30 min zanim silnik stanowł. generalni syrenka z racji chłodnicy umieszczonej za silnikiem czesto się przegżewała przy katacji polowej. Po kilku godzinach następnego dnia syrenka jeździła jak nowa oczywiście tu tez były plany zrobienia membran na dolocie oddzielnych gaźników skończyło się na splantowaniu głowici i chyba potem z tego wyrosliśmy.

#33 Share Wojtek1693

Wojtek1693

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 09 styczeń 2011 - 13:27

Jakie silniki już zatarliście?? Ja zatarłem silnik w Jawie 50 , Rozsypało się łożysko igiełkowe na wale. Jechałem wtedy około 40 km/h i nagle pisk tylnej opony i koniec ;) , pare dni później dalej jeździłem :lol:
Zetor Power !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów