Gość Profil usunięty

Sprężarka w 82 SA

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam problem. Błotnikiem urwałem tą plastikową rączkę od włączania sprężarki. Pękła ta część która przylega do wieloklina na wałku. Tak więc żeby ją włączyć to muszę porządnie ten plastik ścisnąć. Ale to już się parę razy obróciło i nie wiem jak daleko obrócić żeby była włączona (parę razy sama się wyłączyła). Jeśli bym tą rączkę urwał do końca i coś przyspawał to było by dobrze? Czy ta rączka ma jakiś związek z blokowaniem włącznika w pozycji włączonej/wyłączonej? Proszę o szybką odpowiedź, gdyż jest mi potrzebna sprawna sprężarka do hamowania przyczep. Z góry dziękuje. byłbym wdzięczny za zdjęcia, jeśli też ktoś miał ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

Miałem taki sam problem i identycznie mi pękło, ja dałem na to klej SUPER GLUE i ścisnąłem kluczem francuskim tylko jak będziesz kleił to żebyś trafił na ten wieloklin , a ta rączka nie ma żadnego związku z blokowaniem włącznika w pozycji włączonej/wyłączonej bo sąsiad całkiem zbił ten plastik i dobrze też mu działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goblin    13

Miałem to samo, to wziąłem wiertarkę i w tej ośce wywierciłem otwór nagwintowałem i przykręciłem na śrubkę ten plastik, jeżdżę tak już 4 lata i wszystko gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

u mnie tez tak sie urwało ale na gwarancji dali drugie, samemu zmieniliśmy, nic precyzyjnego, mozesz zbic to nawiercic (0,5cm to max), nagwintowac i bedzie lux, a w którą stronę bedziesz krecił przy wlaczaniu to nie gra roli, zasada jest taka ze cały czas mozesz w jedną stronę krecic i raz bedziesz miał wł a raz wył :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jak bym to całkowicie urwał i przyspawał cos metalowego to też by byłodobrze prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Tam są oringi z tego co pamietam i mogą się stopić....


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goblin    13

Raczej nie bo ten plastik też chroni trochę przed zabrudzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jak wy byście to naprawili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odkręcasz śrubę znajdującą się z boku, pod nią jest sprężyna i kulka, która utrzymuje odpowiednie położenie tej dźwigni. Po odkręceniu śruby można wyjąć dźwignię i przyspawać do niej coś na kształt tej plastikowej rączki. Wtedy już nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a mógłbyś dokładniej powiedzieć, o która śrubę chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saj    0

Witajci a może mi pomożecie mam taki problem zawór bezpieczeństwa nie odbija i w zborniku miałem 7,5 atmosfery i wąż pękł która śrubka jest od rególacji żeby zawur puszczał nadmiar powietrza z zbiornika


Mtz 82, Ursus c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja bym do przemył benzyna. Ten filter. śrubę (ta od spodu za takim plastikiem) ruszałbym w ostateczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

U mnie w Pronarze sprężarka pompuje od 8 atmosfer i tak było od początku i jest dobrze.

 

A co mogło stać się w zaworze głównym bo powietrze mi ucieka, a jak zaciągnę ręczny hamulec to nie ucieka, co mogło się stać??


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saj    0

To jak wiecie która śrubka jest od regulacji ciśnienia w zbiorniku powietrza??


Mtz 82, Ursus c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

U mnie w Pronarze sprężarka pompuje od 8 atmosfer i tak było od początku i jest dobrze.

 

A co mogło stać się w zaworze głównym bo powietrze mi ucieka, a jak zaciągnę ręczny hamulec to nie ucieka, co mogło się stać??

 

 

 

 

 

 

 

powiec mi jak to jest mozliwe 8 atmosfer nadmuchac? Chyba chciales powiedziec 0.8 atmosfery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi    1

jakie 0,8 spoko dmucha 8 pomyśl ile masz w kołach zanim coś napiszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co mogło stać się w zaworze głównym bo powietrze mi ucieka, a jak zaciągnę ręczny hamulec to nie ucieka, co mogło się stać??

Właśnie mam ten sam problem. Jak by ktoś znał odp to czekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

Czesc. Odgrzeje kotleta. Jak wyjac wlacznik sprezarki? Odkrecilem srubke z przodu z brzegu taka krotka co jest ze metalowa oslona wentylatora chlodnicy ale nie chce wyjsc za nic w swiecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek84    4

też mam mały problem. ten plastik na tym wałku ma się kręcić razem z wałkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj