Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mf690 czy MTZ82

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomi83

tomi83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 04 luty 2009 - 18:55

Mf690 czy MTZ82 Witam,doradzcie mi ktory ciagnik jest lepszyMF690 czy MTZ82 mniał by ten ciagnik pracowac na 30ha i mial by byc głownym ciagnikiem.Zastanawiam sie jeszcze nad zetorem 9540 no ale wiadomo ze jest drozszy,no amorze orjetujecie sie ile taki zetor pali.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mf690 czy MTZ82 Dzisiaj, 14:35
  •  

#2 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, rolnictwo

Napisany 04 luty 2009 - 19:32

Mf690 czy MTZ82 Kolego po pierwsze nie ten dział !!! .... ;/

#3 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 04 luty 2009 - 19:37

Mf690 czy MTZ82 czemu zakładasz 2 takie same tematy: http://www.agrofoto....z82-t16014.html

#4 Share nimar1999

nimar1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 luty 2009 - 19:40

Mf690 czy MTZ82 mf- najstarszy,podzespoły dosyć dobre(silnik, skrzynia biegów), mały komfort pracy, nie wiem jak ze spalaniem ;)

mtz-bardzo lekki, nie do zajechania, nie ma się w nim co popsuć mało pali, mały komfort pracy

zetor-drogi, pali chyba najwięcej ze wszystkich ale jaki komfort :D

wybrałbym jednak zetora zależy ile masz kasy?

#5 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 luty 2009 - 19:51

Mf690 czy MTZ82 Z tym komfortem w MF to się grubo pomyliłes bo w MF 690 poziom hałasu to 83 db

A zgadnij ile w Zetorku super komfortowym według Ciebie? Wiecej bo 84db ale to mała róznica.

Wiec komfort ten sam, waga podobna MF w lekkiej pracy spali napewno mniej od Zetora. Zetor ma macniejszy podnosnik. Wajchy z boku w Zetorze.

Ale ciekawe po co autor załozył 2 podobne tematy.

No ale tak ogólnie to jest złe porówanie bo za cene Zetora mozna miec MF 6150 który technicznie bije Zetora we wszystkim a komfortem szczególnie ma EHR półbiegi rewers macny podnosnik itp.

#6 Share nimar1999

nimar1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 luty 2009 - 19:56

Mf690 czy MTZ82 pablo21 a tak w ogóle to jechałeś kiedyś tym mf 690 i zetorem?? Bo ja tak i wiem w którym jest komfort a w którym nie.

#7 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 luty 2009 - 19:58

Mf690 czy MTZ82 Wiesz co subiektwyne odczucia to kazdy ma inne i ja powiem ze w MF ciszej a ty ze w Zetorze wiec wiesz dlatego podałem dane techniczne a nie subiektywne odczucia których nie mozna porównywac.

#8 Share nimar1999

nimar1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 luty 2009 - 20:02

Mf690 czy MTZ82 doświadczenie jest chyba lepsze, niż dane techniczne...

#9 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 luty 2009 - 20:05

Mf690 czy MTZ82 Tak tylko dziwi mnie ze to twoje doswiadczenie jest tak rozbierzne z danymi technicznymi bo jednak komfort powinien byc chociaz podobny(wyciszenie) a jesli mówisz ze w jednym słabe a w drugim super to to jest conajmniej dziwne.

#10 Share nimar1999

nimar1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 luty 2009 - 20:09

Mf690 czy MTZ82 słowo "super" się w moim poscie nie pojawiło, komfort to nie tylko wyciszenie, ale także tapicerka, ogrzewanie oraz amortyzacja kabiny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 04 luty 2009 - 20:12

Mf690 czy MTZ82 Zgodzę się z "Pablo" w MF jest lepszy komfort "Konedata" nie kłamie jak kupisz MF o ile pamiętam to 690 miał już napęd na elektrozawór jak się pomyliłem niech ktoś poprawi biegi synchronizowane MF ma lepszy podnośnik w sensie że mocniejszy z częściami nie ma problemu od Ursusa pasują na twoim miejscu wybrałbym MF-a ogrzewanie i tapicerka jest w MF zdjęcia są na konedata amortyzacja nie wiem zresztą jak jest to prowizorka pewnie na zwykłych gumach bo czego się spodziewać po 20 letnich ciągnikach pozdrawiam.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#12 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 luty 2009 - 20:16

Mf690 czy MTZ82 Tapicerka to tez zalezy co się komu podoba...
Ja mówiłem akurat o wyciszeniu.;)
A amortyzacja kabiny to ani jeden ani drugi nie ma resorowanej kabiny tylko jedynie poduszki wiec tu także duza role odgrywa roztaw osi szerokosc itp.

No i 9540 nie powinno sie porównywac do 690 tylko do 698 przynajmniej a jesli chodzi o ceny to do 6150

#13 Share nimar1999

nimar1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 luty 2009 - 20:19

Mf690 czy MTZ82 każdy ma swoje zdanie, więc nie chce się z wami kłócić, zetorem mi się lepiej pracuje niż mf 690 a pracowałem oby dwoma...

#14 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 04 luty 2009 - 20:40

Mf690 czy MTZ82

mtz-bardzo lekki, nie do zajechania, nie ma się w nim co popsuć mało pali, mały komfort pracy

A to mnie rozbawiłeś bardzo lekki , chyba informacje zaczerpnąłeś z tego tematu o wadze ciągników czy coś , tam kolega śmieszne rzeczy pisał że 2800 waży a tak naprawdę to 82 waży blisko 4 t- bardzo lekki nie?

#15 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 luty 2009 - 20:40

Mf690 czy MTZ82 przenosze

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#16 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 04 luty 2009 - 20:44

Mf690 czy MTZ82 no mtz wazy 3800 no tyle mu wystarczy ale jest lzejszy od zetora
a i jeszcze jedno jak kupujesz mtz'ta uzywanego to zobacz na jakim paliwie jezdzil jak jezdzil na czarnej to albo dalej lej czarna albo nie kupuj ciagnika ;)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#17 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 04 luty 2009 - 21:05

Mf690 czy MTZ82

mf- najstarszy,podzespoły dosyć dobre(silnik, skrzynia biegów), mały komfort pracy, nie wiem jak ze spalaniem ;)

nimar1999 - 1999to chyba twój rok urodzenia - bo piszesz takie bzdury że nie weim czy się śmiać czy płakać. Widziałeś kiedyś MF-a??
Powiedz mi pod jakim względem ten komfort jest tak dużo lepszy w zetorze (bo z kontekstu zrozumiałem, że różnica jest bardzo duża). Sam mam 698T i uważam, że jest bardzo wygodny, cichy, widoczność jest dobra, dźwignie ergonomicznie rozmieszczone (od biegów w podłodze ale bardzo wygodne). Jeździłem różnymi ciągnikami (Zetorami też) i jakoś nie zauważyłem żeby komfort był jakiś zachwycający.

No i w tym ciągniku faktycznie nie ma co się popsuć. Odniosłem wrażenie że pomyliłeś MFa z MTZem ale jak widać upierasz się przy swoim.

Na temat pozostałych nie chcę się wypowiadać, niech piszą użytkownicy.

#18 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 04 luty 2009 - 21:15

Mf690 czy MTZ82

mf- najstarszy,podzespoły dosyć dobre(silnik, skrzynia biegów), mały komfort pracy, nie wiem jak ze spalaniem ;)

Co ty za bzdury wypisujesz?? hmm??? , W MTZ silnik jest nie do zajeżdzenia, ale wszystko inne Ch...we. Tryby skrzyni biegów szybko się wypracowują, zwłaszcza biegów używanych podczas orania, olej sie leje z każdego miejsca, często się psuje przedni napęd, wiem bo mtz ma kolega, może nie picuje go szmatką ale dba o niego i go nie katuje.
To nie pojedyńczy przypadek, znajomy ojca kupił jakiś czas temu nówke mtz do pracy w lesie, po kilku latach olej się lał z każdego miejsca i padł mu przedni napęd.

Na temat pozostałych ciągników się nie wypowiadam, gdyż nimi nie pracowałem!!! :)
Wieczny kawaler ;)

#19 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 04 luty 2009 - 21:27

Mf690 czy MTZ82 to cos krotko chodzil w tym lesie moj chodzi juz od kiedy pamietam i w lesie jest nie zastapiony a ostatnio byl taki przypadek ze gosciu w lesie ciagnol deutz fahrem (110koni) drzewo po skalach i nie dal rady to wjechal mtz'tem i zaczeli ciagnac i mtz rozdarl deutza na pol ale to tak nawiasem ;) a lac to sie moze leje ale nie mow ze z kazdego miejsca

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 04 luty 2009 - 21:32

Mf690 czy MTZ82

Co ty za bzdury wypisujesz?? hmm??? , W MTZ silnik jest nie do zajeżdzenia, ale wszystko inne Ch...we. Tryby skrzyni biegów szybko się wypracowują, zwłaszcza biegów używanych podczas orania, olej sie leje z każdego miejsca, często się psuje przedni napęd, wiem bo mtz ma kolega, może nie picuje go szmatką ale dba o niego i go nie katuje.
To nie pojedyńczy przypadek, znajomy ojca kupił jakiś czas temu nówke mtz do pracy w lesie, po kilku latach olej się lał z każdego miejsca i padł mu przedni napęd.

Na temat pozostałych ciągników się nie wypowiadam, gdyż nimi nie pracowałem!!! ;)

Nie masz mtz to nie zabieraj głosu w dyskusji, denerwujesz tylko innych. I mało wiesz(tak na marginesie) . Jak ja bym pisał co znajomym się dzieje to sensu by nie miało bo zawsze w opowieściach się przedobrzy. Piszesz to chyba wyłącznie dla sensacji.

Dodaj odpowiedź