Zaloguj się, aby obserwować  
Dawid777

Kultywator grudziądz+siewnik poznaniak

Polecane posty

Dawid777    0

Mam niedawno zakupiony kultywator grudziądz 2.7 18zębów i poznaniaka też 2.7 czy da się to połączyc i czy zetor 7211 da radę? Poznaniak ma małą skrzynię zasypową więc sądze że podniesie tylko boje się o jazde... ma może taki zestaw? Czy jak zaczepie siewnik (na te uchwyty) to się nie urwią? Dwa wałki ważą coś koło 600kg więc poznaniak też coś koło tego ciekawe jak to będzie... Piszcie pozdro. ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
http://www.agrofoto.pl/forum/Famarol-image66709.html masz tu przykład ze da sie takie cos zrobic ale myśle ze to nie jest za dobre rozwiązanie ponieważ cały zestaw jest za bardzo wychylony na tył a takie zestawienie na sztywno bedzie tez złe bo jak to będzie kopiowało teren ?????? i jeszcze do tego brak jakichkolwiek wałków doprawiających ktore by kruszyły grudy

Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

raczej nie zda to egzaminu, zależy jaką masz rame przy tym kultywatorze bo możesz cały kultywator pogiąć jak będziesz miał pełen siewnik ziarna, no i musiałbyś uważać na bruzdy itp. dziury, ja na twoim miejscu bym nie ryzykował bo możesz zostawić siewnik na polu, i nie wiadomo jak z ciągnikiem czy by czasem nie podnosiło przodu, musiałbyś zrobić hydropak ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja bym się bardziej bał o to że siewnik niedostanie do ziemi i będzie szedł nad ziemią ;) trzeba by to przerobić żeby miał trochę swobody.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Słuchajcie ja nie zamierzam wpakowac 8 czy 10 tys na 10godz w roku i to badziewnej firmy :angry: a opłacalnośc na polskiej wsi jest zerowa!!! Dlatego próbuje zaoszczędzi na czym się da kryzys idzie i do każdego gospodarstwa zajrzy ;) chce żeby było najtaniej i najlepiej :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

no to my właśnie ci doradzamy ze to twoje rozwiązanie będzie o d**e potłuc to już lepiej jakbyś najpierw przejechał kultywatorem a potem osobno siewnikiem czy to tak trudno zrozumieć ??? <bez obrazy >


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Liczy każdy umie (chyba) 1godz hektar kultywator 1godz siewnik 7litrów + 7litrów = 14litrów na hektar 2 przejazdy ugniatanie ziemi niedobre dla upraw a zwłaszcza przed siewem ;) 1hektar 1.5godz kompletem 10.5l, 14l-10.5l=3.5l 3.5l x 20hektarów =70l (ropa będzie droższa) 70l x 4 = 280zł plus przejazdy na pole to sobie policz... :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

dobra rób jak chcesz zobaczymy jaki będzie tego efekt tej pracy twojego "wynalazku " ale mi się zdaje ze jak tak bardzo chcesz uprawiać i siać na raz to luknij na oferty tanich agregatów uprawowo - siewnych na allegro może coś tam znajdziesz przecież tez może być używka ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7
Liczy każdy umie (chyba) 1godz hektar kultywator 1godz siewnik 7litrów + 7litrów = 14litrów na hektar 2 przejazdy ugniatanie ziemi niedobre dla upraw a zwłaszcza przed siewem ;) 1hektar 1.5godz kompletem 10.5l, 14l-10.5l=3.5l 3.5l x 20hektarów =70l (ropa będzie droższa) 70l x 4 = 280zł plus przejazdy na pole to sobie policz... :D

 

 

To liczenie wcale nie jest takie proste jak Ci się wydaje. Jeśli agregat będzie kiepsko wykonywał swoją pracę a bez wałków kruszących pewnie tak będzie, to straty plonu mogą przewyższyć Twoje oszczędności. Nie zawsze uproszczenia w uprawie są korzystne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

Właśnie jestem w trakcie robienia agregatu uprawowo-siewnego z kultywatora. Będzie miał wałek rurowy i pływające zamocowanie siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jak byś mógł to wrzu fotki na AF lub na e-mail jumponjump@interia.pl pozdr.


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

zrob sobie jeszcze jakies obciazniki na przod.bo inaczej to marnie to widze,jakas bruzda,gorka i stoisz deba.pare razy i przednia os do roboty


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hospes    0

Tez myślałem nad takim zestawem, jak założyciel tematu i dało by się to zrobić tanim kosztem, tyle ze bez wałka strunowego za kultywatorem to bezsens, przynajmniej na moich ziemiach, ale myśl i kombinuj, może się uda <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Przyłączyłem ciężko było no ale... i co się okazało? Że uchwyty nie pasują <_< jak siewnik łapie to tylko ostatni żąd kultywatora z nim :) przednie w górze. Może jak zmienie ciągnik to pomyśle o fabrycznym z rotacyjną i pakerem 2.7m a tak nawiasem nie ma ktoś w łódzkim zetorka 8540/7745 Turbo na sprtzedaż? W cenie do 45000zł?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash938    4

Widziałem taki zestaw, gościu dorobił ramiona i wał strunowy do kultywatora. Nawet nawet to wyglądało, siewnik miał trochę swobody, a zestaw był ciągnięty przez mtz 82 z małą kabiną. Po wejściu na drabince siewnika i podskoczeniu przód w mtz podskoczył a siewnik był pusty, a gościu miał tylko 5 obciążników po 20 kg. A zetor to będzie fruwał z takim zestawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocki0077    0

Moim zdaniem jak masz przerabiac ten kultywator to sobie zrób uprawowo siewny,bedzie już na zapas jak byś zmienił ciagnik a wcale cie tak drogo niewyjdzie bo jak dobrze pokombinujesz to za 2,5 tysia go zrobisz,a moim zdaniem takie przeróbki to niebeda zdawać egzaminu,niema to jak zrobić od podstaw.

Zobacz u mnie w galeri sobie to bedziesz widział jak to wygląda,a kosztował mnie niecałe 3 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj