Zaloguj się, aby obserwować  
tomi83

Zetor 9540 czyMtz82

Polecane posty

tomi83    0

Witam! Chciałbym kupić Zetora 9540 tylko niewiem czy jest dobry i czy się często psuje? Czy może jest lepszy MTZ 82?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Wolę zetora, bardziej pewna marka, choć rusek ten typ się często nie psuje,

Ale generalnie myślę że zetory są bardziej wytrzymałe i wygodniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

hmm zetor na pewno będzie bardziej wygodny ale za to o połowę droższy jak MTZ to może TS wtedy moc porównywalna a co do serwisu to mtz będzie tanszy i awarie są nie liczne. a na jakie gospodarstwo ma być ten ciągnik i co robic???


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki93    1

Zgadzam się z kolegą wyżej zetorek 9540 jest o dwa razy droższy niż MTZ a w koniach za dużej różnicy niema.


Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

ja bym polecil mtz'ta nie psuje sie az tak czesto a jak sie juz popsuje to w 30min naprawisz samemu i cena jest zadawalajaca i czesci dostepne


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

też jak kolega @tomi83 zastanawiam się nad zetorkiem 9540 i mtz82, miałby zastąpić zetora 7211. Zetor 9540 poszedł by u mnie w 4 obrotowej mam V, VI klase zakamienioną a mtz82 dałby rade w wiekszej trójce obrotowej z zabezpieczeniem na resor i agregacie uprawno-siewnym z 2,5m. fakt mtz jest sporo tańszy ale ciężko znaleść mało wyżytego z małym przebiegiem, (własnie jaki ma udzwig tylni tuz przy mtz-ecie?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Chyba MTZ podnosi cos koło 3200kg przynajmniej tyle podnosi Pronar 82A a podnosnik podobny chyba. A na konedacie jest 2700kg.

A co do tematu to Zetor bedzie duzo drozszy a jesli masz tyle kasy to mozna pomyslec jeszcze nad innymi ciągnikami np: zachodnimi zamiast Zetorka ale jesli wydasz ostatni grosz na Zetora a nie bedziesz miał maszyn to chyba lepiej wziąsc MTZ-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

fakt za zetorka ma się mtz i sprzęt do niego a w agregacie uprawno siewnym 2,5m powinien dać rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

mowisz ze trudno znalesc malo wyzytego mtz'ta oj sie mylisz za 35 tys kupisz prawie nowego mtz'ta ;) jak dobrze poszukasz to nowsza wersje nawet


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

to na V I VI klasie to powinien dac spokojnie z 3 m zestawem u mnie na IV i III takim zestawem znajomy robi pronarem 82sa i kolega zetorem 7341 ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8
to na V I VI klasie to powinien dac spokojnie z 3 m zestawem u mnie na VI i III takim zestawem znajomy robi pronarem 82sa i kolega zetorem 7341 ;)

tylko że pronar 82sa ma 4500kg udzwigu ma mocniejeszy podnośnik zetorek napewno też ma wiekszy udźwig niż zwykły mtz82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja tez bym proponował zetora jeśli stać cie na niego i na maszyny, ponieważ to dobry ciągnik słyszałem dużo opinii na temat tej serii zetorów i chwalą go sobie ;) . z mtz nie miałem styczności był jeden u nas we wsi ale już go nie ma wiem ze strasznie ciekła mu hydraulika, ale silnik podobno nie do zajechania. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

@zetor10045 ja sie nie dziwie ze ten mtz tak wygladal jak wygladał bo on troche ha za orał ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

znajomy ma 9540 pracuje z kvernelanden 1,60 szerokośc orki agregat uprawowo siewny 3 metrowy prasa belująca arobale gruber i podobne sprzęty ale jakoś nie widać żeby miał ciężko lub narzekał na niego że siły mu brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

co do udźwigu to niewiem ile ale tylny tuż od modelu proxima 8441 ma dodatkowe 2 siłowniki z tyłu przy tuzie, czyli jest wzmacniane i na pewno ma spory udźwig myślę że ponad 3,5t. Niewiem dokładnie ale w mojej proximie są 2 siłowniki z tyłu i w tym modelu też na 100% są.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Według Konedata Zetor 9540 ma 3750/4300 kg udźwigu.

A w instrukcji:

Udźwig podnośnika na końcu cięgieł dolnych:

w całym zakresie podnoszenia przy max. ciśnieniu z siłownikiem pomocniczym 43 kN

maksymalna przy max. ciśnieniu z siłownikiem pomocniczym 52 kN

w całym zakresie podnoszenia przy max. ciśnieniu z siłownikiem pomocniczym i EHR Bosch 48,4 kN

maksymalna przy max. ciśnieniu z siłownikiem pomocniczym i EHR Bosch 58,5 kN

 

Można spotkać tą serię z różnymi skrzyniami biegów.

8x8

16x4 z jednostopniowym wzmacniaczem momentu

18x6 z dwustopniowym wzmacniaczem momentu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi83    0
Według Konedata Zetor 9540 ma 3750/4300 kg udźwigu.

A w instrukcji:

Udźwig podnośnika na końcu cięgieł dolnych:

w całym zakresie podnoszenia przy max. ciśnieniu z siłownikiem pomocniczym 43 kN

maksymalna przy max. ciśnieniu z siłownikiem pomocniczym 52 kN

w całym zakresie podnoszenia przy max. ciśnieniu z siłownikiem pomocniczym i EHR Bosch 48,4 kN

maksymalna przy max. ciśnieniu z siłownikiem pomocniczym i EHR Bosch 58,5 kN

 

Można spotkać tą serię z różnymi skrzyniami biegów.

8x8

16x4 z jednostopniowym wzmacniaczem momentu

18x6 z dwustopniowym wzmacniaczem momentu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

ja bym wybrał zetora ze bedzie starszy ale maszyna super tylko ze za jego cene bedzie bardzo młody mtz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Nie do zajechania....? Uwierzcie,że tak samo są do zajechania jak i inne silniki, a szczególnie jak maja turbo.... Zaletą jest to, że są oszczędne w porównaniu do zetora jakieś 2-3 litry w porównywalnej pracy. Ale do MTZa trzeba kogoś kto lubi czasami pomechanikować, a to synchronizatory, a to problemy z napędem, a to z podnośnikiem. Zetor generalnie jest lepiej wykonany, ale tez ma swoje bolączki np. pompki sprzęgła, czy w tym modelu częste awarie skrzyni. Ale tak jak piszę jeśli lubisz grzebać i mechanikować i mieć sprzęt za mniejsze pieniądze, a do tego oszczędny to MTZ, a jeśli mniej zaglądania,a większe spalanie to zetora. Tylko tez nie masz gwarancji co kupisz używanego, bo może sie okazać, że MTZcik będzie w lepszym stanie niż Zetor na to nie ma reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

I takie właśnie powinny byc wszystkie wypowiedzi na forum, tak jak ta powyzej...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

zawsze zastanawia mnie dlaczego zetor chyba ze mają sąsiedzi przeciesz to jednen wielki przeciek mam zetora i wsiadam za kare przecierz cena zachodniego jest nizsza i zetor nawet nie powinien kolo niego stac co do mtz to bedzie jak z gazem wszystko delikatne jeden wielki przeciek cz wy ludzie chcecie w wieku 50 lat byc recistami gluchymi i z krzywym kregoslupem bo w tych ciagnikach jest tak pomyslane ze kierowca jest na ostatnim miejscu w karzdym zachodnim jest zamontowane radjo sterowanie ciagnika jest pod rekkom siedzenie wygodne i nie sluchajcie sąsiadow jak mowisz ze kupujesz zachodni to zrobi wszystko zebys nie kupil to sie nazywa ZAZDROŚC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

witam, te ciagnikioba są siebie warte jeden i drugi dla majsterkowiczów,na wsi jest dwa mtz olej nie cieknie tylko z;opon i z szyb,a co do zetora to są wycieki ale już nie takie rano przy lekkim mrozie rozruch porażka,ja bum był za zetorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie łatwy wybór ja w takiej sytuacji jak miałbym wybierać któryś z tych dwóch ciągników to wybrałbym tego w lepszym stanie za Zetorem przemawia marka i jakość przecież to są dobre ciągniki Mtz ma wytrzymały silnik każdy z tych dwóch ciągników ma wady i zalety tak jest ze wszystkim :lol:

pozdrawiam.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj