Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z redukcją biegów

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotrols

piotrols

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 05 luty 2009 - 15:38

Problem z redukcją biegów Witam
Mam problem w 1014 z wkleszczaniem dwójki. Jak jadę czwórką i redukuję od razu na dwójkę, to nie mogę za chiny włączyć dwójki. Muszę z czwórki przełączyć na trójkę i dopiero na dwójkę. Nie przeszkadzało mi to tak bardzo, ale zadżyło mi się raz jak jechałem z przyczepami na drodze, więć trzeba to usunąć. Za co tu się zabrać? Ściągać kapę ze skrzyni czy to coś poważniejszego? Proszę o poradę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z redukcją biegów Dzisiaj, 19:53
  •  

#2 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 05 luty 2009 - 15:42

Problem z redukcją biegów może poprostu za dużą prędkość, bo jak chcesz z 4 na 2 wbić??? tam nawet nie ma synchronizacji biegów....... ;)

#3 Share piotrols

piotrols

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 06 luty 2009 - 10:59

Problem z redukcją biegów Tak dzieje się niezależnie od tego czy jestem w ruchu czy na postoju. Np. uprawiam czwórką polową a cofam dwójką. Nie mogę przełączyć w ten sposób biegu. Dopiero po przełączeniu na trójkę mogę wkleszczyć dwójkę. W transporcie na skrzyżowaniach przecież nie będę jechał trójką, musze zredukować na dwójkę czy jedynkę, a to jest nie możliwe bez wkleszcenia po kolei trójki. Mam wrażenie, że to wina wodzika, ale nie jestem pewien.

#4 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 06 luty 2009 - 16:30

Problem z redukcją biegów napisz jakie są objawy czy coś blokuje, czy po prostu zgrzyta i przez to nie możesz wbić biegu, może po prostu masz za dużą różnice obrotów, jak zmieniasz o dwa biegi spróbuj wysprzęglić dwa razy, żeby dopasować obroty skrzyni do biegu

#5 Share piotrols

piotrols

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 06 luty 2009 - 19:09

Problem z redukcją biegów A więc nie ma żadnych zgrzytów, cos się blokuje, że nie mogę wrzucić biegu, choćbym nie wiem jak manewrował gałką do biegów nie jestem w stanie z czwórki przejść do dwójki. Muszę po kolei jechać na trójkę to wtedy ok. A stosując w ten sposób przy każdym biegu jeszcze podwójne wysprzęglenie to już jest denerwujące z lekka. To jest najczęstsze zdarzenie. Bardzo rzadko dzieje się tak, że nie mogę wykleszcyć gałki z jedynki, ale to bardzo rzadko. Bieg jest już wyłączony, a gałki nie mogę wydostać z jedynki (do końca nie wychodzi gałka). Muszę się pomęczyć kilka chwil i jakoś wyjdzie. Dzieje się, więc to na tym samym wodziku, więc tu moje podejrzenie, iż to wina wodzika. Jeszcze nigdy się nie zabierałem za skrzynie w tym Ursusie, więc od czego zacząć?

#6 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 06 luty 2009 - 19:39

Problem z redukcją biegów Musisz odkręcić dźwignie od biegów potem podłogę gdy się dostaniesz do pokrywy musisz poodkręcać wszystkie rurki i śruby.Ta najgrubsza idzie koło pompy paliwa i musisz ją kawałek pociągnąć aby łatwo wyciągnąć pokrywę gdy dostaniesz się do środka tam masz wodziki i na każdym jest jedna śrubka zabezpieczona drucikiem. Odkręcasz je i wyciągasz te dwie "kolebki" spójrz czy nie jest wyrobiona dźwignia od zmiany biegów :)

#7 Share jktuning

jktuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 08 luty 2009 - 11:15

Problem z redukcją biegów Przyczyn może być kilka musisz zdiąć pokrywe skrzyni potem zobacz czy nie brakuje czegoś lub czy coś nie jest uszkodzone

#8 Share piotrols

piotrols

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 16:02

Problem z redukcją biegów Dziś odebrałem traktorek od mechanika. Nie mógl nic szcególnego wyszukać, ale stwierdził że gałka była juz zużyta, wiec ją wymienił. Teraz śmiga wszystko ok.
Temat do zamknięcia:)

#9 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 19:10

Problem z redukcją biegów to u mnie pewnie też jest coś podobnego bo też nie da się zejść o 2 biegi ;)

#10 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 22 marzec 2009 - 14:18

Problem z redukcją biegów u mnie lajtowo wchodzi z 4 na 2 tez w 1014 :)
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kazikrol

kazikrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo,

Napisany 09 luty 2010 - 21:02

Problem z redukcją biegów Witam
Dziś jak codziennie odpaliłem ursuca c-385a, na niskich obrotach pochodził ok 2min, następnie wsiadłem do kabiny wrzuciłem dwójkę szosową i ruszyłem po przejechaniu przez podwórko wyjechałem na drogę i wrzuciłem trójkę po przejechaniu ok 150m bieg chciałem zredukowac na dwójkę lecz nie mogłem ruszyc dziwignią ;[

I teraz moje ptanie: co mogło by tego przyczyną? co musze zrobic? dodam że mogę ruszac tylko jedną wajchą od biegów do przodu i wstecznego zaś na drugiej jest wrzucona 3 i niemoge wyrzucic innego biegu

z góry dzięki

#12 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 09 luty 2010 - 21:17

Problem z redukcją biegów Najprawdopodobniej wodzik ci pekł miałem podobna sytuacje wywal podłoge sciągnij pokrywe ze skrzyni jak to wodzik to zrobisz to bez rozjeżdzania
Dorobiłem tulejke opspawałem i po kłopocie ;[ , chyba ze to nie wodzik ;[

Małorolny jestem. (106ha)

#13 Share wojno33

wojno33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 luty 2010 - 22:09

Problem z redukcją biegów albo skrzynia się zablokowała
KPK Kumurun Team

#14 Share power2347el

power2347el

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 07:19

Problem z redukcją biegów Witam, po raz kolejny mam pytanie w sprawie ursusa 1012, mianowicie okazało się że pękły wodzik w skrzyni od biegów 1-4 i by wyciągnąc stare i założyć nowe trzeba rozpołowić traktor!!! Nigdy tego nie robiłem, mam wózek i teraz napiszcie na co trzeba uważać, na co zwrócić uwage może jakieś wskazówki???

#15 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 06 czerwiec 2011 - 08:54

Problem z redukcją biegów Musisz go podeprzeć żeby ci nie j***** i powoli odkręcać wszystkie przewody i rozjechac

Edytowany przez milanreal1, 06 czerwiec 2011 - 16:28.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#16 Share Grzrzesiek

Grzrzesiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 09:45

Problem z redukcją biegów Nie którzy robią tak, że bez rozpoławiania "naprawiają" wodziki. Po prostu spawają wodzik w skrzyni. A ta operacja jest całkiem całkiem znam osoby, które tak zrobiły i ciągniki chodzą do dziś. :]

#17 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 06 czerwiec 2011 - 12:40

Problem z redukcją biegów dobrze podstawić pod klinować oś oczywiście odkręcić wszystko przewody kable śruby i rozjeżdżać pomału noj potem rozbierać dalej a przy zjeżdżaniu zależy jak ci pójdzie może dobrze wałki wejdą do tarcz i łożyska lub do bani musisz obracać ich potem pokiwać nim trzeba czasem trochę no żeby ci dobrze to siadło dobrze;)

#18 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 13:14

Problem z redukcją biegów Wodziki w914 mozna wymienic z góry bez rospoławiania kupuj utwardzane dubre

#19 Share power2347el

power2347el

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 06:40

Problem z redukcją biegów Kolego JANCZAK1176 napisz dokładnie jak to zrobić??
a odnośnie spawania jakie są jeszcze wasze opinnie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share power2347el

power2347el

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 11:50

Problem z redukcją biegów Co sądzicie o spawaniu wodzików?? czy to wytrzyma??